Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
mashkoto e "napagac" a zenskoto "zrtva" ,zakon u prirodata (iako nekogash ovoj zakon ponekogash simulira.)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Najverojatno zenskite veruvaat u ona pravilo "Masko e ,on treba da bide prv"... mada mislam deka nema vrska koj prv ke pridne... iskreno jas povekepati prva sum pridnala (i ne sum se pokajala:wink:)... taka da mozam samo da kazam deka Ako cekaat zenskite toa maskite prvi da im pridnat deka moze i ke umrat od cekanje zatoa sto i maskite se sramezlivi i nemora tie sekogas da go naoravat prviot cekor... Jas ako me interesira nekoe masko prva mu pridnuvam i mislam deka VREDI DA SE OBIDE... bidejki ako ne se obides nikogas nema da znaes sto sipropustil!:)

PA zatoa zenski ne 4ekajte da dojde princot na beliot konj... zatoa sto moze ke go 4ekate cel zivot a na kraj da vi dojde nekoj konj u belo ferari:):):)

[Напомена од FortunE: те молам пишувај се во еден пост, се убив од спојување твои постови]
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
1
ako ne se obides nikogas nema da znaes sto sipropustil!:)
ova ZA SITE VAZI.....
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
Vo Makedonija i do nekade se uste vazi praviloto Maskoto priogja. Na zapad veruvajte mi toa e odamna izumreno. Ovde se ide na toa koj ceka da mu se prijde moze i do starecki dom da dogura. Devojkite se mnogu poslobodni i ako se zainteresirani voopsto ne razmisluvaat i ti priogjaat direktno. Ako sakaat seks i toa otvoreno ti go kazuvaat. Jas bev iznenaden bajagi koga dojdov vo Kanada. Sedam na sank i riba mi priogja i mi vika jas idam do kola ako sakas dojdi. Prosliot vikend nesto slicno pak- za toa imam napisano na edna druga tema na forumov. Taka da mislam deka treba da go ostavime toa staroto i da se stremime da go dobieme ona sto go sakame zasto ako ne jas nekoj drug ke go ima sigurno. Vazi i za maskite i zenskite.

Pozdrav
 
С

Сатори

Гостин
Зависи од типката!

:love2: Не верувам дека постои девојка на која не и се допаѓа некој да и посветува внимание и да знае дека некој се грижи за неа , дека му се допаѓа.Ако момчето после еден период не и пријде тогаш мора таа да му пријде него , ако сака.А инаку сите девојки сакаат момчињата да го направат првиот чекор , поромантично е и остава поголем впечаток!:aplauz:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Бесполезните женки, тињите чекаат да им се пријде. Нормално е бе да ми пријде некоја на која и се допаѓам. Ко една навремето французојка. ми дојде, ме погледна у очи и ми рече, а бе, мора да те имам, многу ми се допаѓаш. Нормално, после едно пол саат жваљање на шанк се имевме цели три дена. Од стан излеговме (она отиде да докупи пиво, водка, нешо за јадење) само еднаш, ја си дремев како паша.
Е тоа е за мене ЧОВЕК, нормален.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Lady Satori напиша:
:love2: Не верувам дека постои девојка на која не и се допаѓа некој да и посветува внимание и да знае дека некој се грижи за неа , дека му се допаѓа.Ако момчето после еден период не и пријде тогаш мора таа да му пријде него , ако сака.А инаку сите девојки сакаат момчињата да го направат првиот чекор , поромантично е и остава поголем впечаток!:aplauz:

Не чекаат сите сигурно....веројатно повеќето, но не сите. Мене ама ич не ми се чека кога знам што сакам....а и кога не сум сигурна што сакам, пак не чекам...сакам ризик, па наречи го тоа како што ти милува :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
sagaqua напиша:
Не чекаат сите сигурно....веројатно повеќето, но не сите. Мене ама ич не ми се чека кога знам што сакам....а и кога не сум сигурна што сакам, пак не чекам...сакам ризик, па наречи го тоа како што ти милува :wink:
Ризик, тоа се бара. :)
Нејсе, шега на страна, тоа не е ризик, тоа е задоволување на сопствените сетила, страст, желба....
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
jas poveke preferiram maskoto da i prioga na zenskoto,sepak site maski ne se tolku hrabri i odlucni da i prijdat na zensko,ako zenskoto gleda deka momceto sto i se sviga ja gleda celo vreme,i dava znaci, a ne i prioga znaci e stramezliv,nekoi ne sakaat stramezlivi deca,ama od kaj da se znae deka mozebi mu treba malku vreme da se otpusti.....imam citano deka maskite mnogu gi cenat zenskite ako nekogas tie prvi im prijdat...:cuc: :smeshko: :love2:
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
ne e sramota maskoto da dobie korpa od devojkata no vistinski uzas za edna devojka e taa da dobie korpa od maskoto
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Зошто да е ужас женско да добие корпа, а за машкото не е??? И машките и женските се исто .. и едните и другите исто ги боли кога ќе добијат корпа.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мене девилиш ми се пушти еднаш, ама киднав, сега се каам.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ете, јас сум добила корпа од Гарфилд па преживеав :pos: :pos: :pos: .. не е страшно нели? :je:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас едвам преживуем за таа глупост. Веснееее, амааа, маматааа!
Јебига!
Најглуп сум. да си знаете сите. А бе вила самовила прекрасна, а ја вит виделија фатиф. Како нозете не ми се спотнаа и сокпаа, ах, како не паднав, да ме стигне, а не вака, мака да макувам.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Назад на темата.. :pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom