За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Што вика науката !
Women are biologically attracted to bad guys because their traits resemble those needed for survival - Strength, physical power and bravery.
А само лоши момци можат да ги имаат тие карактеристики?
 
D

Drima94

Гостин
А само лоши момци можат да ги имаат тие карактеристики?
Искрено да ти кажам воопшто не ме интересира а и немам размислувано многу многу за тоа ....ова е само некое истражување(кое сигурно не го направив јас,ами го најдов на интернет) и решив да го споделам ! :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
На лоши момчиња се палат средношколки.Фраерите бегаат од часови,со кецови се,не учат,се тепаат,возат веспа(не Харли).Се палат кога мачото ќе и ги истепа сите бивши дечковци и слично.

Постарите девојки не се палат на лоши момци.Не се во мода тие веќе како што било на времето.Bad Boy може да ти направи огромни проблеми,а може и да ти ги приреди најубавите моменти.Меч со две острици.Може би сакале кратка авантура со нив и ништо повеќе од тоа.
--- надополнето: 17 декември 2013 во 01:30 ---
На лоши момчиња се палат средношколки.Фраерите бегаат од часови,со кецови се,не учат,се тепаат,возат веспа(не Харли).Се палат кога мачото ќе и ги истепа сите бивши дечковци и слично.

Постарите девојки не се палат на лоши момци.Не се во мода тие веќе како што било на времето.Bad Boy може да ти направи огромни проблеми,а може и да ти ги приреди најубавите моменти.Меч со две острици.Може би сакале кратка авантура со нив и ништо повеќе од тоа.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Ке ја споменам повторно мојата пријателка.3 години со типот,малтретирање,ударање и што уште не а таа продолжува да биде со него.И тоа свесно и покрај сите забрани од страна на нејзините.
Го сака бе,а што е најстрашно некои кои го трпат тоа малтретирање велат:Тој ме сака,од љубов го прави тоа.:facepalm:

Штом ме тепа- сака да ме стави у ред, значи ме сака :love:.(ух таа секси силна машка рака)
Штом ме игнорира-сака да трчам по него, значи важна сум му и ме сака:love:.
Штом замине со некоја-сака да бидам љубоморна значи ме сака :love:
Ме навредува-повреден е не знае како да ми врати,а ме сака:love:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.552
Штом ме тепа- сака да ме стави у ред, значи ме сака :love:.(ух таа секси силна машка рака)
Штом ме игнорира-сака да трчам по него, значи важна сум му и ме сака:love:.
Штом замине со некоја-сака да бидам љубоморна значи ме сака :love:
Ме навредува-повреден е не знае како да ми врати,а ме сака:love:
Глупа си-значи те сака. :love:
 
M

Muranyi

Гостин
жените се тепаат за нив,
Ланџи, јас би рекол дека само кокошки би се тепале за некој петел кој истите ќе ги гледа исклучиво како сексуални објекти без никакви обѕири кон нивната личност. Каква и да е биологијата и психологијата на жените, батали ,самодеградирачки е тој став.
 
S

StormRage

Гостин
Ама неможеш ни да мазиш и пазиш неписмена караконџула. Немоеш бе брат, не си real за неа. Глуп си. Она знае дека е ѓубре а ти ја третираш како злато. Што очекуваш за возврат? Да те сака? Мноу јасно дека нема да те сака, слеп си. Ќе и биде убаво и ќе се осеќа фино некое време, ќе осети почит и нежност и љубов и некои такви филмови, ама на долги стази, не е она тоа бе брат :) Ти и даваш право на глас а она незнае името да си го напише :) И сеа она е крива?

... иам уше али ме мрзи -.-
I guess I owe u a beer right now...

Иначе овој дел паѓа пукање... иако тоа е реалноста, пак ќе се завртиш околу тебе и пак истото ќе се дешава... јебига :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ланџи, јас би рекол дека само кокошки би се тепале за некој петел кој истите ќе ги гледа исклучиво како сексуални објекти без никакви обѕири кон нивната личност. Каква и да е биологијата и психологијата на жените, батали ,самодеградирачки е тој став.
Причината заради којашто жените сакаат лоши момци е што секоја мисли дека ќе биде последна, дека заради неа ќе се промени, дека ниедна не сакал, ама неа ќе ја сака, ќе се заљуби. И тоа е точно и кога тогаш
се случува. Едната од тие што учествуваа во тепачката денес му е жена на лошото момче за коешто зборувам.
 
A

AnFem

Гостин
Јас имам многу поинаква дефиниција за „лошо“ момче, која не се совпаѓа со ниедна од горенаведените(ок, освен една поназад, која скоро се поклопува со мојата). Веќе подолго време заспивам и се будам до еден таков... :love:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Јас имам многу поинаква дефиниција за „лошо“ момче, која не се совпаѓа со ниедна од горенаведените(ок, освен една поназад, која скоро се поклопува со мојата). Веќе подолго време заспивам и се будам до еден таков... :love:
Анфем, на крај секој со својата дефиниција ќе си остане. Само ти имаш ем дефиниција, ем бедбој у кревет. Алал вера!(y)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Анфем, на крај секој со својата дефиниција ќе си остане. Само ти имаш ем дефиниција, ем бедбој у кревет. Алал вера!(y)
Langelina, и јас имам бедбој. Еве сме :love:

kristijan golubovic].jpg
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Причината заради којашто жените сакаат лоши момци е што секоја мисли дека ќе биде последна, дека заради неа ќе се промени, дека ниедна не сакал, ама неа ќе ја сака, ќе се заљуби. И тоа е точно и кога тогаш
се случува. Едната од тие што учествуваа во тепачката денес му е жена на лошото момче за коешто зборувам.

Tи не ја знаеш народната за волкот...на еден наш дијалект оди вака:
Вук длаку мења али ћуд никада.
:pos:
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Глупа си-значи те сака. :love:
МЕ УНИШТИ (n)

Ај сеа озбилно. Тоа се тие момци клошари што си го сфатиле сериозно ,,е.и да те сака,тепај да слуша,, додека во претходниот мој пост токму така размислуваат тие жени што се ложатна примитивни особи, клошари без мадиња каде се осеќаат супериорно само кога ќе кренат рака, повишат тон на послаби од нив.
--- надополнето: 19 декември 2013 во 02:45 ---
Лош момак игра топло ладно, зошто тој е нели господинот полн со искуства, кога најмалку очекува ќе ја крене до небото, или тресне од земја.

Многу е важно таа да нема време да мисли на себе, туку напротив целата енергија да биде насочена кон него. Во меѓувреме, дотичниот има обврски и си работи на друг случај, што и не мора да значи дека има друга, туку еден обичен флерт за не дај боже.

Тој е полн со самодоверба, секогаш скоцкан, работи на својот речник, позира пред огледало речиси секогаш има план а) б) ц). За него е многу важно девојката отспротива да изгледа добро, пожелно е да биде ситуирана, факултетски образована (и не толку интелигентна).

ФБ му е слаба страна, повеќе е во движење. Доста амбициозен, и лесно се адаптира. Го има оној мачо изглед, преферира квалитетна облека, скапи парфеми, часовници. Кога мислиш дека го имаш го немаш... кога мислиш дека го немаш го имаш.

Кога девојката ќе се умори од игра, а господинот сфаќа дека не му е сеедно,прво се претвора во најголемиот лигуш, станува депресивен, потоа му здосадува и се дистанцира. За кратко време тој е повторно во игра.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Јас имам многу поинаква дефиниција за „лошо“ момче, која не се совпаѓа со ниедна од горенаведените(ок, освен една поназад, која скоро се поклопува со мојата). Веќе подолго време заспивам и се будам до еден таков... :love:
Нели ќе ќутевме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom