Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
LouWeed напиша:
....no i se slucuva devojki da ja prezemat igrata,mozebi od interes,mozebi od korist,mozebi za zabava......
-Кој ли знае што ќе е во прашање:raz:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
poveke bi mi znacelo on da go napravi prviot cekor,a ne jas iako poveke sakam jas da bidam taa koja sto prva ke prijde
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Па не мора секогаш машките да бидат први ама тоа е останато како по некоја традиција дека машките мора да го направат првиот чекор.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Ne site velat (citaj:zenite) deka mazite moraat da bidat prvi, zosto ako nekoe zensko bide prvo kao demek ke si ja pogazi gordosta....i site otstrana ke ja smetaat za kurva i za nametliva smizla....
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
The_Grim напиша:
Ne site velat (citaj:zenite) deka mazite moraat da bidat prvi, zosto ako nekoe zensko bide prvo kao demek ke si ja pogazi gordosta....i site otstrana ke ja smetaat za kurva i za nametliva smizla....
Па тоа сигурно ти го кажале девојки без самодовреба,тотално зависни од мислењето на околината,несигурни...искрено ми е смешно некој да мисли така:icon_eek:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
Pa se dodeka se nametnuva toa mislenje deka maskoto treba sekogas da prijde prvo, kje bidete prvi na balkanot :) Daj be vie maskite dajte malku poddrzka za posramezlivite devojki eee :) :)
во тоа име си врзав ПАНДЕЛКА.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Зошто девојките чекаат машкото да им пријде

Ovaa tema ja otvoram zasto citav nakoi postovi vo koi se spomnaa i ovie raboti pa bi sakal da gi cujam mislenjata na forumdziive!

Zasto devojkite cekaat maskoto da im prijde prv? dali stanuva zbor za nedostatok na samodoverba, dali za nasiot balkanski (ups izvini makedonski) mentalitet ... so shto?
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
evo jas na primer:ako nekoj mi se sviga ne cekam da mi prijde prv jas go pravam prviot cekor,neznam zosto mozebi zosto sum premnogu brza,a so ima vrska koj e prv so mislis ti kazi prvo tvoe mislejne
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Bile напиша:
evo jas na primer:ako nekoj mi se sviga ne cekam da mi prijde prv jas go pravam prviot cekor,neznam zosto mozebi zosto sum premnogu brza,a so ima vrska koj e prv so mislis ti kazi prvo tvoe mislejne
a be bile be ... site devojki go kazuvaat toa sto ti go kazuvas, a koga ke iskocis vo grad togas e sosema druga prikaska!

Sto se odnesuva do moeto mislenje najmnogu mislam deka se bazira na nasiot makedonski mentalitet. kao jas sum zensko... sto ima jas prv da mu priogam neka dojde on ako saka da se zapoznae! doseag sum sretnal samo 2 devojikoi imale dovolno hrabrost daprijdat na nekogo ... ne zboram za mene nego opshto. i od muabetite sto sum gi pravel so drugi devojki, odgovorot na ova prasanje bilo pa one mashko!
I plus mislam deka imaat nedostatok na samodoverba konkretno za ovaa situacija!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не би требало да има правило кој кому да се пушта, иако поестетски е машко да го направи тоа. Е сега, јас никогаш не сум се пуштала никому ... барем не директно. Ако ми се свиѓа го наведувам на тоа да ми се пушти тој откако ќе увидам дека е слободен ... поинтересно ми е така:je:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Не би требало да има правило кој кому да се пушта, иако поестетски е машко да го направи тоа. Е сега, јас никогаш не сум се пуштала никому ... барем не директно. Ако ми се свиѓа го наведувам на тоа да ми се пушти тој откако ќе увидам дека е слободен ... поинтересно ми е така:je:
E bas za ova zborev! Divne sto e tolku poestetski masko da se pusta na zensko? Ja ne gledam tuka niakva estetika!!!
koga stanuva zbor za smehkanje za smeknje ne mislev konkretno na toa tuku na direkten pristap maasko zensko i obratno!
Kazi mi osven toa sto ti e pointersno taka da se "pustas" ili "priogas" shto e toa shot te sprecuva!?
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
nema vrska kako sto kazav pogore pak ke kazam ako mi se sviga tipot jas pravam prv cekor,nego me interesirase zosto na primer ti cekas taa da ti prijde i koja e poentata od toa.Spored mene so ima vrska koj e prv.No mislam deka e i do mentalitetot mislat slucajno da ne gi otkaci tipot posle ili da ne pomislat nesto demek kako "vidija kolku e lesna"
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Bile напиша:
nema vrska kako sto kazav pogore pak ke kazam ako mi se sviga tipot jas pravam prv cekor,nego me interesirase zosto na primer ti cekas taa da ti prijde i koja e poentata od toa.Spored mene so ima vrska koj e prv.No mislam deka e i do mentalitetot mislat slucajno da ne gi otkaci tipot posle ili da ne pomislat nesto demek kako "vidija kolku e lesna"
Ja ne cekam nikoja da mi prijde! Ako nekoja devojka sto ne sum ja primetil mi prijde SUPER golem plus za nejze kako osoba!
Kako i ostantite (gore dole site) ne cekaat da im prijdat bas od edna od pricinte koja sto ja spomna vo tvojot post!
koj ceka ke doceka ... ali kaj nas ako cekas devojka da ti prijde ke"docekas" :star:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ako sedi nekoja i ceka da i prijde nekoj...moze da i se sluci i da se iznaceka. Ako pak nekoj ceka da mu prijde nekoja...najcesto cel svet mu e kriv zasto ne mu prisla bas taa tokmu taa vecer.
Fakt e deka pomalku priogaat ama ako dovolno dobro se ""krie"" covek u guzva megu lugeto, saka nesaka ke mora da trzne prvo devojceto. :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Bile напиша:
Spored mene so ima vrska koj e prv.No mislam deka e i do mentalitetot mislat slucajno da ne gi otkaci tipot posle ili da ne pomislat nesto demek kako "vidija kolku e lesna"
Има врска кој е прв баш поради тоа што го наведе ти.... дека дечкото ако ја откачи таа аутоматски е "лесна женска" :wink: .... а машко како машко... ке се пушти... ке јаде "корпа" и никому ништо... све си е нормално.... пуштањето е машка работа..... а заведувањето и наведувањето е женска работа :icon_lol: ..... старите рекле: "Не оставај жена да врши машка работа" :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom