.:TINA:.PINK
Поени од реакции
16

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • M
  Девојко од каде си ? позната ми делуваш ? пиши ми во пп :smir:
  За тие од месец ме занима.. Со кна мастило? или?
  И колку кошта тоа фиксаторот?

  во принцип колку те кошта се :)?
  Читнав правиш тетоважи привремени..
  Од каде набавуваш мастило и какво користиш?
  Вториот дел од филмот ќе ти излезе на 20ти ноември, годинава.
  Да не пишувам на темата, затоа што се дискутира за книгите. :smir:
  фала срцке на коментарите :)
  иначе да напоменам убава песна на профил ... :)
  Гледам дискутирате за црвен кармин па еве и од мене една реченица..ако не сум во право слободно корегирај ме..не се разбирам многу
  Имам слушнато дека црвен кармин одговара на секаков тен само мора да се погоди нијансата..
  Hey!!!!
  Првата е слатка... Иако за вечерно искачање ќе изгледа како мртовец, со никаква боја на себе... А за дневна шминка е перфектно... Премногу перфектно за да биде реално:))) Екшли, никогаш не сум имала време преку ден за да имам толку добра дневна шминка.
  За белите девојки со црвен кармин - ту гот:) Не го сакам тој изглед премногу. Баш мислам дека кај некои од сликите кои ги стави, со девојките со потемен тен со црвен кармин, изгледа баш симпатично... Секако, САМО за навечер, црвениот кармин и црните очи за преку ден се прееемногу вамп за мој вкус.
  Иначе, по мене совршената жена:

  Фала на коментарите на сликите ^^
  Ако имаш идеја што фали - слободно кажи. секогаш сум отворена за сугестии :)
  Поздрав!
  Д
  Фала за ова,ама огласот е стар,башка мене ми треба со шампионско педигре:)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom