Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
А кај виде возбуда ? На крај краева ова е форум и секој си има свој став према работите. Некому му смета..некому не...најнормална работа. Мене ми смета.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
А кај виде возбуда ? На крај краева ова е форум и секој си има свој став према работите. Некому му смета..некому не...најнормална работа. Мене ми смета.
И машки прашуваат, еве јас често прашувам што работи чисто да видам дали можеме некако да соработуваме (за машко зборам).

Мене не ми смета, она има право да праша ти имаш право да не и одговориш ако не сакаш.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Јас на пример познавам момци што немаат вујко владика за да најдат работа а се ок работливи луѓе и не се типови на луѓе што бараат пари за кафе од мама и тато туку седат затворени дома додека не најдат работа. Еве еден ваков „егземплар“ од момак ако и се допадне на некоја, како да и објасни дека ете...тешко му оди наоѓање на работа...дека неможе да излезе во град...да ја почасти и слично.(под предпоставка дека дечкото и се допаѓа на девојката). Така да за да дознаеш дали е мамина маза или дечко со сериозни проблеми, треба малце да се раскопа и да се дознае за човекот.
--- надополнето: 18 јули 2012 во 10:36 ---
Мене лично да речеме ме интересира што работи цурата, само ако гледам дека нашето се движи кон сериозна врска. Се додека не добие таква патека „дружењето“ ме заболе алатот што работи, битно ми е само да има зезање, добра дружба и фин секс.
Епа тоа е и разликата меѓу мажите и жените. Вие кога ќе видите некоја женска за ја змислувате во кревет и битно ви е да е згодна, така на жените им е битно мажот да им пружа некој вид на сигурност. Ако јас имам пристојна, каква-таква работа, нормално дека нема да си го губам времето со некој кој 24/7 седи дома и кука како не може да најде работа а никаде не бара, па уште згора на тоа, ако не од мама и тато, тогаш од мене да бара пари за пиво со другарите.
Реално не ти треба вујко владика за да најдеш работа, барем не во скопје. Работа има колку сакаш само што има луѓе кои не сакаат да работаат било што и пребираат работа.
Уф забега темава во други насоки.

П.С Никогаш не очекувам дека машкото мора да ме почасти или пак да ми ја плати пијачката, такви стереотипски размислувања си ставате вие машките сами во глава, нормално пак ќе речам има секакви луѓе па на сескави женски се налетува, од такви кои не очекуваат да ги частите при секое излегување до такви кои очекуваат и облека да им купувате.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Епа тоа е и разликата меѓу мажите и жените. Вие кога ќе видите некоја женска за ја змислувате во кревет и битно ви е да е згодна, така на жените им е битно мажот да им пружа некој вид на сигурност. Ако јас имам пристојна, каква-таква работа, нормално дека нема да си го губам времето со некој кој 24/7 седи дома и кука како не може да најде работа а никаде не бара, па уште згора на тоа, ако не од мама и тато, тогаш од мене да бара пари за пиво со другарите.
Реално не ти треба вујко владика за да најдеш работа, барем не во скопје. Работа има колку сакаш само што има луѓе кои не сакаат да работаат било што и пребираат работа.
Уф забега темава во други насоки.

П.С Никогаш не очекувам дека машкото мора да ме почасти или пак да ми ја плати пијачката, такви стереотипски размислувања си ставате вие машките сами во глава, нормално пак ќе речам има секакви луѓе па на сескави женски се налетува, од такви кои не очекуваат да ги частите при секое излегување до такви кои очекуваат и облека да им купувате.
Во секој случај, темата ја насочивте во друга насока. И ќе искритикувам отворено, гледам дека егото на крај испливува на виделина во секој пост. Не се коментира во општа конотација туку гледа секој да си го каже ставот и да се претстави во добро светло дека „не е таков“, со други зборови да си се „одбрани“.
Ако ти мислиш дека тој не бара работа тогаш тоа е твој проблем, а тоа дали ти не очекуваш да те почасти или да ти ја плати пијачката онда ти си од оние „посебните“. Ама РЕАЛНО додека не ја запознаеш...или не го запознаеш...НЕ ЗНАЕШ на што си налетал/а.

Енде.
--- надополнето: 18 јули 2012 во 11:36 ---
А верувај...дека и треба вујко владика за да најдеш работа...нарочито денеска. Да не забегуваме во оптимистичко егоистични размислувања дека ова е времето пред 20-30 години кога жената не гледаше што работи мажот. Глава става на гилотиња дека една нормална цура попрво ќе одбере компјутерџија него мијач на садови, не од што сака..туку дека ете..овој мие садови. И не е научна фантастика тоа...едноставно потребата да се продаде морал на јавноста е појака од тоа што сме ние во реалноста. Јебига..такви сме.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Во секој случај, темата ја насочивте во друга насока. И ќе искритикувам отворено, гледам дека егото на крај испливува на виделина во секој пост. Не се коментира во општа конотација туку гледа секој да си го каже ставот и да се претстави во добро светло дека „не е таков“, со други зборови да си се „одбрани“.
Ако ти мислиш дека тој не бара работа тогаш тоа е твој проблем, а тоа дали ти не очекуваш да те почасти или да ти ја плати пијачката онда ти си од оние „посебните“. Ама РЕАЛНО додека не ја запознаеш...или не го запознаеш...НЕ ЗНАЕШ на што си налетал/а.

Енде.
Па човек нормално дека секој зборува за себе, како можам јас да зборувам за некој друг кога не знам што тој сака и како размислува.o_O
Јас немам потреба ниту да се бранам од нешто ниту да докажувам дали сум меѓу "посебните" или да се претставувам во друго светло, ти кажав само мој став. Мене не ме интересира какво мислење имаш ти или било кој друг од форимов за мене, па да ве убедувам ваква сум или таква, туку само ти посочив дека има секакви луѓе, а ако ти генерализираш и се водиш од тој закључок дека сите жени ги интересира колку ти тежи новчаникот тоа е твое мислење.
По мое мислење си исфрустриран бидејќи налетуваш на секакви спонзоруши, па обично прашање од типот каде и дали работиш нешто, го сваќаш како навреда.


Јас сум сопственик на фирма, да не речам директор (ова го кажувам у контекст на муабетот што си го пишал ), а дечко ми работи во сендвичара, па еве цели 6 год сме немале никакви проблеми во врска со тоа кој колку зема плата.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Бидејќи се дрзна да ме окарактеризираш и ме нарече исфрустриран, фино лепо ќе се поздравиме од темава ;)

п.с. нема резон да продолжувам.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Па човек нормално дека секој зборува за себе, како можам јас да зборувам за некој друг кога не знам што тој сака и како размислува.o_O
Јас немам потреба ниту да се бранам од нешто ниту да докажувам дали сум меѓу "посебните" или да се претставувам во друго светло, ти кажав само мој став. Мене не ме интересира какво мислење имаш ти или било кој друг од форимов за мене, па да ве убедувам ваква сум или таква, туку само ти посочив дека има секакви луѓе, а ако ти генерализираш и се водиш од тој закључок дека сите жени ги интересира колку ти тежи новчаникот тоа е твое мислење.
По мое мислење си исфрустриран бидејќи налетуваш на секакви спонзоруши, па обично прашање од типот каде и дали работиш нешто, го сваќаш како навреда.
Се слагам , не се сите жени со парите ,а мада тој број е мал и станува се помал. Али јебига таква е еволуцијата , таква е средината, сите видови се адаптират на надворешните дразби.
Али дека сите жени трчат само по пари е грешно. Лично тврдам дека не е така.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Бидејќи се дрзна да ме окарактеризираш и ме нарече исфрустриран, фино лепо ќе се поздравиме од темава ;)

п.с. нема резон да продолжувам.
Исто како што ти ме окарактеризира како особа која што сака да се претстави во оние "посебните" и да го наметне својот став.

Сори ако те навредив не ми беше намерата тоа , но искрено по сите постови што ти ги прочитав така делуваш, како да го мразиш целиов женски род.
И не те окарактеризирав туку само пишав дека мене така ми делуваш.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Бидејќи се дрзна да ме окарактеризираш и ме нарече исфрустриран, фино лепо ќе се поздравиме од темава ;)

п.с. нема резон да продолжувам.
Исто како што ти ме окарактеризира како особа која што сака да се претстави во оние "посебните" и да го наметне својот став.

Сори ако те навредив не ми беше намерата тоа , но искрено по сите постови што ти ги прочитав така делуваш, како да го мразиш целиов женски род.
И не те окарактеризирав туку само пишав дека мене така ми делуваш.
Најубао да си се договорите да се видите на кафе:P
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
На љУбавна тема, за работа и капитализам расправа девојка од генерација 87' која работи ко дајректа ин а хоулдин и која воедно, најверојатно, нема вујко владика, ниту било каков бишоп или шаолин во потесна или поширока фамилија или комшилук.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Хахах Ти многу скромен! :)
Зашто да идеш на помалку кога со таа личност можеби ќе поминеш години, треба стварно да ти биде ќеиф да ја гледаш секое сабајле и да не ти станат досадни муабетите после неколку месеци :) .
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.551
Зашто да идеш на помалку кога со таа личност можеби ќе поминеш години, треба стварно да ти биде ќеиф да ја гледаш секое сабајле и да не ти станат досадни муабетите после неколку месеци :) .
Држи муабетов...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Зашто да идеш на помалку кога со таа личност можеби ќе поминеш години, треба стварно да ти биде ќеиф да ја гледаш секое сабајле и да не ти станат досадни муабетите после неколку месеци :) .
Ако, ако! Секој треба да знае што бара. Ама највважно од се е да се сакате. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom