ИТ фирми и пракси во Скопје

Дискусија во форумот 'Програмирање и програмски јазици' започната од StaticStupid, 1 јуни 2013.

1. Uchiha Sasuke

Uchiha Sasuke Sharingan User

Член од:
    21 март 2013
    Мислења:
    3.524
    Допаѓања:
    7.034
    Финтата е шо иам пробано онлајн и ќе се заозбилам неколку недели и толку после мрза ме фаќа и ај денес ај утре(и знајме како завршва то),сеуште сум студент ама факсо срање ми е нема ни пракса ни ништо,а вака ко ќе ги дам парите ќе се туркам да учам и да посветвам време за да не одат јабана,се знам себеси доволно исто како во теретана,ко ќе иам платено одам а ко ќе неам као демек дома ќе вежбам и ај денес ај утре пак истото xD
    Иначе фала за инфото ама од април почнуваат тука не сум во можност тогаш, барам нешто накај септември октомври ако има

На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 0C0FFEEBABE

0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

Член од:
    6 јули 2008
    Мислења:
    4.954
    Допаѓања:
    1.545
    6-7 месеци траат академиите, моментално има во тек што ќе завршат до јули, така да од август-септември ќе има нови групи. Можеш да ги исконтактираш.

На Uchiha Sasuke му/ѝ се допаѓа ова.
  3. poimanemam

poimanemam

Член од:
    28 август 2013
    Мислења:
    1.097
    Допаѓања:
    1.755
    'Факсо' бесплатен ти е?

4. Uchiha Sasuke

Uchiha Sasuke Sharingan User

Член од:
    21 март 2013
    Мислења:
    3.524
    Допаѓања:
    7.034
    Не,ама стигнав до 4та сеа за уште 6 предмети да го откажам џабе мачењето 4 год

5. victory11

victory11

Член од:
    5 мај 2014
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    28
    Дали може некој да сподели искуство со Академијата за програмирање во Seavus, дали е тоно тоа дека ако наводно се покажеш има шанси за вработување кај нив ?

Општо за академијата дали има некој задоволен или џабе фрлени пари ?

Доколку некој знае и ИТ фирми кои се лиценцирани за продажба на ЕРП системот Pantheon, во Скопје, исто фала на препораката :)

6. bin.mk

bin.mk

Член од:
    петок
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Точно е, имаат неколку луѓе вработено, ама за почетна плата немам информации

На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Apple

Apple It's good to be good

Член од:
    11 октомври 2009
    Мислења:
    2.632
    Допаѓања:
    991
    Вип го нуди Pantheon ако прашуваш како услуга што го нудат.

8. victory11

victory11

Член од:
    5 мај 2014
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    28
    конкретно ме итересираше фирма која е лиценцирана да го продава ЕРП системов, да нуди обуки и консултатски услуги како што се Datalab они се овластени во Македонија за Pantheon.

Сподели преку: