Astralavista
Поени од реакции
10

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • S
    Од илјадници тони бомби,потоа крстосувачки ракети...успејаа да убијат Цивили 10 пати повеќе,па да предизвикаат бегалска криза,па палење куќи...

    Поарно и да не се повтори...ама еве џабе е гледаш на Гоолемо се прекршуваат ООН резолуции,правила...па целта на ООН е да спречува војни....и НЕ УСПЕА...од основањето,па до денес имаме околу 60 војни...за жртви не мора бројки,знаеш....уствари ООН се промашај нешто налик лигата на народите(во смисол Феил)-иако сепак ООН рака на срце барем хуманитарните активности им се за пофалба...прават што можат-ама пак реал политик-помоќните контролираат.

    Поздрав
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom