ИТ фирми и пракси во Скопје

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од StaticStupid, 1 јуни 2013.

 1. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Sharingan User

  Член од:
  21 март 2013
  Мислења:
  3.524
  Допаѓања:
  7.034
  Финтата е шо иам пробано онлајн и ќе се заозбилам неколку недели и толку после мрза ме фаќа и ај денес ај утре(и знајме како завршва то),сеуште сум студент ама факсо срање ми е нема ни пракса ни ништо,а вака ко ќе ги дам парите ќе се туркам да учам и да посветвам време за да не одат јабана,се знам себеси доволно исто како во теретана,ко ќе иам платено одам а ко ќе неам као демек дома ќе вежбам и ај денес ај утре пак истото xD
  Иначе фала за инфото ама од април почнуваат тука не сум во можност тогаш, барам нешто накај септември октомври ако има
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.954
  Допаѓања:
  1.545
  6-7 месеци траат академиите, моментално има во тек што ќе завршат до јули, така да од август-септември ќе има нови групи. Можеш да ги исконтактираш.
   
  На Uchiha Sasuke му/ѝ се допаѓа ова.
 3. poimanemam

  poimanemam

  Член од:
  28 август 2013
  Мислења:
  1.097
  Допаѓања:
  1.755
  'Факсо' бесплатен ти е?
   
 4. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Sharingan User

  Член од:
  21 март 2013
  Мислења:
  3.524
  Допаѓања:
  7.034
  Не,ама стигнав до 4та сеа за уште 6 предмети да го откажам џабе мачењето 4 год
   
 5. victory11

  victory11

  Член од:
  5 мај 2014
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  28
  Дали може некој да сподели искуство со Академијата за програмирање во Seavus, дали е тоно тоа дека ако наводно се покажеш има шанси за вработување кај нив ?

  Општо за академијата дали има некој задоволен или џабе фрлени пари ?

  Доколку некој знае и ИТ фирми кои се лиценцирани за продажба на ЕРП системот Pantheon, во Скопје, исто фала на препораката :)
   
 6. bin.mk

  bin.mk

  Член од:
  петок
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Точно е, имаат неколку луѓе вработено, ама за почетна плата немам информации
   
  На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.632
  Допаѓања:
  991
  Вип го нуди Pantheon ако прашуваш како услуга што го нудат.
   
 8. victory11

  victory11

  Член од:
  5 мај 2014
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  28
  конкретно ме итересираше фирма која е лиценцирана да го продава ЕРП системов, да нуди обуки и консултатски услуги како што се Datalab они се овластени во Македонија за Pantheon.
   

Сподели преку: