Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Taa od Martin Srbinovski stvarno drobro zvuci, ne mi se veruva deka ne se kvalifikuvala koa site kandidirani se totalno sranje...

Ja za Jova ke navivam, ostanatovo ko so kazav e neverojatna katastroga...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Ни една песна не ми се зауши од прв пат.Ништо иновативно, радио песни, ништо посебно. Мене лично ми се бендиса Трета Димензија,ама со оглед дека она Есмас Бенд има Турбо фолк жичка, а со оглед на синдромот кој владее во Македонијава, мислам дека таа ќе победи. Иначе, никаков успех не очекувам таму.
п.с Јас би ги пратил Паркети, не за друго, не се нормални, можи шоу да направат на сцена.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Хм Есма тепа. Има негде обложување за ова да ставам нешто? :vozbud:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14

Слушнете ја песната што оди во позадина посебно тоа на крајот што оди на видеото!:smir::smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не знам ни зошто воопшто одиме на Евровизија. Песните не се ни за едно слушање, а не пак за било која од нив да стане Евровизиски хит и евентуален победник (смешни ми се последните два збора, ама ај:))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
1во полуфинале:
Сузана Спасовска и Дарко Нешовски - многу патриотска песна, ама ми се бендисуе
Кербер - фронтменот на Сленг, сака да фати на иста финта од лани...не е лошо
ама ништо и посебно..
Белов - ова е само демо верзија,убава е песнава,ама вокалот исклучително слаб
Даниел С. - добро се понаша на сцена,песнава е обичен поп,што мислам дека нема да
пројде.
Игор Митревски - убава песна,ама утре да се додаде X хромозом на гласов и би било боље

2ро полуфинале:
Памперс - ми се сфиѓа песичево...
Водолија - добра песна која што е тип на песна што не захтева Евросонг...
Наде Талевска - expected better...многу евровизиски ми делуе
Теодора Трајковска - едини анонимус кој шо ме изненади
Димитар Андоновски- конечната верзија сигурно ќе биде боље, ми се сфиѓа...
Влатко Лозановски -
не можам да го слушам више со песниве...
Јова Радевска - доста амерички...
Есма`с бенд - најголем мој фаворит, коа ќе искочат со трубите, фешти ќе биде....
Паркет - очекував боље....

Overall, највише ми фатија уфце: Есмас бенд, Димитар Андоновски, Јова, Памперс




Ова ли е распоредот за полуфинале?
И ако може некој да ми го каже датумот за второво (ако овие се во втората вечер):smir:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Познати деталите пред саботното финале


Во пресрет на претстојниот домашен евровизиски избор, кој ќе се одржи на 18, 19 и 20 февруари во Универзалната сала, од организаторот МРТ доаѓаат низа детали. Фестивалските вечери се со почеток во 20.30 часот, а билетите за Скопје 2010 - Национален избор за Евросонг веќе се продаваат по цена од 150 денари за полуфиналните вечери и 300 за големото саботно финале, кога ќе биде избран и овогодинешниот претставник во Осло. Во улога на водители ќе се појават Александра Јовановска, водителка од МРТ и соработник на проектот Евросонг, и Сања Арсовска, млада актерка и познат ТВ-лик од рекламите. Од зад сцената, односно од Зелената соба, ќе се јавуваат Ана Марија Зафировска и Трајче Воинов.

Пропозициите за гласање ќе бидат детално објаснети во текот на трите фестивалски вечери, а жири-комисијата ќе биде составена од шест члена кои јавно ќе ги соопштуваат дадените поени. Стартот на телевоутингот, пак, ќе биде означен со првата композиција и ќе трае 15 минути по завршувањето на последната. Ќе може да се гласа од сите оператори. Надвор од натпреварувачкиот дел публиката ќе ги слушне и види Некст Тајм, учесниците од Детскиот Евросонг, Синтезис, Каролина Гочева со свој миниконцерт како музичка ѕвезда на финалната вечер, како и претставниците на БиХ - Вукашин Брајиќ и на Албанија - Јулијана Паша. Честа да го отвори фестивалот годинава му припадна на дуото Слајд, кои настапуваат први, во првата полуфинална вечер.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ги имам слушнато рефрените и има така некои интересни песни. Ќе биде интересно со Кербер, Есма'с бенд...Сузана Спасовска има интересна песна, а ми се бендиса на Белов песната. Исто така и Димитар Андоновски има добра песна, а Влатко Илиевски и Лозановски не можам да ги слушам веќе. Па сите песни им се исти...:toe:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Еве ја Џипси денс . Малце лошо ја измиксал вој што ја ставил али убава е. А која е типката што пее? Можно ли е да е нонето?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Еве ја Џипси денс . Малце лошо ја измиксал вој што ја ставил али убава е. А која е типката што пее? Можно ли е да е нонето?
Типката е мислам за таа што велат дека ќе биде наследничка на Есма. Вчера пееше во емисијата МК Талент на Драган Вучич.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
На прво слушање нема некоја песна што баш влегува во уво, но ќе видиме како ќе звучи на самиот настап. Овие на Есма делуваат најинтересно, ама некако пејачкава слабо барата со јазиков, не да ги изговара чудно зборовите (не дека има врска тоа таму секако нема да разберат ако отидат во Данска:) ама сепак).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom