Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Остај тоа, како можеш да гласаш за некој што не си му ја чул песната? :)
Скопско и се е можно!!!!!

Маде ин Мацедониа

Според рефрените што ги слушнaв, песнaвa зaслужувaше дa стигне до Скопjе Фест...aмa ете јa одбиле.

Убава е, интересна, ама многу потсека на молдавската од пред 4-5-6 години, со бабата шо пееја на сцена
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Телевоутингот ќе има од почетокот на манифестацијата и ќе трае 15 минути по завршувањето на последната песна.

Апсолутно нефер. Тој што настапил прв, за него има повеќе време да се гласа. За оној што настапил последен, само 15 минути.
Не е ова наша измислица, од оваа година ќе се применува и на главната Евровизија.

Сепак, не штима ваков начин на телевоутинг. :toe:
 
Е

експерт

Гостин
Сузана Спасовска и Дарко Нешовски - Бог го има секој клуч или Трета димензија - Болест зараза или Памперс - Сни
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Мои фаворити: Влатко Илиевски, Трета димензија, Наде Талевска и Сузана Спасовска и Дарко Нешовски
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
На која дата е фестивалот? , досега ја имам само на Памперси слушнато песната на англиски, не е нешто посебна
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Влатко Лозановски....фаворит No.1(да се надеваме дека ќе му напишат добар англиски текст)...и наравно Паркети...секат со интересна песничка..:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
браво бенд,влатко илиевски,памперс,влатко лозановски,паркети топ фаворити :)
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
Немам слушнато ниту една песна, обично не ми се допаѓа ништо од овој фестивал.. единствено пред две години Јова Радевска беше супер, едвај чекам да видам со која песна ќе се претстави оваа година.
Еве мало потсетување од 2008
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да дополнам за Јова:)
Девојката има прекрасен глас,специфичен,доста интересен.Еве да ја подржам атер за оваа песна која и ја обожавам:

Но не верувам дека ќе успее да го надвладее Влатко Лозановски кој со право стана миленик на македоснката публика.
Оваа година овие двајца ми се фаворити,се надевам еден ќе успее да победи.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
bez nikakva konkurencija najdobra pesna imaat Pampers
drugi dobri se esmas bend i parketi se odvojuvaat od drugite.


nemi e samo jasno sto baraat pesni kako
se sto cekame-jova radevska sto cekame ne e jasno no verojatno koj ke izdrzi da ne zaspie pred da zavrsi ona so pesnata.

vlatko ilievski
pesnata mu e za na zlatno slavejce i ova e kompliment

igor mitrovik
druze nekoj treba da ti kaze deka smesno a bogami i tragicno izgleda koga piskas ko smizla.


nade talevska-pesnata e samo za skopje fest 500 godini pred nasa era

ps.od ovaa godina treba da se vovede nagrada maja vukicevic za najloso opreana pesna
:pos2:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Убава е, интересна, ама многу потсека на молдавската од пред 4-5-6 години, со бабата шо пееја на сцена
Ствaрно? Не ми текнувa нa песнaтa. Сепaк, криво ми е што јa одбиле, a ги примиле песните нa Бојaн Aлексовски, Aнгелa Здрaвковскa, Мaјa Вукиќевиќ, и неколку други. Бaш интересно би звучелa во живо.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Крајниот редослед на песните:
Влатко Лозановски - Летам кон тебе
Димитар Андоновски - Камено срце
Дарко Илиевски - Лаги
Паркети - Ти си киси феномен
Влатко Илиевски- Среќа
...тотална утка е песната на Александар Белов за кој сите очекуваа нешто подобро, уствари јас од секогаш знаев дека не бива пејач од него :toe:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Да дополнам за Јова:)
Девојката има прекрасен глас,специфичен,доста интересен.Еве да ја подржам атер за оваа песна која и ја обожавам:

Но не верувам дека ќе успее да го надвладее Влатко Лозановски кој со право стана миленик на македоснката публика.
Оваа година овие двајца ми се фаворити,се надевам еден ќе успее да победи.
jova e i moj favorit ,mislam deka ima specificen glas koj e prepoznatliv i mi se dopaga stilot na muzika koj go fura,nesto nalik na chill out
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ми текнува на девојчево, уште од пред неколку години. Баш е фина и боемска душа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom