Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
Во принцип никогаш не успеав да сконтам женски флерт. Ваљда таков ген сум. Никогаш не приметувам дека „токму мене“ ми се насмевнува...никогаш не приметувам дека ја врти косата низ прсти...никогаш ништо не приметувам...приметувам директен искрен гест. Пак ќе кажам, мора да не има и такви. Во принцип сакам директни муабети (сакам да се напиеме кафе, сакам да излеземе на вечера,сакам да се видиме, сакам да прошетаме) никогаш не ми е на памет прво сексот од принцип што во глава можеш да снимиш каква сакаш порка а у реалност да ти се деси дебакл. Затоа..ги охрабрувам девојките да си тераат по свое и само директно...без срам,секое машко што нема да го цени тоа, нема да ве цени ни вас.
--- надополнето: 17 јули 2012 во 13:18 ---


Еве земи ме мене како пример...седиш во клуб..диско...гужва. Ти се допаѓам и не знаеш како да ми покажеш, а единствено оружје ти е насмевката.
Ми се смешкаш...а околу мене уште 50 машки. Од каде да знам дека на одредена далечина баш мене ме гледаш..или токму јас ти се допаѓам од цела таа багра околу менe?
Погледот у очи .. ама тоа не е баш веродостојно .. може да е наметен за нeкој пред/зад тебе :D
Некои девојки обично коа тргнат "накај WC" ,гледат да поминат покрај машкото и случајно да се удрат/загледат у него додека одат накај ќумезот. Обично ќе ти се насмевне и ќе те погледно подолго во очи ( 4-5 секунди ). Тоа ти е веќе 90% сигурен знак дека и се допаѓаш.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Погледот у очи .. ама тоа не е баш веродостојно .. може да е наметен за нeкој пред/зад тебе :D
Некои девојки обично коа тргнат "накај WC" ,гледат да поминат покрај машкото и случајно да се удрат/загледат у него додека одат накај ќумезот. Обично ќе ти се насмевне и ќе те погледно подолго во очи ( 4-5 секунди ). Тоа ти е веќе 90% сигурен знак дека и се допаѓаш.
Можда за тебе, за мене не. Машкото за разлика од жена..приоѓа (значи не сме рамноправни по правила на игра). И ние знаеме да флертаме..да се смешкаме и све тоа..ал нас ни е тоа досадно бидејќи сакаме акција. Жената го нема во себе тоа изразито чувство за акција..подмукло игра секогаш.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
Можда за тебе, за мене не. Машкото за разлика од жена..приоѓа (значи не сме рамноправни по правила на игра). И ние знаеме да флертаме..да се смешкаме и све тоа..ал нас ни е тоа досадно бидејќи сакаме акција. Жената го нема во себе тоа изразито чувство за акција..подмукло игра секогаш.
Па види , не можеш да очекуваш да ти се залепи одма на прва , да те залапа и да те влече надвор на паркинг за да ја ебеш :D Има девојки кои се такви , ама не се голем број. Повеќето сакат да играт дефанзивно со неколку контра-напади , тврда одбрана , не го примат лесно :pipi:
А точно е дека ние сакаме поофанзивна игра со повеќе напади и колку шо можеш пати да го забодиш.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Па види , не можеш да очекуваш да ти се залепи одма на прва , да те залапа и да те влече надвор на паркинг за да ја ебеш :D Има девојки кои се такви , ама не се голем број. Повеќето сакат да играт дефанзивно со неколку контра-напади , тврда одбрана , не го примат лесно :pipi:
А точно е дека ние сакаме поофанзивна игра со повеќе напади и колку шо можеш пати да го забодиш.
Ја не спомнав како што гледаш никаде...лапање..влечење. Коментирав за приод. Убаво го кажа тоа „дефанзивно со неколку контра-напади“.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Во принцип никогаш не успеав да сконтам женски флерт. Ваљда таков ген сум. Никогаш не приметувам дека „токму мене“ ми се насмевнува...никогаш не приметувам дека ја врти косата низ прсти...никогаш ништо не приметувам...приметувам директен искрен гест. Пак ќе кажам, мора да не има и такви. Во принцип сакам директни муабети (сакам да се напиеме кафе, сакам да излеземе на вечера,сакам да се видиме, сакам да прошетаме) никогаш не ми е на памет прво сексот од принцип што во глава можеш да снимиш каква сакаш порка а у реалност да ти се деси дебакл. Затоа..ги охрабрувам девојките да си тераат по свое и само директно...без срам,секое машко што нема да го цени тоа, нема да ве цени ни вас.
--- надополнето: 17 јули 2012 во 13:18 ---


Еве земи ме мене како пример...седиш во клуб..диско...гужва. Ти се допаѓам и не знаеш како да ми покажеш, а единствено оружје ти е насмевката.
Ми се смешкаш...а околу мене уште 50 машки. Од каде да знам дека на одредена далечина баш мене ме гледаш..или токму јас ти се допаѓам од цела таа багра околу менe?
Ќе најдам начин. Како може да не приметиш дека токму тебе ти се смешкам, кога упорно ти го фаќам погледот, те гледам право во очи и ти се насмевнувам. Не 50, 150 души нека има околу тебе, кога некој те гледа право во очи мислам дека е јасно. До сега неамам налетано на таков тип што не забележал.
Ако ептен ми правиш мерак сеа, не ми е проблем да дојдам да се запознаам со тебе, но ти кажувам повеќе сакам кога машкото го презема тој чекор.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Ќе најдам начин. Како може да не приметиш дека токму тебе ти се смешкам, кога упорно ти го фаќам погледот, те гледам право во очи и ти се насмевнувам. Не 50, 150 души нека има околу тебе, кога некој те гледа право во очи мислам дека е јасно. До сега неамам налетано на таков тип што не забележал.
Ако ептен ми правиш мерак сеа, не ми е проблем да дојдам да се запознаам со тебе, но ти кажувам повеќе сакам кога машкото го презема тој чекор.
Значи се е во ред, го ценам твоето мислење. Меѓутоа ете...не делува на мене погледот и насмевката.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
А зошто не делува? Не ги забележуваш или ...?
Кажав дека не обраќам внимание на тоа воопшто. Таков сум, секогаш мислам дека ете баш мене не ми се смешка и сл.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Кажав дека не обраќам внимание на тоа воопшто. Таков сум, секогаш мислам дека ете баш мене не ми се смешка и сл.
Ne ti se nasmevnala nekoja asalno :D

On topic:
Jas samo se smeskam, mnogu retko prva da odam muabet da praam :)
Zosto? Pregolemo ego?
Ako ne mi prijde toj na koj sto mu se smeskam denes, utre nekoj drug ke mi prijde, koj go vrti ovoj... :D
I taka..
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Ne ti se nasmevnala nekoja asalno :D

On topic:
Jas samo se smeskam, mnogu retko prva da odam muabet da praam :)
Zosto? Pregolemo ego?
Ako ne mi prijde toj na koj sto mu se smeskam denes, utre nekoj drug ke mi prijde, koj go vrti ovoj... :D
I taka..
Па многу нормално дека е така...секогаш има нови моменти. Ама не е и тоа целта на муабетот. Ако завршиме со кој го врти онда нека ја заклучат темата.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.783
Поени од реакции
7.707
Мене веднаш ми е јасно кој ме гледа, кој ме шмека, кој сака „да се муваме“ (многу чуден израз), а јасно ми е и кога некој сака да смува и некоја друга. Тоа е ептен интересно за гледање.
Само еднаш ми се има случено да ми се пушти тип чиј интерес не го бев забележала.

Мислам дека времињата се многу променети, и дека девојките им се пуштаат на машките, или даваат сигнали, знаци. Е сега, има машки што и да им нацрташ, тешко капираат.
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Мене веднаш ми е јасно кој ме гледа, кој ме шмека, кој сака „да се муваме“ (многу чуден израз), а јасно ми е и кога некој сака да смува и некоја друга. Тоа е ептен интересно за гледање.
Само еднаш ми се има случено да ми се пушти тип чиј интерес не го бев забележала.

Мислам дека времињата се многу променети, и дека девојките им се пуштаат на машките, или даваат сигнали, знаци. Е сега, има машки што и да им нацрташ, тешко капираат.
Баш така. И јас забележувам дека во последно време девојките се тие кои превземаат иницијатива. Не занм на што се должи тоа, но сигурно не е бидејќи машките се срамежливи или незаинтересирани. Далеку од тоа :D
Инаку според мене не е важно кој прв ќе пријде. Не постои правило дали тоа треба да биде женско или машко.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Баш така. И јас забележувам дека во последно време девојките се тие кои превземаат иницијатива. Не занм на што се должи тоа, но сигурно не е бидејќи машките се срамежливи или незаинтересирани. Далеку од тоа :D
Инаку според мене не е важно кој прв ќе пријде. Не постои правило дали тоа треба да биде женско или машко.
Не се машките срамежливи, туку се промени начинот на живот и начинот на кој жените ги гледаат мажите (машките). Еве да тргнеме од еден прост муабет во кафич или клуб. Излезени и двајцата за да се пролуфтираат...да испијат пијачка...а 90% од девојките во првите три прашања го сврстуваат прашањето (кај работиш). Верувајте..30 и кусур години го слушам тоа прашање и ни еднаш не се излезе од тоа клише. Сите машки без разлика колку ви глумат за да дојдат до секс, кога ќе го слушнат тоа прашање веднаш ја имаат мислата у глава „ ок значи одма ја интересира колку иам у новчаник“. Така функционира Скопје, Македонија па и светот.
Мажите не се срамежливи..само им е смачено од пренемагање.
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
371
Поени од реакции
383
Не се машките срамежливи, туку се промени начинот на живот и начинот на кој жените ги гледаат мажите (машките). Еве да тргнеме од еден прост муабет во кафич или клуб. Излезени и двајцата за да се пролуфтираат...да испијат пијачка...а 90% од девојките во првите три прашања го сврстуваат прашањето (кај работиш). Верувајте..30 и кусур години го слушам тоа прашање и ни еднаш не се излезе од тоа клише. Сите машки без разлика колку ви глумат за да дојдат до секс, кога ќе го слушнат тоа прашање веднаш ја имаат мислата у глава „ ок значи одма ја интересира колку иам у новчаник“. Така функционира Скопје, Македонија па и светот.
Мажите не се срамежливи..само им е смачено од пренемагање.
Баш ме интересира кои се твоите топ-три прашања кога ќе наидеш на нова типка :)

Патем, навистина, кај работиш? ;)
 
На врв Bottom