Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ne e vistina deka devojkata sekogas ceka, jas mislam deka e obratno vo poveketo slucai
 
Член од
26 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
simonce* напиша:
spored mene mora da bidat prvi,pa maski ste ili ne ste.....


Zosto prvi da priogaat sekogas maskite koe e toa pravilo,iako vo pogolem procent maskite se tie koi priogaat prvi ali ima i devojki koi sakaat oni da bidat tie sto ke pridat.....Se zavisi do momentot i raspolozenieto:lud:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Девојките чекаат машкото да им пријде - ова е едно глупаво непишано правило по кое се води скоро цела женска популација. Глупости. Ако тоа машкото мене ми се свиѓа а е многу срамежливо нема да чекам тој да ми пријде. Ќе му пријдам јас, ќе му свртам некој муабет, ќе го опуштам, ќе го заведам и останатото е веќе негова работа..

Не се водете по она „кој чека, ќе дочека“ - зошто и не е баш така.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
zosto devojkite cekaat maskoto da im prijde:lud: mislam deka toa denes ne e taka,porano da se soglasuvam so toa deka devojkite cekale maskoto da im prijde kako da toa moralo da bide taka,no denes devojkite se poopusteni,bez vlakna na jazikot,so poveke hrabrost i bez nekoj strav od heuspeh(korpa)i mn.pocesto im priogaat na maskite,mn.pocesto se tie sto go prevzemaat prviot cekor,sea zavisi od devojkata t.e od nejziniot karakter,ima nekoi sto mn. direktno go pravat toa a drugi pak sramezlivo diskretno no sepak simpaticno :wub:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Кој чека бе???
Море ако ми се свиѓа, и ако осетам дека и ја му се свиѓам на него, нишо не ме спречува. Поготово ако сум малце налиена.:pos: Ама нормално мора да имам барем некаков филинг дека и спротивната страна е заинтересирана за мене (зависно од околностите, тоа многу лесно се приметува - особено од погледите, муабет, боди ленгвиџ и слично) и дека обидот ќе биде успешен, иначе не би имала ни мотивација да му пријдам.
И за сите машки а и женски шо тврдат дека така требало да биде - машкото да приоѓа прво, да ве прашам, зашто толку се палите на Анџелина Џоли?? Ја не се палам на неа ама да ве прашам вас, пошто све ми се чини дека една од нејзините карактеристики шо ја праи најсекси жена во очите на многу луѓе е баш нејзината агресивност и впечатокот што го остава на жена што приоѓа прва.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
MarthaGraham напиша:
Кој чека бе???
Море ако ми се свиѓа, и ако осетам дека и ја му се свиѓам на него, нишо не ме спречува. Поготово ако сум малце налиена.:pos: Ама нормално мора да имам барем некаков филинг дека и спротивната страна е заинтересирана за мене (зависно од околностите, тоа многу лесно се приметува - особено од погледите, муабет, боди ленгвиџ и слично) и дека обидот ќе биде успешен, иначе не би имала ни мотивација да му пријдам.
И за сите машки а и женски шо тврдат дека така требало да биде - машкото да приоѓа прво, да ве прашам, зашто толку се палите на Анџелина Џоли?? Ја не се палам на неа ама да ве прашам вас, пошто све ми се чини дека една од нејзините карактеристики шо ја праи најсекси жена во очите на многу луѓе е баш нејзината агресивност и впечатокот што го остава на жена што приоѓа прва.
Kako nemam sreka da naletam nekade na tebe, da mi prijdes da vidam kako izgleda toa. Da vidam sto znaci Angelina Jolie vo zivo. :)
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
ja neam vreme da pocnam da im prijduvam .. sami mi doagaat :)) narcis sum hehehhe ... lool
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Jakov напиша:
Kako nemam sreka da naletam nekade na tebe, da mi prijdes da vidam kako izgleda toa. Da vidam sto znaci Angelina Jolie vo zivo. :)
Не сум Анџелина Џоли во живо, немој да вреѓаш :pos: Шала на страна, нити личам на неа, нити сум агресивна као неа...само кажав дека баш таа нејзина особина ги пали сите и мажи и жени, а глеам овде сите пишуваат како машките треба да приоѓаат зашто така требало.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Po moe se zavisi od karakterot na licnosta,ne se site isti
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Две старни поназад напишав што мислам за тоа кој кому прв треба да пријде. Овде сакам само да додам дека воопшто немора машкото да биде учесникот кој ќе го направи првиот чекор. Јас на пример пред околу 2 месеци доживеав таква ситуација каде јас не бев тој што пријде прв, заправо не го иницирав контактот, а потоа се си течеше онака како што треба и премина спонтано во нешто прекрасно што никогаш не сум ни сонувал дека ќе ми се случи. Сакам да кажам на поедноставен начин, нема правила луѓе, излезете од шаблоните, оставете го срцето да ве води, напуштете ги предрасудите, живејте го животот и земајте го она што ви го дава без оглед на тоа како ви го дава и со која рака.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
Jas nikogas ne sum odela do toa pravilo deka mora maskoto prvo da mi prijde. Koja e taa logika?
Ako mi se svigja tipot, ke soberam hrabrost i ke prijdam prva. Nema od sto da se plasam. Ili ke go fatam, ili ne. Treto nema. Se dodeka cekam nekoj da dojde i se da mi dade na raka, daleku ke stignam. Denes barem ziveeme vo moderno vreme i nema nisto strasno vo toa devojkata da prijde prva.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ondak da ve soberam vas curite u eden klub i da se sobereme nie muzhite pa napagjajte.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Anabela напиша:
Jas nikogas ne sum odela do toa pravilo deka mora maskoto prvo da mi prijde. Koja e taa logika?
Ako mi se svigja tipot, ke soberam hrabrost i ke prijdam prva. Nema od sto da se plasam. Ili ke go fatam, ili ne. Treto nema. Se dodeka cekam nekoj da dojde i se da mi dade na raka, daleku ke stignam. Denes barem ziveeme vo moderno vreme i nema nisto strasno vo toa devojkata da prijde prva.
Каква храброст брееееее....па не ќе одиш за Ирак:icon_lol:

Ти треба само точно определена Цел, сигурен пристап и да знаеш што сакаш! Другото само ќе си се нареди понатака :je:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Anabela напиша:
Jas nikogas ne sum odela do toa pravilo deka mora maskoto prvo da mi prijde. Koja e taa logika?
Ako mi se svigja tipot, ke soberam hrabrost i ke prijdam prva. Nema od sto da se plasam. Ili ke go fatam, ili ne. Treto nema. Se dodeka cekam nekoj da dojde i se da mi dade na raka, daleku ke stignam. Denes barem ziveeme vo moderno vreme i nema nisto strasno vo toa devojkata da prijde prva.
muabetov...bespari
kako i site drugi curi sto se mavaat u gradi so nivnata samodoverba
jaka svar e ova fraerishenje po forumi...nema odgovornost...moes da bides koj sakas,nekoj sto nemas gz da bides u realnost
ja ova ja ona...se glea od skopjevo kolku curite priogjaat prvi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom