Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Искрено..
Прв пат слушам за овој што победи.
Am I living under a rock? :kesa:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Vlatko e moralniot, vistinskiot pobednik!!! Maestralen nastap, numera, temperament, zivot, mladost, fenomenalen, besprekoren scenski nastap, sto ke im odrzese lekcija na Evropjanite. Ednostavno, celokupniot vpecatok digase od mesto!

I od druga strana za zal - sueti i samo sueti, manipulacii od najdolen vid, dogovoreno, sramno delenje na poeni po strini i tetki...zaradi licni sueti i sitni interesi od bilo koj vid. Koj li e toj samounistuvacki poriv na makedonecot, zaradi sopstveniot interes da se gazi interesot na Makedonija.
Не ги обвинувај другите само зошто не го делат твоето мислење.Општо прифатено е дека Влатче е шит сега.Факт е дека има добар глас,али факт е и дека мн погрешно го користи.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Ocigledno deka ti imas problem so sluhot, Vlatko super si pee, si ima super pesnicki, a toa sto e na dramski e dokaz deka e MULTITALENTIRAN. :baeh:
site velat deka ne znae da pee ,znaci ti si vo malcinstvo,znaci ti go imas problemot so sluhot,do pred malku glumese neutralna ,vo stilot ne deka sum za nego, a sega se pokaza:tapp: ,sigurna si deka imas 24, nekako nedozreana si za tie godini ,ko vo pubertet da si, spored komentarite, ovoj multitalentiran moze da ti bide samo na tebe i tvoite 16 godisni vrsnicki,aj odi legni si :toe:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
site velat deka ne znae da pee ,znaci ti si vo malcinstvo,znaci ti go imas problemot so sluhot,do pred malku glumese neutralna ,vo stilot ne deka sum za nego, a sega se pokaza:tapp: ,sigurna si deka imas 24, nekako nedozreana si za tie godini ,ko vo pubertet da si, spored komentarite, ovoj multitalentiran moze da ti bide samo na tebe i tvoite 16 godisni vrsnicki,aj odi legni si :toe:
Ne rekov deka sum neutralna, rekov deka nemam nisto protiv Goko Taneski. No rekov deka imam protiv nacinot na koj sekoja godina se izbira nasiot pretstavnik za evrovizija. Isto taka imam protiv takvite ko tebe bezdelnicari sto sedat od strana i plukaat po se sto ne im e po merak. Dali Vlatko znae ili neznae da pee ti ne si kompetenten da procenis, a stom seuste opstojuva na muzickata scena znaci deka ima kvalitet. A takvite ko tebe mozat samo pod prozor da mu pluknat.
E sega dali jas imam 24 ili ne i dali sum nedozreana za tie godini isto taka ne e tvoj problem, ili pak mozda si kompetenten i da odreduvas zrelost kaj nekoi osobi?
I za kraj ke puknete od maka be vie maskite, sto seuste postojat vakvi deckovci ko Vlatko Ilievski- multitalentirani :toe:

site velat deka ne znae da pee ,znaci ti si vo malcinstvo,znaci ti go imas problemot so sluhot,do pred malku glumese neutralna ,vo stilot ne deka sum za nego, a sega se pokaza:tapp: ,sigurna si deka imas 24, nekako nedozreana si za tie godini ,ko vo pubertet da si, spored komentarite, ovoj multitalentiran moze da ti bide samo na tebe i tvoite 16 godisni vrsnicki,aj odi legni si :toe:
I DA KOJ SE SITE TIE KOI VELAT DEKA NE ZNAE DA PEE? TI ANKETI DA NE PRAVIS?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не го гледав изборот, ама мило ми е што Влатко Лозановски не победи. Не го можам едноставно органски човекот, а од друга страна Ѓоко Таневски е одличен вокал, е сега уште да ја чујам песната за да можам да зборам. :) :) :) Ако ја има некаде на јутуб ставете ја за нас обичните смртници што не го гледаа овој циркус. :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Ne rekov deka sum neutralna, rekov deka nemam nisto protiv Goko Taneski. No rekov deka imam protiv nacinot na koj sekoja godina se izbira nasiot pretstavnik za evrovizija. Isto taka imam protiv takvite ko tebe bezdelnicari sto sedat od strana i plukaat po se sto ne im e po merak. Dali Vlatko znae ili neznae da pee ti ne si kompetenten da procenis, a stom seuste opstojuva na muzickata scena znaci deka ima kvalitet. A takvite ko tebe mozat samo pod prozor da mu pluknat.
E sega dali jas imam 24 ili ne i dali sum nedozreana za tie godini isto taka ne e tvoj problem, ili pak mozda si kompetenten i da odreduvas zrelost kaj nekoi osobi?
I za kraj ke puknete od maka be vie maskite, sto seuste postojat vakvi deckovci ko Vlatko Ilievski- multitalentirani :toe:
Zensko sum ,daleku od bezdelnicarka,ne go plukam nego kako licnost tuku toa sto go nudi ,sekoj pa i jas,pa i ti, e podlozen na kritiki za svojata rabota,ne znam zosto toj bi bil isklucok i Maja Vukicevic opstojuva na scenava pa e daleku od kvalitet .Ti si ocigleden slucaj, lesno moze da se odredi deka si nedozreana,isto kako sto kaj Vlatko moze lesno da se odredi deka ne znae da pee :toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Океј си е песната, ама сепак не е нешто евровизиска за да привлече внимание:smir:Рано е да прогнозираме што ќе биде, има уште доволно време да ја доизработи песната и мислам дека на англиски подобро би звучела, ама јас сум да се пее на македонски:wink:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Ne rekov deka sum neutralna, rekov deka nemam nisto protiv Goko Taneski. No rekov deka imam protiv nacinot na koj sekoja godina se izbira nasiot pretstavnik za evrovizija. Isto taka imam protiv takvite ko tebe bezdelnicari sto sedat od strana i plukaat po se sto ne im e po merak. Dali Vlatko znae ili neznae da pee ti ne si kompetenten da procenis, a stom seuste opstojuva na muzickata scena znaci deka ima kvalitet. A takvite ko tebe mozat samo pod prozor da mu pluknat.
E sega dali jas imam 24 ili ne i dali sum nedozreana za tie godini isto taka ne e tvoj problem, ili pak mozda si kompetenten i da odreduvas zrelost kaj nekoi osobi?
I za kraj ke puknete od maka be vie maskite, sto seuste postojat vakvi deckovci ko Vlatko Ilievski- multitalentirani :toe:



I DA KOJ SE SITE TIE KOI VELAT DEKA NE ZNAE DA PEE? TI ANKETI DA NE PRAVIS?
1 болд! Неможеш да промениш ништо џабе штрајкуваш. -.-
2 болд! Компетентен е секој кој има слух за музика и доволно преслушано за да каже дека Влатко нема поима од пеење.А тоа дека опстојува на музичката естрада и не е некое којзнае какво достигнување барем во Македонија. И јас да имам пари ќе опстојам иако ќе гракам го гавран на гранка.
3 болд! Се радувам што на форумов нема други како тебе со овакви заклучоци дека Влатко е...мултиталентиран?!
4 болд! Незнае да пее. Не правиме анкети ама имаме доволно преслушано за да знаеме што е подносливо за уво,а во случајов Влатче твој не е воопшто.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.176
Песната за мене е добра, после Есмас Бенд таа ми беше фаворит. Не е некоја евровизиска, но еве на пример Марија Шерифович победи со една балада, така да останува да се надеваме бар на финале. Само тој рап делот не знам колку одговара со цела песна, но сепак има уште многу до почетокот на Евровизијата, и песната ќе претрпи промени. Ѓоко, со среќа !
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Честитки до Ѓоко, иако не беше мој фаворит.
Ова вечерва беше бедотија жива, ова ли бесе компетентно жири ? Песната на Белов беше поубава од пола и више песни, а тие не му дадоа ниту еден поен затоа што знаеа дека од публиката ќе земе добри гласови и не сакаа да ризикуваат.
Да се засрамат сите до еден !
Гласаа за Ѓоко, Маја, Водолија, некои си Тумбао салса, но публиката е најбитна, пејач што нема публика е никој и ништо.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Честитки до Ѓоко, иако не беше мој фаворит.
Ова вечерва беше бедотија жива, ова ли бесе компетентно жири ? Песната на Белов беше поубава од пола и више песни, а тие не му дадоа ниту еден поен затоа што знаеа дека од публиката ќе земе добри гласови и не сакаа да ризикуваат.
Да се засрамат сите до еден !
Гласаа за Ѓоко, Маја, Водолија, некои си Тумбао салса, но публиката е најбитна, пејач што нема публика е никој и ништо.
Песната на белов беше срање IMO.

Btw, Дарко беше океј посебно од 1:33 кога онаа тресеше гз со "Darko" на панталоните (океј, мале сум biased пошто така се викам :pos2:)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
5
Aко морa дa одберaм еден нaстaп што дефинитивно повторно би го гледaлa ...



:toe:
 
S

StormRage

Гостин
Влатко Лозаноски не отиде... најубо мамицата негова... Маја имаше тотална копија на Lady Gaga како во сценски настап и стајлинг така и во песната... Сакав или Есмас (ради шо имае така интересна песна) или Ѓоко ама сеа глеам дека Ѓоко отишол па со среќа... иначе евровизија според мене е срање нешо, од западниве европски земји глеам никој така попознат не ошол изгледа не сакаат да си го валкаат името.. а ако сакаме да победиме: Џајко,трубачите и црнецот ќе распарталат:vozbud:

kRC6aqEzcgE"[/media] (океј, мале сум biased пошто така се викам :pos2:)
Е ја знам таа.. од струга беа тие што играе :)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Немој молим те, срање била на Белов.
Нека проба некој друг да ја испее.
Публиката е мерило за еден пејач, а не жири од 6 души што го бојкотираа . :nenene:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Vaka bratce, ti ili si nekoj ohrigjanec ili pak devojka ti e jako napalena po Vlatko Ilievski, pa vakvi komentari mi pisuvas(totalno pristrasni). Mislam spusti se na zemaja. Pesnata na Goko e veke videno, klise, za glasot ne mozam da kritikuvam, ok e. No ova deka pesnata na Vlatko e e za detski festival, e zboruvanje od inaet. I na kraj kraeva, kakva i da e pesnata publikata e taa sto odlucuva. Prethodno napisav, ako tolku mnogu si sakal da pobedi Goko si trebal da glasas i kraj. A ne moze vaka em vi se iska em vi se stiska. Pobednik od publikata e Vlatko, toj e i MORALEN POBEDNIK. Goko e pobednik blagodarenie na prvite dvajca clenovi od zirito. KRAJ NA PRIKAZNATA!
Името лаже... не сум охриѓанец, нити девојката ми е напалена на Влатче детско гласче... Да ми беше гајле кој ќе победи ќе гласав, ама ич не ме боли, иако мора да признаам дека ми е мило што не победи сељаков на годината. И дај жити се кажи колку пари си истрошил/а на Влатче што толку кукаш. Тикви со расол дека Влатко е морален победник, тоа што татко му има пари, и две-три девојчиња го сакаат не значи дека е морален победник. Ѓоко Танески имаше и 10 поени од публика, така да не ми е јасно зошто квичиш... Нека научи Влатче Детско Гласче да пее, па после нека се пријавува на избори за Евровизија, ми се гади од сите негови песни. Ѓоко Танески не го обожавам којзнае колку, но факт е дека со Влатко Лозаноски во моментов од машката естрада имаат најдобри гласовни способности.

Немој молим те, срање била на Белов.
Нека проба некој друг да ја испее.
Публиката е мерило за еден пејач, а не жири од 6 души што го бојкотираа . :nenene:
Белов имаше доста тешка песна, ама тоа е, такви песни се решиле да му компонираат :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom