Зошто ве мразат другите?

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ме мразат оние кои не ме познаваат доволно.
Знаат дека сум паметна и убава девојка,која не е многу заинтересирана дали некој ја мрази, оговара и сл. :) кога ке ме запознаат велат дека ме замислувале како поинаква личност...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ме мразат оние кои не ме познаваат доволно.
Знаат дека сум паметна и убава девојка,која не е многу заинтересирана дали некој ја мрази, оговара и сл. :) кога ке ме запознаат велат дека ме замислувале како поинаква личност...
:helou: Е и мене истово ми се случува и после ќе ми речат "Деее па ти си била добра" . Аман луѓе- изгледот лаже :icon_lol:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Затоа што неможе сите да ме сакаат.И јас не ги сакам сите.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
незнам кој ме мрази али ако ме мрази негов проблем мене ич к.. не ме боли.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Затоа што колку и да се трудат, не можат да бидат како мене. :pipi:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
повеќето што ме мрзат, ме мрзат заради мојот НЕИЗБЕЖЕН сарказам и потребата да јадам (говна) мармалад за СВЕ:mist:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Појма неам али ваљда зашто сум им згрешил нешто. А и гајле ми е тоа кој ме мрази, кој ме мрази мене го мразам и јас него
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Оти сум најдобар во се !!!

п.с можда сум малку арогантет :uvo:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
А темата да се смени во Јас сум нарцис?

Ме мразат зошто сигурно сум дала повод за нешто такво,па не е нормално сите да ме сакат,кој ќе ме нервира така.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Бидејќи сум инатлив(ова зависи кога-како ме фаќа), мрзлив(исто зависи мрзата како-кога ме фаќа, ама ако ме фати и сум на кревет да затворам една врата ќе ме мрзи), потоа несмасен, трапав и невнимателен(често поради невнимателност правам глупост со што ќе заебам напорна работа)

Да продолжам понатаму. Ниту се сметам за човек со извонредна убавина, ниту недостижливиот талент достоен да биде слика на идол во нечиј ум.

А, да ме мрази некој поради внатрешниот карактер....Нарцистичното нагласување дека јас сум најразбирливата личност кој некој некогаш ја запознал не функционира кај мене.
Како личност отсекогаш сум се трудел и отсекогаш ќе се трудам да го внесам мојот карактер во водите на перфекцијата. И без разлика на тоа што перфекцијата не може никогаш да се достигне, сепак се трудам да стигнам блиску до истата(без разлика што од првонаведените особини тешко стојат долг период заклучени надвор). Пробувам да бидам праведен колку што еден човек може да биде, да враќам со добро на оние што ми направиле и ми прават добро, и да останам ладнокрвен кон сите тие што нанесувале и ми нанесуваат лошо. Доколку некој сака да ме повлече кон спротивното се трудам да го направам нем за моите уши.

Исто така, сум дрзок. Можеби и оваа особина за прв пат се појави или пак едноставно за прв пат ја увидов годинава, ама сепак е особина која постои во мене. Мразам кога некој соли памет за нешто што не го знае и можам во лице да го исмеам(без разлика на тоа јас колку знам за предметот, ако знам дека тоа што го кажува не е точно) иако знам дека може во истиот момент да ме згмечи ко мравка. Мразам кога некој сака да ми наметне негово мислење кое и не е факт туку е само лична филозофија. Сум се испокарал со наставник кој се надевам дека нема да земе во предвид дрскост на ученик во пишување на оценка.Јас самиот можам да основам мислење за било што, ако не сега, со време. Единствено примам совет од родител, и повторно совет, а не наметнато мислење. Го мразам тоа што некој повозрасен од мене се дига наведувајќи ги годините како факт зошто не би водел дискусија со мене. Кон сите овие сум дрзок и им одговорам на начин после кој би ми го сечеле јазикот.

И за крај го оставам материјалното. Не се гордеам со тоа што некои луѓе би ми завидувале заради моето богатство. Само се надевам дека еден ден овие шупливи топки ќе увидат што всушност човекот го прави човек.
И тоа е се отприлка :helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ме мрзат зошто сум јас .. Ако сакам да кажам нешто , го кажувам у лице. Зад грб не кажувам ништо... Со најдобрите другари можам и да се испотепам , но сепак ќе ми останат другари. Ме мрзат зашто слушам метал , зошто имаат предрасуди .. Ме мрзат .. Едноставно Ме Мрзат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom