Зошто ве мразат другите?

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ме мразат затоа што имам некој чуден од.. и сите помислуваат дека многу се дигам и дека сум некоја шмизла... а кога ќе ме запознаат... сфаќаат дека сум ептен фина.. и некои ме мразат затоа што секогаш сум окружена со многу пријатели и го имам муабетот со сите..
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Бар сега за сега колку што сум ги сфатила работите за мене има малку работи поради кој луѓето околу мене ме "мразат" или ме мразат во вистинска смисла (само оние кои не ме познаваатofofof: хехе).
Отворена сум многу,се што ми доаѓа а го мислам го кажувам па макар и да е лоша особина,лош изглед,или било што што приметувам дека не ми се допаѓа.Сакам да бидам искрена со луѓето што го бараат тоа од мене и понекогаш и најверните другарки ќе ми се подлутат од преголемата искреност и отвореност што ја чувствувам и искажувам!
Многу сум гласна и бучна и понекогаш неможам да се контролирам од зборење и викање во исто време!fiksna:(ова беше за тие што ме знаат).

Оние кои не ме познаваат обично мислат дека сум некое дигнато суштество што сака да се истакне на некаков начин поради тоа што кога сум во друштво со луѓе што ги знам,па макар тоа било само една личност се обидувам да бидам отворена и да ја искажам својата дружељубивост и правам муабет,гласна сум,е сеа тоа кој како ќе си го сфатиfiksna:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Пошо сум Simply the Best! :)))))))
Ех ми го зеде зборот од уста хехе
:helou:

Ама не ме мразат малку, не сум особа што прави штети и за тоа ме мразат. Можеби за некоја работа што сум ја достигнала и тоа ме прави посилна, поуспешна а другите неможат така и тоа и затоа ме мразат. Сепак гледам се да балансирам и да не постои омраза кон мене на овој или на оној начин.:helou:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ме мразат затоа што имам некој чуден од.. и сите помислуваат дека многу се дигам и дека сум некоја шмизла... а кога ќе ме запознаат... сфаќаат дека сум ептен фина.. и некои ме мразат затоа што секогаш сум окружена со многу пријатели и го имам муабетот со сите..
Леле за ова ме потсети...Порано ги носев панталоните до коленици...И одев онака цепачки,сеа ги носам нормално :pos: и ми останала таа навика да одам така,сите ми викаат со одиш така ко јебо некој бе и затоа на прв поглед може изглеам ко некој мутав дигнат сељак :)
А за друго ме мразат зш сум оригинален...Онака свој,има многу copy-paste фаци у денешницава...:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мислам дека никој не ме мрази. НЕ СМЕАТ да ме мразат :pos:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Никој не ми има кажано дека ме мрази, а и не верувам дека некој ме мрази. Али ипак ќе одговорам дека ако ме мразат е веројатно затоа што можам да најдам убава страна кога сум во бездна, ако не, бар ќе изглумам, значи никогаш нема да гледаат во мене како на жртва.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.680
Поени од реакции
13.295
За мразење, не знам... мене тој глагол не ми е познат. За одбивност тоа е друга ствар. Некогаш сум одбивен ако почнам да се правам паметњакович за некои работи.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Од денес, комплименти упатени кон мене
“Престани со цинизмот.“
“Ти си кретен безчувствителен, па живеам со тоа“
“ Доста јадеш гомна“

...
Шо знам зошто ме мразат.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Зашто неможат да се помират со фактот дека сум најдобра и имам нешто што они го посакуваат а го немаат. Зборам за нематеријални работи.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Затоа што неможат сите да ме сакаат како што неможам ни јас.Право на избор.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Затоа што немам влакна на јазик, и се коментирам во фаца и гласно. Зошто предобро ги познавам сите околу мене и тоа им смета. Зошто ги боли вистината, побрзо би ја премолчиле или би ја одлагале, одколку да се соочат со неа. Од таквиот мој карактер, ја изгубив и мојата сакана...едноставно мразеше разговори, отварања на вистината, соочување со реалноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom