Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Многу ме насмеа водителката кога кажа дека жирито е посилно од публиката......... за грехче сме.......
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.450
сеа вака, ја у принцип традиционално не сум задоволен од песната што ја праќаме, ама ова беше нешто ново, ова е скроз нова дефиниција на ЛОШО, ја толку тапа, толку утепана и толку безлична песна немам чуено!
Ова е песна на која после 30 секунди слушање цела Еворпа едногласно ќе смени канал или во најдобар случај ќе и опне mute.

Oној Влатче ми е исто така тиња, ама бар убав им е на женине, ете со нешто ќе замачкавме очи.
Вака со Климчево ќе бидеме онака...неопенано последни.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
Abe ovoj li ce ne pretstavuva na evrovizija celavko vrska nema i onoj mesa i rap i sranja gomna na kvadrat

ce bideme posledni so 0 bodovi, podobro vlatko da pobedese ovoj sto!???

razocaran sum uboo mu napraea publikava na ovoj, da go sretnam bi go pluknal u faca sve n amestena rabota kojznae kolku platil pa posle ce tepa normalno

zirito pojako od pubolikata abee treba da se ubie toa sve
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
јаооо море Јуровижн контест сме имале вечерва, ја па се чудев што е фрката пред Универзална кога проаѓав прееска :tv:

ај да чујам шо дипшит ќе не претставја у ЕУ...
 
P

PewDiePie

Гостин
Како можеа бе? Нај големиот дибек од сите што пееа вечерта го пратија :tapp:
Ќе испука на сцена во Осло тој ќе почне да си ја пее ногу љубам да веслам :jaj:....јас ја имам силата и јас ќе ја имав силата да ти ја дупнам главата ако бев во Универзална. :uvo:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.555
Поени од реакции
29.003
А кој рече дека ќе поминеме полуфинале во Осло?:baeh:
Барем од буџетот Ѓоко ќе може да ослабе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.975
Поени од реакции
16.017
koj ke glasa za nego ??.. barem da nauci angliski i romski pa da ja pee na razni jazici ili da se deklarira kako gay,... ovaka so komunjarski aramnzman ke ima samo 0 bodovi..
..bolje nekoja sexy guskicka da pratea, barem ke dobiese nekoj glas
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Незнам шо се замарате ниту еднаш досега не бил најдобриот освен тогаш тоше ко беше....
Нема смисла овој контест
 
P

PewDiePie

Гостин
Незнам шо се замарате ниту еднаш досега не бил најдобриот освен тогаш тоше ко беше....
Нема смисла овој контест
Ни на Тоше песната не беше нешто посебно,просечна песна што Тоше и даде свој шмек.По мене најдобра евровизиска година беше 98-ма кога незнаевме која од на Гиш и Владо песните да пратиме од што беа и двете убави. :toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Хахаха човече не ми се верува што сме пратиле, песнава ме потсеќа на Макфест 94 и онака тачно у 12 на пладне на македонско радио да ја пуштаат и да се врти форшпан цело време Хит на неделата одма после пладневните вести. Плус тоа Били Ѕвер :pos: и дава некоја динамика на песнава, уште Дејан Фанки фалеше да ја задрма клавијатурата и после прво место немаше да ни избега сигурно. Позитивна ствар е што никој нема да не свати озбилно и сите ќе мислат дека се заебаваме па може на тоа да извадиме некој поен, бај да веј ја ијам комшија многу е музикален, ненормално пее под туш, ја мислам за наредна година и него да го пратиме на евровизија исто така ќе имаме шанси за добар пласман.
 

Pik

Член од
10 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Abe ovoj li ce ne pretstavuva na evrovizija celavko vrska nema i onoj mesa i rap i sranja gomna na kvadrat

ce bideme posledni so 0 bodovi, podobro vlatko da pobedese ovoj sto!???

razocaran sum uboo mu napraea publikava na ovoj, da go sretnam bi go pluknal u faca sve n amestena rabota kojznae kolku platil pa posle ce tepa normalno

zirito pojako od pubolikata abee treba da se ubie toa sve
Ne e vazno dali ti se dopaga izborot ili ne ,aj da recam deka tuka se slagam ama prijatelce ti ne si za na forum .Si gi propustil prvite 7 godini domasno vaspitanje a moderatorite na forumov za ovoj komentar blago receno treba da te banirat. Sramota
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Па за разлика од тоа какви се песни можеа да победат оваа е ОК, добра. Подобро Ѓоко ( што ми се допаѓа неговиот глас) отколку овие од Есмаќс Бенд, или Маја! Влатче (Морал) беше добар, но имал тој и подобри песни. Лозано сите песни му се некако исти стил( шо знам... океј беше) , Паркети и Памперс беа супер( ама не блегоја во финале)!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако више се јаделе ѓоко и влатко илиевски требало да оди влатко боља песна и боља кореографија имаше што е потребно за евросонг а и требасло бодовите од публиката да важат а не од жирито кое секогаш е корумпирано и без вкус.

и као што се пишува овде на форумот никогаш не сме ја пратиле најдобрата песна на евросонг и затоа такви резултати имаме таму. оваа година која кореографија ќе ја направат леле можам да замислам :pos2: дали ова намерно се прави вака што повеќе да се обрукаме како некој намерно да работи на тој план да се откажеме од евросонг бидејќи е одлична реклама за нашата мала земја бидејќи е најгледан настан во европа..
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Туу бе го изругавте човеков ка да ви згрешил нешто :) Многу сериозно ако се гледа на Евровизијава ќе треба на лексилиум да се биде 1 недела.
Мене песнава ми е ок, само делот со рапот да го нема ќе биде подобро. Добро е + што Дамјан свири па и он може да се испромовира повеќе :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom