Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ne moraat sekogas da bidat prvi.
Sekade sakaat maskite da bidat pred nas, bukvalno vo se, pa mora i vo zaveduvanjeto? :) Zasto niv da im go otstapime i toa mesto, koga nie zenskite imame poseben sarm i mozeme so eden pogled i dvizenje da im dademe do znaenje sto sakame i kako sakame.Zenskoto e gracija, samo so eden pogled moze da osvoi i da zavede.Maskoto ja nema taa osobina.Mnogu se retki onie koi mozat da te osvojat bez da ti napravat muabet i obicno zaveduvaat so ona staroto "tolku si posebna,bas si ubava,ti si kako nikoja do sea bla bla"-mislam deka me sfativte sto sakam da kazam.
Ne znam od sto se plasat devojkite da prijdat prvi.Od strav da ne bidat odbieni ili sramezlivi se? Sekoj covek kje bide vo zivotot odbien i kje odbiva.Nema nisto strasno vo toa.Duri i da e sramezliva, podobro e da go napravi prviot cekor zatoa sto nikogas ne se znae sto moze da se desi i sto moze da dobie.Nekogas sramezlivosta moze da te cini mnogu.Kako sto rekle "bori se so stravot-za da go pobedis", taka kje kazam pristapi prva, pobedi go sramot, ako se desi nesto super, imas sansa za nesto novo i prekrasno, ako ne-glavata gore,blaga nasmevka kratok muabet 2-3 recenici deka i pokraj toa sto te odbil milo ti e sto si go zapoznala i cao cao.Maskite sakaat da osvojuvaat, ali kolku sto znam postuvaat devojka da im prijde prva.Taka im davame do znaenje deka i nie sme hrabri,deka i nie znaeme da zaveduvame i da bideme prvi i sekako im davame do znaenje deka vredat kako licnost-inaku vo sprotivno ne bi im prishle nikogas prvi.I maskite se nezni kako nas zenskite.Treba malku da gi pogalis, za posle da bidat kako kucenca :)
Respect za devojkite koi prijduvaat prvi :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ThA-BiTcH напиша:
Respect za devojkite koi prijduvaat prvi :)
го делам мислењето.

muzhinjata uvek kje bidat prvi na balkanov :) dodeka u danska da recheme nemora da se prvi (kao pros primer za bef zemal danska) :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Caligula напиша:
muzhinjata uvek kje bidat prvi na balkanov :)
Pa se dodeka se nametnuva toa mislenje deka maskoto treba sekogas da prijde prvo, kje bidete prvi na balkanot :) Daj be vie maskite dajte malku poddrzka za posramezlivite devojki eee :) :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
nemora imalo devojki sho mi prishle prvi pogotovo u usa da nepraam moabet oni prv priagaat uvek
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Абе зашо така балканци-небалканци-ово-оно? Чоек шо знае шо сака, си превзема иницијатива. Исто и жена. А поштуем жени шо знаат шо сакаат, ретки се.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Mora da ima balkanizacija lepi,ako ne beshe balkan do sea kje imafme parada kao u Cirih (gay/lesbian),ostaj ti taa rabota tuka picinjata se tromi,sakaat da im chmatash celo vreme a ona da se smeshka.Za mene u taa rabota nema drazh,nema intriga.Bashka vikas "sramezlivite devojcinja" ja ne sum bil sramezliv?Ja sam ne sum go pobedil sramot?Zasho da pomagam nekomu?Neka vidat muka..koj ne ispoti g`z ne znae kako e.I sho vika ItWasntMe nikako ne prevzemate akcija...teeeeshko nekad,uvek e gleanje i stoniranje.I pak ringishpil se vrakjame na isto.Ne vredi polemikava,dajte drugo dete :))))))
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
си играме брканица :) ко божемски не се глеаме...он глеа на страна ја го шмекам...после ја го шмекам он пак глеа на страна :) :) :) хихих ама коа тогаш ке ни се сретнат погледите, ке си се насмевнеме и ке се си се фрлиме во прегратка мејкинг оут LOL

досега ниедно машко не ми пришло прво :( нешо ги плашам изглеа, или можда е поради тоа што увек сум со машко друштво (другари) па можда мислат дека сум тејкн хахах ама коа ке видам дека некој ме шмека, НЕКОЈ шо ми се свиѓа ептен, одма тргам у поход...може не идам директно, туку по заобиколни патишта(најчесто) ама важно е да се стигне до целта нели :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Anonymus1 напиша:
Да, го знам тоа но прашанењто е друго Дали они би пристапиле кон машката особа после ајде да го наречам взаемно шмекање (ова во случај кога типот од спротивната страна е срамежлив)
Па нормално ако на типот не му текнува тогаш девојката прва нека пристапи
 
Член од
21 јануари 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pa normalno uvek mazite se pravat poiskusni zatoa nie zenite im prepustame na niv da ja odigraat prvi ulogata na zaveduvaci :pPpPpP
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
FortunE напиша:
Зошто не сте помислиле дека излегла за да ги тргне мислите од учење, можеби тазе раскинала со дечкото, можеби си има некои проблеми. На сите им се случува да минуваат низ некој шит период и сака да го разбистри мозокот.
Не е ни тоа оправдување, нели? Но доколку јас сум во такво нерасположение, нема да сум расположена ни за излегување, никој не е должен да ме гледа таква.
Па немогуќе е 90% од цурите у Скопје да имат шити период или да се тазе раскинати со дечкото...
Факт е дека цурите у Скопје се маце повеќе занесени у облаци за тоа КОИ се и КАКВИ се. Сеуште сексот го сфаќаат како нешто што ТИЕ им го ДАВААТ на машките... Тажно е...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Девојките во Скопје (90% од нив) имаа проблем КОЈ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕЧИ.

Пошто 90% мене ми се доволно да генерализирам, сеа ќе кажам 2-3 непобитни вистини: имаат квази принципи и ГЛУМАТ ПРИНЦЕЗИ!

Не ми е гајле бе, не поштуем таква особа која а приори се гледа себе си ко Господ. И тоа све гледаат преку призмата на МАТЕРИЈАЛНОТО. СКОПЈАНКИТЕ, СЕ СТОКА. Дефеминизирани, и им треба ќотек.

Моја среќа, се тие 10%. И целата провинција (без навреда).
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Офчар напиша:
Девојките во Скопје (90% од нив) имаа проблем КОЈ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕЧИ.

Пошто 90% мене ми се доволно да генерализирам, сеа ќе кажам 2-3 непобитни вистини: имаат квази принципи и ГЛУМАТ ПРИНЦЕЗИ!

Не ми е гајле бе, не поштуем таква особа која а приори се гледа себе си ко Господ. И тоа све гледаат преку призмата на МАТЕРИЈАЛНОТО. СКОПЈАНКИТЕ, СЕ СТОКА. Дефеминизирани, и им треба ќотек.

Моја среќа, се тие 10%. И целата провинција (без навреда).
e браво најубаво се опишани со овој пост СК грлс :)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Епа ин мај опињн, мажите од секогаш биле и секогаш треба да се оние кои ќе ја превземат иницијативата. Не е правило, ама подобро и побезболно е така. Лично јас мразам кога би морало да превземам нешто и секогаш машките се тие кои се трудат во врска со тоа. Е сега за некое слигналче да испратам и не е проблем,тоа ние женските добро го правиме, а и мушките добро го читаат тоа, е сега ако некој е морон и не ги сфаќа моите знаци,е тогаш со здравје... Како и да е поџентлменски е машкото кога оди прв!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
nemora sekogash mazite da prijduvaat...sekogash koga nekoj strashno mi se dopagal, a sum procenila deka nema shansi da mi prijde toj bijdekie e sramezliv ili sum stoela so drugar ili od x pricini, za da mu dadam do znaenje deka moze da prjde sum odela na finta...imate zapalka itn...ili nekoe glupo prashanje za pocetok na muabet...potoa e veke podrugo...se smekash megusebno i ako e ocigledno deka e zaiteresiran moze povtorno da prijdam i da pocnam muabet, ako ne togash nishto...ostanuva na toa...:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
CrImElIfE напиша:
Pa normalno uvek mazite se pravat poiskusni zatoa nie zenite im prepustame na niv da ja odigraat prvi ulogata na zaveduvaci :pPpPpP
Можеби, можеби :raz: ....Сепак не се работи за поискусни или не. Лично, како жена сакам да си ги испробам заводничките способности на некое „тврдо овошје„ па и по цена да јадам корпа или нешто уште поголемо .....:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom