Зошто ве мразат другите?

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Различна сум од околината. Им го плескам на сите во лице она што го мислам за нив, макар што мн. се навредуваат поради тоа...Не сфаќам како можат повеќе да сакаат зад грб да им зборам?:toe: Ама ич не ме интересира што мислат другите за мене... Прифаќам критики и подготвена сум да се променам, ако размислам и сфатам дека стварно така е подобро за мене... На крај краева не ми е гајле дали ме мразат или не...и кога ќе размислам подобро не ни сакам да знам зашто ме мразат...Мразење е тежок збор. За мене тоа значи дека во оној момент кога ќе сфатат дека ме мразат и ќе зборат глупости за мене итн. јас сум центар на нивниот моментален свет...И со тоа самите докажуваат дека сум подобра од нив... Па ако решиле да ме мразат нека повелат...Simply, I don't give a f*ck!
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Затоа што знаат дека секогаш си се издвојувам со мој став и секогаш кажувам ако со нешто не се согласувам, а тие мислат дека само без везе се инатам.
Е па нека ви стои:baeh: што да ви кажам друго :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ме мразат зошто ногу ги заебавам. уствари ме мрази еден а него сите :D
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ме мразат оти сум Македонец,оти говорам Македонски и оти крвта ми е Македонска.Ме мразат зошто досега немаат успеано да ме истребат од местото каде што се родив.Ме мразат оти уште постојам и покрај сите нивни напори да изчезнам.
И ме мразат оти се борам и нема да се покорам.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Ме мразат затоа што не ме познават доволно :).Кога ке ме запознаат ке yвидат дека не сум била таква каква што ме мислиле,ке yвидат дека згрешиле во врска со мене :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Од проста револтираност и чисто да ја оживеам темата зашто гледам дека омразата меѓу луѓето се шири со брзина на светлината и го јаде светот, почнува да владее љубомората и настанува хаос.
Инаку ме мразат зашто ја ги сакам, ама тие што ме мразат ептен ги сакам и баш за инает уште повеќе ме мразат зашто не наседнувам на нивните ефтини финти. Ме мразат затоа што сум позитивна, паметна, open minded, затоа што секогаш се смеам и умеам сите да ги расположам околу мене, затоа што можам да бидам центар на внимание, затоа што другите ме сакаат, затоа што секогаш сум подобра од нив(од тие што ме мразат) а тоа не можат да го поднесат и затоа имаат плус причина за да ме мразат, ме мразат затоа што секагаш си имам свое мислење и си стојам до истото, им се конфронтирам и жестоко го бранам, а нив тоа им смета што не се согласувам со нив и не им лижам газови, затоа што немаат памет како мојот, се отепуваат од учење и пак немаат просек како мене.
Имав приметено дека кога идев у гимназија речиси сите што учеа многу, ме мразеа зашто секогаш се знаев и секогаш бев подобра од нив.
И уште повеќе ме мразат што јас не се замарам воопшто со нив и тоа ги нервира. Па дајте бре луѓе да не си љубомориме едни на други туку да си помогнеме колку можеме!

Крај на крај народот убаво рекол: Успехот е единствената работа што луѓето никогаш нема да ти ја опростат.
 
E

elena.

Гостин
Сите ме сакаат хахаа. Не.
Неам поим. Мрази е тежок збор. За некој да ме мрази треба да ме познава и нешо да сум му згрешила. А јас не грешам :lazgo:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
не бе ја сум китка за мирисање... сите ме сакат!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не сум им симпатичен на сите али до сеа не сум чул некој да ме мрази..
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Не разбирам зошто некој би можел да мрази друг? Од проста причина што немаат исти ставови или не се согласуваат за исти работи?
Да мразиш некого не е исто со тоа да не ти се допаѓа личноста, неговото однесување или сл. сетоа тоа не е причина да мразиш некого.
Ако човек заслужи да биде омразен, тогаш неговата личност е доведена на многу ниско ниво на нечовечност, .... јас ја разбирам омразата како нешто позади кое се кријат повредени лични чувства, сепак тоа е тежок збор да се искаже спрема некого од некои безвредни причини..
Еве пример, ако некој не ми се допаѓа мене лично не можам да кажам дека го мразам,едноставно чувствувам одбивност што не е исто и со омраза.
Досега не верувам дека некој може да ме мрази, или поради некоја причина да чувствува одбивност.. добро можеби има и такви ако спрема нив сум постапила како што постапиле и тие, тогаш е во ред го прифаќам нивното чувство. Али некој да ме мрази тогаш сериозно би размислила за мојата личност..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom