Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Као прво, научете се да куотирате. Ме одзедовте. :)

Као второ, како што има женски кои што се срамежливи има и машки кои што се баш такви. Ако увидиш дека за тоа станува збор, дај малку стимул, никому ништо.

Као трето, ако некој ептен ти се допаѓа, треба да си ТИ тој што ќе го направи првиот чекор, без разлика што ќе се деси после.

За на крај, девојките понекогаш знаат и да зарибаат коа станува збор за ова. Мене искрено повеќе пати ми се десило да шмекам женска која што ми се допаѓа, али дали поради мое незнаење или нејзина незаинтересираност, сум немал можност и да и пријдам, а не нешто друго. Се е до тоа како одбрамбен механизам си створуваш, и да, се зависи и од непријателот. :)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Ako nema hrabrost da mi priide ednostavno ne za mene , simply as that ..
E tuka uopste ne ke da mozam da se soglasam so tebe!!! ali ket i kazam zasto moram da idam po rabota

StormAngel напиша:
Као прво, научете се да куотирате. Ме одзедовте. :)

Као второ, како што има женски кои што се срамежливи има и машки кои што се баш такви. Ако увидиш дека за тоа станува збор, дај малку стимул, никому ништо.

Као трето, ако некој ептен ти се допаѓа, треба да си ТИ тој што ќе го направи првиот чекор, без разлика што ќе се деси после.

За на крај, девојките понекогаш знаат и да зарибаат коа станува збор за ова. Мене искрено повеќе пати ми се десило да шмекам женска која што ми се допаѓа, али дали поради мое незнаење или нејзина незаинтересираност, сум немал можност и да и пријдам, а не нешто друго. Се е до тоа како одбрамбен механизам си створуваш, и да, се зависи и од непријателот. :)

Aleluja nekoj da kaze nesto ko so treba!!!

Postuem Storm :kajg:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zbratko напиша:
E tuka uopste ne ke da mozam da se soglasam so tebe!!! ali ket i kazam zasto moram da idam po rabota
Ke ti kazam jas zosto , ako ne e dovolno maz da mi priide , ne e dovolen ni posle . Nesigurno mule ne mi treba pokraj mene vo nikakvi situaciji, da sme jasni mi treba siguren decko za bilo sto.
Nemam nikakvi misli za devojki sto reagiraat razlicno , sekoj ima svoj nacin na pristap. Jas kazaf flertuvam , zavedvam i ostavam na nego drugo sepak dobil zeleno so samiot flert. Ako uste e ne odlucen ili stramezliv ne mi treba iskreno takvi luge nema sto da mi prodonesi i nema da mi e ubavo .
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Ke ti kazam jas zosto , ako ne e dovolno maz da mi priide , ne e dovolen ni posle . Nesigurno mule ne mi treba pokraj mene vo nikakvi situaciji, da sme jasni mi treba siguren decko za bilo sto.
Nemam nikakvi misli za devojki sto reagiraat razlicno , sekoj ima svoj nacin na pristap. Jas kazaf flertuvam , zavedvam i ostavam na nego drugo sepak dobil zeleno so samiot flert. Ako uste e ne odlucen ili stramezliv ne mi treba iskreno takvi luge nema sto da mi prodonesi i nema da mi e ubavo .
A be sve e toa ubavo sto flertuvas, zaveduvas itn ... ali sepak netreba da se oreintirame po nekoi nasi pretpostavki i stereotipi koi sto gi imame. Nikogas ne znaes koga, koj, kako ke se isponasa ili ke se pokaze.
Moze toa "nesigurno mule" da izleze kataljarda pati bolji od nekoe "sigurno maziste".
ali kako i da sekoj si ima pravo na svoe mislenje, ne sakam da te ubeduvam vo sprotivnoto od toa sto veruvas ili od tvoite principr ... samo sakav da znam sto mislat drugite, pricinata na toa koja ke da e!:kajg:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Е зошто де,и мене не ми е јасно
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Девојките оставаат простор машкото да ги искаже сите свои освојувачки вештини. Мажите се ловци по природа, сакаат да се потрудат, да заведат, да освојат.... Така се чувствуваат посамоуверени, повешти и посигурни. Девојките се тие кои треба само да дадат сигнали и потоа да бидат нежни, мили, слатки...
Заведувањето е игра. Треба да биде возбудливо, непредвидливо, вешто и забавно. Не велам дека не е во ред и кога девојката прва приоѓа, но јас сум повеќе за тоа на мажите да им се остави барем привидно да ја водат играта.
 
Член од
3 февруари 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
A od kade to pravilo deka mazite trebit da pristapat prvi.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Zenata zaveduva.Mazot osvojuva. Ako gi smenat ulogite,ja menuvaat svojata priroda.Ostaj ti emancipacija...Romantikata e bitna.Ako jas go osvojam (mu prijdam,nema za nego romantika) ima vozbuda. Ako go zavedam,a toj me osvoi,ima i romantika i vozbuda.Ako go zaveduvam sekoj den,toj me osvojuva sekoj den.I bi ljubov.:)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mislam deka zenskite priiduvaat na maski t.e. go pravat prviot cekor ama se toa se desava mnogu mnogu retko.
 

eYeCaNdY

Неодолив
Член од
27 јануари 2006
Мислења
68
Поени од реакции
1
Сум имал девојки кои први ми се пуштиле и на кои јас сум се пуштил и лично мене поинтересно ми е јас да ловам особено ако првите сигнали ми ги прати девојката :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
eYeCaNdY напиша:
Сум имал девојки кои први ми се пуштиле и на кои јас сум се пуштил и лично мене поинтересно ми е јас да ловам особено ако првите сигнали ми ги прати девојката :)
:) Sukur edno masko da svati "the name of the game"
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Без разлика каква е (срамеж или не), ЈАС секогаш прв почнувам :)
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
Zashto devojkite cekaat prvo mashkoto da im prijde ? hmmmm..... ne mra da znaci za site devojki normalno ima i isklucoi, ali vo SK pretezno site devojki ostavaat prviot cekor da go napravi mashkoto ! Neznam najverojatno e zenskta gordosti i prenaglasenoto zensko ego ! :pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom