Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.246
Поени од реакции
3.905
Не дека несакам онака послободни девојки, али преферирам јас да бидам тој што прв ќе пријде, не дека сум мушко или имам такви стереотипи, туку затоа што обратно може да искочи доста гадно.
Имало ситуации кога приоѓале девојки, али неможе сите да ти се по ќеиф. Така?
Искочив еднаш најгори пошто ја одбив девојката, а она мислела поинаку, само затоа што сум пришол на маса да се поздравам(не со нејзе туку со моја другарка) и фала богу подадов рака на секоја од нив, и после сум погледнал на нивна маса, па фала богу очиве за гледање ми се, незнам у плафон ли треба да буљам? И демек многу знаци биле дадени, и оп пред мене и ја реков не и ете ти драми...:facepalm:
И сеа Ако приметам нешто и не ми се џасви девојката се праам наудрен у памет. А ако мене ми мавнат корпа онда е кул :pos: не сум на драмски :pos:.

И едно прашање за дамиве, како се решавате да појдете? Кои знаци се пресудни? Пошо се што прочитав се со знаци било:свиркам:
Колку е само вистина ова. :cuc:

Исто мислење делиме. И јас имав еден ептен екстремен пример веројатно е некоја комбинација што како машко и не сакаш да ја одбиеш туку суптилно да и кажеш дека не сакаш ништо со неа(си викаш женско е ранливо, i have never been so wrong in my whole life :pos:).

Ситуцијава беше следната :

Преку другар нешто ова она, не беше и физички грда да речам ама ми го тераше најлошиот можен муабет и беше од оној тип карактери на луѓе што ми се најодбивни. Пробувам суптилно не иде, пробувам со другиов другар некако да и сменам мета не бе запнала со мене сакала :icon_lol:. Остатокот од вечерта драми невидени дури и по некоја навреда на моја сметка фрли. :pos:

И идеме накај дома и пак ми почнува сакала мување и толку ми беше ја отерав упм. (Во тој момент сфатив како им е на некои женски кои ги напињаат до бесвест и не не ми беше жал)

Инаку да не биде негативен постов ќе кажам и еден позитивен пример.

Ми се пушта девојчево и иако не бидна ништо сериозно понатаму цела вечер супер си поминавме и да речам знаеше сите копчиња во правилно време да ги притисне. :cuc:
(Сумњам дека заедничкава другарка имаше замешано прсти околу таа ситуација ама сеуште немам докази :cautious::LOL:)

П.С Мој совет и за машки и за женски пуштајте се само не напињајте ако не иде :ROFLMAO:
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Не дека несакам онака послободни девојки, али преферирам јас да бидам тој што прв ќе пријде, не дека сум мушко или имам такви стереотипи, туку затоа што обратно може да искочи доста гадно.
Имало ситуации кога приоѓале девојки, али неможе сите да ти се по ќеиф. Така?
Искочив еднаш најгори пошто ја одбив девојката, а она мислела поинаку, само затоа што сум пришол на маса да се поздравам(не со нејзе туку со моја другарка) и фала богу подадов рака на секоја од нив, и после сум погледнал на нивна маса, па фала богу очиве за гледање ми се, незнам у плафон ли треба да буљам? И демек многу знаци биле дадени, и оп пред мене и ја реков не и ете ти драми...:facepalm:
И сеа Ако приметам нешто и не ми се џасви девојката се праам наудрен у памет. А ако мене ми мавнат корпа онда е кул :pos: не сум на драмски :pos:.

И едно прашање за дамиве, како се решавате да појдете? Кои знаци се пресудни? Пошо се што прочитав се со знаци било:свиркам:
Хахаха кои се знаците? Па, нема такви анимации за обајснување ;) Јас лично не сакам многу молење колење, сминување ѕвезди, ако сакам да сум со некој сакам ако не не, и обратно. Малку сум срамежлива во врска со ова. Всушност многу сум слободна и комуникативна, но се плашам дека машките тоа може да го сфатат погрешно и нападно затоа употребувам од тие „знаците кои не се опишуваат со анимација“ и ако машкото сака нешто покажува, приоѓа и одиме понатаму :cool: Ова беше де, сега... ако сакам да сум со некого гледам дали реагира позитивно и пристапувам. Еднаш се живее нели? А луѓето и вака и така ќе си мислат што сакаат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.864
Поени од реакции
7.551
Машко има ебано многу жени е ебач и сите му честитаат, женско ако има ебано многу мажи е курва сите ја осудуваат. Затоа девојките не пристапуваат први.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
2.760
Поени од реакции
4.258
Јас па жена ако ми пријде не ми праи мн кеиф. Не дека сум олдскул ама сакам да си се потрудам за пленот :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.470
Поени од реакции
4.521
затоа што женско не знае што сака,ниту знае што да одбере..........кога ќе видам какви убавици завршуваат со тешки битанги,наркомани и сличен шлајм да се изначуди човек
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
затоа што женско не знае што сака,ниту знае што да одбере..........кога ќе видам какви убавици завршуваат со тешки битанги,наркомани и сличен шлајм да се изначуди човек
Одбира пари и јаки коли :D научно докажано :P
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.572
Поени од реакции
10.287
затоа што женско не знае што сака,ниту знае што да одбере..........кога ќе видам какви убавици завршуваат со тешки битанги,наркомани и сличен шлајм да се изначуди човек
баш така... најголемите криминални и патолошки типови навоѓаат без проблем девојки, па и по затвори им доваѓаат ( Мансон)
.. еве тазе случка од регионот, ја утепал со 20 убоди бившата девојка ..( ја тероризирал со години,го напуштила и била бремена со друг)
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
975
Машко има ебано многу жени е ебач и сите му честитаат, женско ако има ебано многу мажи е курва сите ја осудуваат. Затоа девојките не пристапуваат први.
Затоа што подобро е еден клуч кој отвора многу брави, отколку една брава која се отвора со многу клучеви затоа е така.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
затоа што женско не знае што сака,ниту знае што да одбере..........кога ќе видам какви убавици завршуваат со тешки битанги,наркомани и сличен шлајм да се изначуди човек
Не мислиш дека тоа е така затоа што тие машки на некој начин не се срамат да и пријдат на девојче и да го направат првиот чекор?[DOUBLEPOST=1488673342][/DOUBLEPOST]
Затоа што подобро е еден клуч кој отвора многу брави, отколку една брава која се отвора со многу клучеви затоа е така.
Од многу брави отварање, клучот може и да зарѓа. Или да фати некоја безобразна, неизлечлива болест. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom