Зошто ве мразат другите?

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ме мразат зашо немаат причини да ме мразат
Што сум пишал кој нуб еј :pos:

Него,ме мрзи некој зашто тоа го заслужил.
Ако видам улижување, глумење или фолирање одма кажувам у лице и го пукам тој розев балон во кој си живеат особите.

Иначе пред пола година само една особа ме мрзеше - зашто се филмаше на блогови и у школо,а сите фраери немаа речник да се конфронтираат со неа.:tapp:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Затоа што сум just 2 honest!!!
Што имам си кажувам.. Ако некого го боли МИ Е ГАЈЛЕ :pos2:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не се дружам со луѓе што ме мрзат:back:

А ме мрзат затоа што ме сметаат за подобар од нив, што е точно така да...нема место за дискусија.


пиес: неколку другара ме мрзат затоа што сум се плеткал со нивните цури, тетками ме мрзи затоа што сум попаметен од неа, дедоми ме мрзи зашо не го сакам бранко, таткоми затоа што сум бунтовник, колешката ме мрзи зашо секој ден и ја расипувам косата, бившата ме мрзи зашо и раскинав ја а не она на мене, политичарите зашо не гласам, кремците зашо сум поубав од нив, музичарите зашо свирам гитара, пејачите зашо пеам, антипушачите зашо тепам кутија ипол на ден...:helou:

пипиес: од 100% луѓе што ги знам, 80% ме мрзат од дното на душата а 20% ме сакаат највеќе на свет...како и да е сите тие се замараат со мене што го исполнува моето злобно срценценце.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Nivni problem, moj ne! Jas ni gubam ako me mrazat, ni dobivam ako ne me mrazat. Ne mi e gajle nikoj so misli za mene i dali me mrazi osven za odredeni licnosti... ama znam deka od tie odredenite licnosti nikoj ne me mrazi, a drugite mn vazno dali me mrazele?! Jas ne gi mrazam, a ako tie me mrazat... nivni problem....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Прво ќе напишам дека сум најубав, имам најубава коса и најубави очи и најубава насмевка, најголем бицепс и сум најпаметен, покрај тоа имам најбесна кола, најбесна кола за во град, нај озвучење, најака компјутерска конфигурација, највеќе хедшотови на кантер, ја имам свртено карбон за 5 часа, на стратегии сум најдобар на балканот, на фифа и нба ми нема маж. Најдобар сум на плејстејшн на кец, двојка а и на тројка најверојатно. Неам играно али мора да сум најдобар. И во пикадо, биљард и шах/табла. Него, зборував за најголем... имам најголема ќука со терени за тенис, кошарка и два минијатурни терени за голф од 10 хектари. Два базени, зоолошка, а покрај тоа во предворјето имам и аеродром на кој може да слетаат два авиони, ербас а380. Во собата, оваа една од дванаесте(оваа што ја користам во февруари)... имам најголем кревет, најголема туш кабина, најголем телевизор.плазма, на кој се собираме заедно со соседките и гледаме Очајни домаќинки. Иначе комшивки ми се Ева Лонгорија, Тери Хачер и цела постава од ОД, потоа Сара Џесика Паркер и цела постава од СиГ, впрочем сите се пишувани според вистинска приказна, приказната за моето соседство. Хјуи и зајачињата се преко пута, али јас они не идат кај мене, јас одам кај нив и играме бељот. Се уморив, после можи ако ми дозволи суетата ќе напишам збор-два за омразата.
 
D

Delux

Гостин
Што е тоа во вас што ги тера другите да ве мразат?.... дали нешто во вашиот карактер.... дали некоја ваша сопственост.... дали поради некое ваше достигнување..... дали ....
Мислам дека тоа произлегува од негативната енергија кај мене,за то луѓето ме мразат
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Затоа што не ќутам,туку кажувам ако нешто ми смета;
зошто сум многу “дигната“;
зошто не се дружам со нив;
зошто секогаш си го бранам своето мислење и ретко попуштам;
зошто имам све што они немаат...
...може и за други работи ама не знам уште
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Поради мојата висина. Над просечна е (или испод:icon_conf...ма битно не е просек) и ретко кој ја поседува. Таа прави да гледам од поинаква перспектива на светот од другите, да ме собира во облека од окаиди, да ми бараат сегде лична карта, да не ја гледам бината на концерти, да осеќам дека се гушам у гужва, да можат и деца од 4-то оделение да ме истепаат ако сакаат, и слични други предностиprcle

Сето тоа раѓа огромна завист и омраза кај луѓето. Мислам хелоу, I know you wish you were short like me:chuckel:

Srsly, везе неам зашо ме мразат. Зарем луѓето доаѓаат и во фаца почињаат да ти набројуваат зошо те мразат, па да знаеш:icon_neut
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
1. Затоа што во лице кажувам се.
2. Затоа што фаќам книга тродупло помалку од нив а имам поголем просек на школо.
3. Затоа што имам премногу храброст за некои работи.
4. Затоа што јас сум си јас, а не ничиј лижигз. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom