Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Баш ме интересира кои се твоите топ-три прашања кога ќе наидеш на нова типка :)

Патем, навистина, кај работиш? ;)
:) во CERN ;)
Инаку немам топ три прашања...ја сум карактер „што носи моментот“. Неможеш да имаш смислени прашања за некоја девојка која ќе ја запознаеш у град бидејќи не знаеш и во какво расположение ќе ја начекаш. Едно од најбитните работи кај жените (пмс,овулација, некој и ги купил кондурчињата што таа ги меркала месец дена да ги купи и сл).
Покушаваш да бидеш фин и одмерен, но и природен, најдобро е да ме дознае каков сум стварно а не каков сака таа да ме гледа.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не се машките срамежливи, туку се промени начинот на живот и начинот на кој жените ги гледаат мажите (машките). Еве да тргнеме од еден прост муабет во кафич или клуб. Излезени и двајцата за да се пролуфтираат...да испијат пијачка...а 90% од девојките во првите три прашања го сврстуваат прашањето (кај работиш). Верувајте..30 и кусур години го слушам тоа прашање и ни еднаш не се излезе од тоа клише. Сите машки без разлика колку ви глумат за да дојдат до секс, кога ќе го слушнат тоа прашање веднаш ја имаат мислата у глава „ ок значи одма ја интересира колку иам у новчаник“. Така функционира Скопје, Македонија па и светот.
Мажите не се срамежливи..само им е смачено од пренемагање.
Држе вода ова , гола вистина е.
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Повеќето од повеќето девојки кои изгледаат дека чекаат машкото да им пријде всушност не се заинтересирани за тоа машко туку чекаат да се појави некој друг :P

Или, не сака да го исплаши со нејзината превземливост, да не си рече типот, оваа можеби вака во сите работи сака да води. А нели, мажјакот е главен. Му се загрозува позицијата.

За среќа, не се сите исти.

За жал, првиот впечаток може да излаже.:noze:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Повеќето од повеќето девојки кои изгледаат дека чекаат машкото да им пријде всушност не се заинтересирани за тоа машко туку чекаат да се појави некој друг :P
Или, не сака да го исплаши со нејзината превземливост, да не си рече типот, оваа можеби вака во сите работи сака да води. А нели, мажјакот е главен. Му се загрозува позицијата.
За среќа, не се сите исти.
За жал, првиот впечаток може да излаже.:noze:
За првото се слагам , ама за болдираното не.
Мене лично тоа не ми преставува проблем , она да се пуште. Нема да ми ја наруши машкоста. Е сеа си има такви шо им се дига ако они се пуштат, ја теглат за коса , ја терат да им праве сендвичи , ама се не сите машки такви :pipi:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не се машките срамежливи, туку се промени начинот на живот и начинот на кој жените ги гледаат мажите (машките). Еве да тргнеме од еден прост муабет во кафич или клуб. Излезени и двајцата за да се пролуфтираат...да испијат пијачка...а 90% од девојките во првите три прашања го сврстуваат прашањето (кај работиш). Верувајте..30 и кусур години го слушам тоа прашање и ни еднаш не се излезе од тоа клише. Сите машки без разлика колку ви глумат за да дојдат до секс, кога ќе го слушнат тоа прашање веднаш ја имаат мислата у глава „ ок значи одма ја интересира колку иам у новчаник“. Така функционира Скопје, Македонија па и светот.
Мажите не се срамежливи..само им е смачено од пренемагање.
Не само прашањето: кај работиш, туку и други прашања од тој домен ............ каде живееш, што работат твоите, дали и што факултет си завршил и сл. ............. до сега милион пати сум ги добил овие прашања од лица од женски пол ......... и некако ми е смачено секоја да ме прашува вакви безвезе работи ............ што работам јас(демек дали имам пари т.е. добра плата), што работат моите(демек ако се обични работници сме сиромашни, а ако се на повисоки работни позиции демек сме парајлии), каде живеам, дали и што факултет имам завршено и.т.н. ............ фала богу досега ниту една не ме прашала што кола имам/е ! :D
Значи сепак и покрај се егзистенцијата е најбитна работа во животот, никоја нејќе да живее во мизерија, тоа е факт и дури не ги ни обвинувам женските КОИ поставуваат такви прашања, односно си се интересираат, сепак подобро е да се праша, види и мисли на време, зашто после касно ќе биде за предомислување ............ откако ќе заплаче детето/децата !
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Повеќето од повеќето девојки кои изгледаат дека чекаат машкото да им пријде всушност не се заинтересирани за тоа машко туку чекаат да се појави некој друг :P
Или, не сака да го исплаши со нејзината превземливост, да не си рече типот, оваа можеби вака во сите работи сака да води. А нели, мажјакот е главен. Му се загрозува позицијата.
За среќа, не се сите исти.
За жал, првиот впечаток може да излаже.:noze:
Секоја има право да си чека и да си пријде на кого сака. Демократија.
Ни една жена не плаши со нејзината иницијатива, всушност жените се у заблуда дека мажите не сакаат иницијативни жени. Мене лично не ми смета жената да сака да води, нели сакаме да сме равноправни. Ни една позиција неможе некој да ви загрози ако вие добро ја обавувате и добро се снаоѓате во истата.
Затоа не се приоѓа со впечатоци...пак ќе повторам...опуштено..спонтано, ако е копук идеш даље...ако е ок..тераш акција.
Зарем ние немаме емоции па јадеме еден бунар корпи у животот од разноразни жени :) на ниедна жена нема да и се срони бисерот ако некој и каже дека не и се допаѓа.
--- надополнето: 17 јули 2012 во 17:16 ---
Не само прашањето: кај работиш, туку и други прашања од тој домен ............ каде живееш, што работат твоите, дали и што факултет си завршил и сл. ............. до сега милион пати сум ги добил овие прашања од лица од женски пол ......... и некако ми е смачено секоја да ме прашува вакви безвезе работи ............ што работам јас(демек дали имам пари т.е. добра плата), што работат моите(демек ако се обични работници сме сиромашни, а ако се на повисоки работни позиции демек сме парајлии), каде живеам, дали и што факултет имам завршено и.т.н. ............ фала богу досега ниту една не ме прашала што кола имам/е ! :D
Значи сепак и покрај се егзистенцијата е најбитна работа во животот, никоја нејќе да живее во мизерија, тоа е факт и дури не ги ни обвинувам женските КОИ поставуваат такви прашања, односно си се интересираат, сепак подобро е да се праша, види и мисли на време, зашто после касно ќе биде за предомислување ............ откако ќе заплаче детето/децата !
Епа ете ти го одговорот...затоа така функционираме...и ќе биде уште бетер.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Секоја има право да си чека и да си пријде на кого сака. Демократија.
Ни една жена не плаши со нејзината иницијатива, всушност жените се у заблуда дека мажите не сакаат иницијативни жени. Мене лично не ми смета жената да сака да води, нели сакаме да сме равноправни. Ни една позиција неможе некој да ви загрози ако вие добро ја обавувате и добро се снаоѓате во истата.
Затоа не се приоѓа со впечатоци...пак ќе повторам...опуштено..спонтано, ако е копук идеш даље...ако е ок..тераш акција.
Зарем ние немаме емоции па јадеме еден бунар корпи у животот од разноразни жени :) на ниедна жена нема да и се срони бисерот ако некој и каже дека не и се допаѓа.
А не :D Ако и се десе нешо вакво нешто , следува депресија , плачење без прекин , сечење вени, самоубивање , кршење стакла оти е дебела или грда ( а блага веза неам тоа со реалноста ) и 300 други ритуали :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Сега се нови генерации и нови потреби, татко ми и мајка ми успеале со една плата на татко ми да ме израснат и мене и сестра ми па пак се заедно милион години. Според мене најбитно е да се сложуваш и разбирањето да е на највисоко ниво. Само будала клепа деца ако нема со што да ги рани и да им купува пелени.
Сепак не е тоа темата...на крај краева..ни една неможе да знае колку имаш во џебот кога си излезен и што работиш, глава ставам дека 70% машки лажат што работат навечер само за да легнат нешто. Работата е колку девојката „сака да верува„ во тоа за да се опне таа вечер, нормално ако и се сака.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Зошто прашањето каде рработиш го сметате за навредливо? Можеби истото го поставила бидејќи сака да дознае нешто повеќе за вас. Јас во принцип прашувам што работиш во животов (студираш, работиш, мериш улици, дремеш по кафиќи) не за да знам дали имаш нешто во навчаникот туку за да дознам со каков тип имам работа. Дали сам си се грижи за своите потреби или уште од мама и тато бара по 100 ден за кафе.
Не мора да значи дека сите девојки се што ги интересира се парите и вашата социјална положба. Има и такви кои паѓаат на шарм.
А инаку никогаш не ми се десило да прашам некого што кола имаш или каде работат твоите...:sick:блјак кој глупав муабет
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Зошто прашањето каде рработиш го сметате за навредливо? Можеби истото го поставила бидејќи сака да дознае нешто повеќе за вас. Јас во принцип прашувам што работиш во животов (студираш, работиш, мериш улици, дремеш по кафиќи) не за да знам дали имаш нешто во навчаникот туку за да дознам со каков тип имам работа. Дали сам си се грижи за своите потреби или уште од мама и тато бара по 100 ден за кафе.
Не мора да значи дека сите девојки се што ги интересира се парите и вашата социјална положба. Има и такви кои паѓаат на шарм.
А инаку никогаш не ми се десило да прашам некого што кола имаш или каде работат твоите...:sick:блјак кој глупав муабет
Епа тоа “дали се грижи за себе, или од мама и тато бара 100 денари за кафе“ тоа е прашањето уствари дали има пари или нема. Тоа е исто прашање само поставено поинаку.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Епа тоа “дали се грижи за себе, или од мама и тато бара 100 денари за кафе“ тоа е прашањето уствари дали има пари или нема. Тоа е исто прашање само поставено поинаку.
Како сакаш свати го, но кога ќе запознаеш како јас што имам запознаено, луѓе кои и на 30 и нешто години бараат пари од дома од проста причина бидејќи се мрзи големи и никогаш во животот не подигнале ништо потешко од ливче хартија, нормално дека ќе си прашаш дали имаш работа со некој одговорен и совесен или со некоја мрцина.
Јас лично не можам да поднесам мамини или татини мазичиња.

"Дали има пари" прашањето јас го подразбирам да работи на некоја екстра платена работа (директор, заменик директор во Т- мобајл пример- само пример давам може и на било која друга функција во било која фирма ) и да ужива висок социјален статус, а не дали воопшто работи некоја работа.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Како сакаш свати го, но кога ќе запознаеш како јас што имам запознаено, луѓе кои и на 30 и нешто години бараат пари од дома од проста причина бидејќи се мрзи големи и никогаш во животот не подигнале ништо потешко од ливче хартија, нормално дека ќе си прашаш дали имаш работа со некој одговорен и совесен или со некоја мрцина.
Јас лично не можам да поднесам мамини или татини мазичиња.

"Дали има пари" прашањето јас го подразбирам да работи на некоја екстра платена работа (директор, заменик директор во Т- мобајл пример- само пример давам може и на било која друга функција во било која фирма ) и да ужива висок социјален статус, а не дали воопшто работи некоја работа.
Јас на пример познавам момци што немаат вујко владика за да најдат работа а се ок работливи луѓе и не се типови на луѓе што бараат пари за кафе од мама и тато туку седат затворени дома додека не најдат работа. Еве еден ваков „егземплар“ од момак ако и се допадне на некоја, како да и објасни дека ете...тешко му оди наоѓање на работа...дека неможе да излезе во град...да ја почасти и слично.(под предпоставка дека дечкото и се допаѓа на девојката). Така да за да дознаеш дали е мамина маза или дечко со сериозни проблеми, треба малце да се раскопа и да се дознае за човекот.
--- надополнето: 18 јули 2012 во 10:36 ---
Мене лично да речеме ме интересира што работи цурата, само ако гледам дека нашето се движи кон сериозна врска. Се додека не добие таква патека „дружењето“ ме заболе алатот што работи, битно ми е само да има зезање, добра дружба и фин секс.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Не знам што толку возбуда што девојките прашуваат за работа, битно им е и нормално е да прашаат. Нас ни е најбитно да е згодна а на нив да имаш пристојна работа што значи финансии, нема тука ништо чудно или непристојно, понуда побарувачка.

Мене не ми е воопшто битно што работи, само нека има факултет и да е згодна (интелигенцијата се подразбира).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom