Изглед на ноктите

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
За на лето дречливи жар бои на лакови.



Како што сум си кажала дреч бои у лето се тренд. Така да си изнакупив жуто, плаво, розево дреч. Да можев уште ќе купував али ај :icon_lol: Е баш вакви се.

За есенва мора да најдам ваков лак. Никаде не сум видела. Сите сиви се сребренасти. Сакам вистинско темно сиво! Ако некој види нека каже која фирма има ваков. Само да не е од Шанел 50/100 евра :)))
 
T

theTinule

Гостин
Никогаш сум немала долги нокти, а многу сакам.
Братучеда ми прави маникир, ама не можам поради тоа што нема да можам да свирам клавир со долги нокти.
За лакирање, кога како. Најчесто ги лакирам со безбоен лак, ама се случило и да земам некој темен. Знам еднаш ми беа лакирани, секој нокт во различна боја. Имав бел, плав, зелен, црн и лила xD Од секаде добивав „комплименти“.
 
A

ancheto

Гостин
кратко и јасно кажано си ги гризам и немам скоро ич,
а пред некое време имав вештачки и многу бев задоволна, беа цврсти и многу мали, средени, и ми беа топ.
а да, ке забораев, ми траеа 2 цели месеци:vozbud:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Имам долги нокти и многу брзо ми растат, не ги гризам фала Богу, а најчесто користам црн лак. Моментално ми се во обратен француски маникир. Користам и секакви бои освен розов ама најчесто бел, црн и сив.:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јас секоја недела си ги лакирам различно, ми се здосадува едното исто. Порано правев само француски.
Сега почнав да гледам и туторијали на интернет, па си ги направив во форма на корсет, без никакви печати.. само основните потребни работи. Изгледаа исто вака



Потоа се навлеков на зебра принт и го совладав брзо, научив сама да си ги лакирам.
Моментално испробувам кој принт стои најубаво и во кој сум најумешна, а и во комбинација изгледаат одлично.. па еве што испадна, тука има жирафа, зебра, тигар, леопард.. иако не е сликано во најодличен квалитет..

 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Најчесто се еднобојни,сум имала мал милион неуспешни обиди да земам да ги цртам сама ноктите но или нешто ќе излезе па морам да ги оставам ноктите,или едноставно нервите ќе ме издадат.На крај краеви,печат со некоја измена секогаш добро стои.
Најчесто ги лакирам во некоја бледо сива нијанса,без сјај. И неизбежниот црвен лак кој преубаво стои.
Пред скоро време си најдов виолетова боја токму онаа нијанса што ја обожавам и не можам да се одвојам од него.Мх.
Ех лакирање по 5 саата....студентски луксузи
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас секоја недела си ги лакирам различно, ми се здосадува едното исто. Порано правев само француски.
Сега почнав да гледам и туторијали на интернет, па си ги направив во форма на корсет, без никакви печати.. само основните потребни работи. Изгледаа исто вака

Кај најде за ова туторијал?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
lak.jpg
ваков ист си купив и се изналакирав,баш денеска
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Моментално имам обичен,француски маникир а обично се лакирам со црвен лак,најмногу ми се сфиѓаат така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom