Изглед на ноктите

Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Секогаш средени со темна боја лак или француски маникир.Често посетувам и маникир така да мора да се тип топ.Многу мразам девојче убаво средено облечено и со изгризани до кожа нокти...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Се нервирам што многу бавно ми растат (1 милиметар неделно):tapp:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ги грицкам и такви никакви не сакам да ги лакирам, а гелови мелови глупости не ставам оти после тоа ми се ко ливче, да ги дувнеш ке паднат.
Иначе некогаш знам да си ги средам, да земам да си ги цртам ама тоа од досада...
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
131
Поени од реакции
26
должина - средна ... порано имав здрави нокти ... не ставав лакови, а изгледаа како да имав француски ...
... кога почнав да се лакирам, почнаа да се љупат
последниве неколку месеци го носам,средни по големина, во "'женски бои" ... нијанси на црвено,розево, љиљаково
.. а, ми се дешава да лупнам плаво или кафено
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Шо убави бои на лакови се носат пролетва и летово.
За пролет се препорачува светли бои, нежни и понеутрални. За на лето дречливи жар бои на лакови.
И секако спротивно од се како актуелна е и црната боја, а и останатите темни бои за вечерни излегувања.












 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мојте стандард исечени.Нит лакирани.
 

eugenia suarez

рудолф!
Член од
1 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
7
обожавам кратки нокти со дречлив лак во моментов мене ми се таква.летово ке бидат ин :))
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ноктите моментално ми се буквално вакви, само наместо бела, јак портокалова боја.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Досадно ми е веќе да гледам се класичен француски. Играјте си малку со боите и шарите плус лето доаѓа треба повесели бои.
Една колешка имаше направено преубав француски во дијагонала со јака розева боја, па повлечено со тенка сребрена линија.
Знам дека звучам многу кичесто но не е толку нападно ко што звучи. Во секој случај поубаво од 3Д ефекти и светки.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496

Баш вчера купив вакви. Али не од Шанел :) И одма се налакирав сино, али некако многу дреч е, од цела јас само ноктите ми се гледаат. Али ајде лето иде, мора некако да се прикаже :vozbud:
 
H

HITCH

Гостин
Мене многу почнаа да ми се кршат ноктите :jaj: и навистина ме нервираат тамам ќе си ги средам, се скршил или пукнал нок. Вештачки не ставам оти го уништуваат ноктите. Инаку имам слатки ноктиња :pos:
 
H

HITCH

Гостин
сега ноктите ми изгледаат вака, со црвен лак и таа должина :pipi:

 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Најчесто ми се лакирани у црна или црвена боја, а за растење брзо ми растат особено ноктот на малото прсте:)


http://imageshack.us
вештица коа бев:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom