Здрави навики и намирници - клуч за здрав живот [општа дискусија]

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Едно нешто не сум женско бе хахаха машко сум :Р можда ради сликата али ова така братучеда ми држи оти и она се уклучува! инаку јасни ми се тие ствари ама кажувам само како да биде распроделено во денот тоа ми го зборуваат цело време и дома ми е веќе преќиснато од нутриционистички совети и цело време само тоа само оноа шо се вика ако се зафатам да ги слушам ќе магистрирам на нутриционизам па овде се издушувам! инаку каква чоколада практикувате??
Јас само црна чоколада со 50% или 70% какао ...(посебно добра е за пред тренинг) ...
Хахахах.. извини моја грешка.. Да те потсетам дека една милка и црната чоколада имаат исто калории.. така да исто ти се фаќа.. Црната ја форсираат доста пошо има какао.. ако е така најздраво ти е една чаша какао да бапнеш со млеко..
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Од каде да најдам чисто млеко да не е мешано со вода?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Хахахах.. извини моја грешка.. Да те потсетам дека една милка и црната чоколада имаат исто калории.. така да исто ти се фаќа.. Црната ја форсираат доста пошо има какао.. ако е така најздраво ти е една чаша какао да бапнеш со млеко..
сепак подобра варијанта ти е црна чоколада...(иако милката е послатка а црнаата има горчлив вкус)...
--- надополнето: 12 мај 2012 во 10:32 ---
Од каде да најдам чисто млеко да не е мешано со вода?
Ако си блиско истокот,најдобро ти е смојмирско кисело млеко...xD
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
сепак подобра варијанта ти е црна чоколада...(иако милката е послатка а црнаата има горчлив вкус)...
--- надополнето: 12 мај 2012 во 10:32 ---

Ако си блиско истокот,најдобро ти е смојмирско кисело млеко...xD
Не не, ми треба свежо цедено млеко благо не кисело, да не е мешано со вода... чисто млеко
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Не не, ми треба свежо цедено млеко благо не кисело, да не е мешано со вода... чисто млеко
Аа а јас Чисело ми се видело ...
Епа тешко брат да најдеш посебно во Скопје кој чува крави?? никој...барај од селата таму има 100% литар ти е 30 денари кравјо ...
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Здрава навика секој ден на ручече винце црвено и салатка и топ си!(y)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Здрава навика секој ден на ручече винце црвено и салатка и топ си!(y)
Ова ми се допаѓа,дури виното погодно е и на вечер секако 1 чаша.Те смирува т.е притисокот го стабилизира и можеш мирно да си спиеш плус делува побргу да се разложи вечерата.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ова ми се допаѓа,дури виното погодно е и на вечер секако 1 чаша.Те смирува т.е притисокот го стабилизира и можеш мирно да си спиеш плус делува побргу да се разложи вечерата.

Да за спиење е супер, една чаша и спиеш ко топ! Многу е добро за крвта. абе здравје ...(y)
Јас секојденвно, пијам по една чаша + секој ден салата јадам, и се осеќам ко КОБИЛА :pos: Полна со енергија и снага!(y)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Да за спиење е супер, една чаша и спиеш ко топ! Многу е добро за крвта. абе здравје ...(y)
Јас секојденвно, пијам по една чаша + секој ден салата јадам, и се осеќам ко КОБИЛА :pos: Полна со енергија и снага!(y)
ТИ предлагам Александрија КУВЕ,според мене најдоброто вино што постои :D
--- надополнето: 23 мај 2012 во 18:09 ---
Дали знаете дека маста од масното(поткожното)ткиво на свињата е многу по здрава од Зејтинот??
И дали знаете кои се најнездрави масти??
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
ТИ предлагам Александрија КУВЕ,според мене најдоброто вино што постои :D
--- надополнето: 23 мај 2012 во 18:09 ---
Дали знаете дека маста од масното(поткожното)ткиво на свињата е многу по здрава од Зејтинот??
И дали знаете кои се најнездрави масти??

Јас ти препорачувам од Стоби да пробаш нешто!
Јас пијам Кабернет Совињон од црвениве, а од беливе најомилен ми е Мускат!
Денеска си пијам Розе (y)....ама 1 чаша ме фати ептен!:love:
 
Член од
21 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже систем на исхрана и вежбање ако е можно пошто јас сакам за еден месец да се поправам и да се зацврстам малку..Фала однапред :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Може ли некој да ми каже систем на исхрана и вежбање ако е можно пошто јас сакам за еден месец да се поправам и да се зацврстам малку..Фала однапред :)
Има еден куп теми за тоа, прочепкај го форумот.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Отиди си на лекар и прашај го лекарот каков режим на исхрана да имаш, оти секоја храна не е добра за секого. :)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Ја чекам за 28дена ми останаа 20кг да изгубам :О HElp im dying!:eek: MUST STARVE , MUST EXERCISE!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom