Изглед на ноктите

Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
кратки или долги секогаш сакам да ми бидат средени.нема ништо поневкусно од несредени нокти,на средена девојка.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Porano gi lakirav sareno kolku sto se moze.. I onoj ying yang znakot go praev i sfe.. Ali gi grickam dodusa ne mnogu ama koa ke podporasnat me mrzi da gi secam i gi grickam zatoa.. Neam dolgi nokti ne ni sakam.. Gi sreduem onaka osnovno ama vo posledno vreme retko gi lakiram zasto mi se ok i vaka.. Imav nadgradba i za 5 dena mi padna eden nokt i drugite od sto me iznerviraa gi izvadiv sama.. Grda rabota mi e toa.. Nokti si se nokti dobi mi se i vakvi ne im se zamaram mn mn
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Многу сакам долги нокти(ама не премногу долги па да не можиш ништо да фатиш,башка то не е ни хигиенски),средени,женско без долги нокти ми се чини не го личи.Ама за жал немам такви,ги грицка нон стоп,ужас ми се,не можам да си ги гледам..аууу само шо пишам се изнервирав.Сега за една недела ќе си клам надградба,нема друго чаре:)Сакам француски маникир,крем,бело,месо боја,нежно декорирани,со некое цветче,само на еден нокт или цирконче,да не е нешто нападно или премногу шарени,а најмногу мразам црни...Еве мој избор:

 

ShiNinG`sTaR

The Chosen One
Член од
29 јули 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Ги грицкав долго време.. уствари не памтам период од кога сум родена да не ги грицкам.. Сега прекинав, ептен грозно изгледаше, ама и сеа не се нешто подобро во споредба со оние Негрицканите :toe:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
se resiv da prekinam da gi grickam sea mi se malce taka podrasnati....najvise mi se svigja francucki manikir,nekjam kic neso poise mi se svigja koa se ednostavno nalakirani so nezni boi
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Во последно време ме нервира што ми растат толку брзо. Секогаш ми се исечени, не ги грицкам (тоа ми е одвратно), не ги лакирам. Повремено ги полирам (може и не се вика така процесот) за колку толку да изгледаат убаво. :pipi:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Обожавам убаво средени нокти. Секогаш си ги средувам. Сакам долги но не предолги мн нападно изгледаат. И не сакам многу џиш бои на ноктите. Освен црвена секако, класика, а мене обично ми се бледо розеви.
 
Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
OBOZAVAM SREDENI NOKTI OTI MOITE SE SEKOGAS TAKVI.OBOZAVAM I MNOGU JAKI BOI CRVENA,PLAVA,CRNA,ZELENA I....
MNOGU ME NERVIRA KOGA KE VIDAM NEKOJ KOJ NE GI SREDIL NOKTITE,GI GRICKA ILI CEPKA.
PA LUGE POSTOJAT TOLKU MNOGU UBAVI PROIZVODI ZA SREDUVANJE I ODRZUVANJE NA NOKTITE.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
imav i nadgradba a sega prirodni ubavi lakirani nokti .pri mienje sadovi i dr. raboti so detergenti stavam gumeni rakavici,golemina s. ne mi smetaat pri rabota.samo posle rabotata racete mi mirisat na guma .dali vie koristite i dali znaete nesto kako a se neutralizira losata miris.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Лелееее, е сега ме уплаши. Отсега стално ќе си ги проверувам ноктите, ако не ми се како што ти кажа дека треба да бидат, трчам кај доктор веднаш! :pos:
Нема врска заоблената "полумесечина" во горниот дел на ноктот, сите ја имаме. :toe:
Јес да, признавам дека ме замисли, да не бев лакирана ќе видев дали имам таква "полумесечина". :pos:
Ама порано памтам дека имав...не знам...кај прочитав, ме замисли...:pos:ама чудно е...нокти показател на толку болести?
Туку, ајде доста за тоа, да кажам дека како ептен мала грицкав нокти (7-8 годинки) и од тогаш кога престанав немам прст ставено во уста. Најгадната навика 4ever!
Инаку, никаде не одам без лак, обожувам да си менувам различни бои, форми... Имам долги нокти и не би ги менувала за ништо!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ејјјј, јас одамна се интересирам за вака лакирани нокти...само на врвот бело, останатиот дел од ноктот нелакиран, или па со безбоен лак...ахх, кажи ми, каде прават тоа и како? Не можам јас дома, морам во салон?

П.С. Имам јас пробано дома и никакви испаднаа, дека само на врвот неколку минути по лакирањето ми се оштетија.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ејјјј, јас одамна се интересирам за вака лакирани нокти...само на врвот бело, останатиот дел од ноктот нелакиран, или па со безбоен лак...ахх, кажи ми, каде прават тоа и како? Не можам јас дома, морам во салон?

П.С. Имам јас пробано дома и никакви испаднаа, дека само на врвот неколку минути по лакирањето ми се оштетија.
Еце бе се заебаваш? Француски маникир, достапен во секој салон за убавина, асетовите за дома коштаат по 100-150 ден, со трите слоја и едно 50 налепници
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Еце бе се заебаваш? Француски маникир, достапен во секој салон за убавина, асетовите за дома коштаат по 100-150 ден, со трите слоја и едно 50 налепници
Епа не знам...јас дома си се лакирам... :pos:
Најубаво ми е, затоа прашав дали може дома...нема врска, ќе појдам во салон, може ќе ми се допадне и веќе никогаш нема дома да се лакирам. :pos:
Фала, Фокси. :pipi:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
обожавам да ги средувам ноктите. во моментов имам направено акрилна надградба (многу потрајна е отколку со пластичен нокт), и маникир со сребрено на врвот, и печат пеперутка на домалите прсти. ептен ми се погодија за матурската вчера :). инаку имам правено обичен маникир со бел лак на врвовите, разни печати, дури и вградување на суво цвеќе во гелот. секогаш на крај ставам гел, дава цврстина на ноктот и трајност на апликациите.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43



Е денеска бев на маникир и вака ги направија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom