За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

A

AnFem

Гостин
Да доловам со вистинит пример за џачкана. Иде у Колосеум пред некој си десетина година и една тешка бештија се клати на шанк и му вика. Ти од кај си? И он и вели од Охрид. Лее у Охрид една другарка ми раскажуваше имало некој џачка,џачка тепал жени. Џачкава мавање една тупаница типкава у несвест и застануе над глава и и вели: Јас сум Џачка.

Така да мислам дека таа категорија на бед бојс и те како е во изумирање. Сите се сега нечие обезбедување или по затвори.

И тврдам дека ги имаат физички најјаките жени земено.
Јак фраер. Од толку мажи во дискотеката, никој ли не се нашол да му го пукне носот?
--- надополнето: 16 декември 2013 во 18:37 ---
Зашо до пола :(
Мислам дека не се согласив со средината на текстот. Ме мрзи да ја разглабам...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јак фраер. Од толку мажи во дискотеката, никој ли не се нашол да му го пукне носот?
--- надополнето: 16 декември 2013 во 18:37 ---


Мислам дека не се согласив со средината на текстот. Ме мрзи да ја разглабам...
Ха. Два на два, келав, вооружен во тоа време до заби. Иди шлакни му една ако си маж :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ха. Два на два, келав, вооружен во тоа време до заби. Иди шлакни му една ако си маж :D
Немаш видено ти самоубиствено настроени луѓе и нивно однесување, колку сака нека е вооружен :icon_lol:.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Затоа усвет ми се фаќа од тие проклети, сељачки земји!
И усвет си.

Али ги имаат најубавите жени факт. На што паѓаат тие, и дали воопшто стануваат незнам ниту некогаш сум можела да сфатам, али ете паѓаат.

Исто како во средно што најдобриот фраер беше оној што на професорката и велеше не сум спремен излагам од час. Ваууу. Или во дискотека ќе натепаше некој од типот на Стевчо. Фраериште ипол. Али мислам дека се надраснува тоа на некој си 17 години. Ама ете има жени што никад не пораснале, ги опиша годче кои се.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
А што ако гледаме обратно на работите? Нормални дечки се трудат да бидат бед бојз, пошо жените ги високорангирале таквите на нивната секс виш листа. :sneaky:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А што ако гледаме обратно на работите? Нормални дечки се трудат да бидат бед бојз, пошо жените ги високорангирале таквите на нивната секс виш листа. :sneaky:
Она што и на суси му го говорам од 2007ма, погрешен избор :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Ај пошто гледам секој си дава дефиниција за bad boy и јас ќе пишам нешто.
А, за тоа да или не женските нека си одлучат.

Што е лошо момче?

1.Материјален дел.

Поседува кожна јакна.(Црна)
Поседува мотор. (Харли)


Поседува кола,

Ова:

Мустанг



или ова :

Chevrolet Impala



2.Карактер

Особината која го дефинира bad boy - от е егоцентричноста. Он е центарот на неговото битие и поради тоа е таков каков што е. Свесно или несвесно он има натпросечна самодоверба, надуена слика за својата важност кои на некој начин се дел од неговиот шарм.

Кога една особа е самоуверена и не се плаши, емоциите се тргаат на страна и при сите свои одлуки еве да ги земеме женските за пример, он се става во преден план и поради тоа он зрачи како особа за разлика од некои папучари и лиглиња кои се одбивни не само за жеснките туку и општо за сите набљудувачи.

Зошто женските се привлечени кон bad boys е најверојатно поради еволуцијата. Отсекогаш женката барала особини на силен мажјак т.е кој ќе може да ја заштити на прво место па после се останато, а баш оваа одлика ја имаат или се чини дека ја имаат лошите момци.

Мислам дека повеќето дефиниции тука се премногу ограничени. Пред некои 100 години го гледав филмов ама мислам дека добро ги опишува лошите момци.

http://www.imdb.com/title/tt1046163/?ref_=nm_flmg_act_16

На кратко Tank(Dane Cook) е wanna be лошо момче, додека Professor Turner(Alec Baldwin) е вистинскиот bad boy.

Неколку негови цитати

The truth will set you free but before it does; It's gonna piss you off!
Making love? what is wrong with you? what is this some red book interview?
See I always knew your mom was the best it was ever going to get for me. And I never asked the more important question which is, was I the best it was ever going to get for her?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Плавооко опиша многу убаво.
Моолим да не мешате такви ропаци како оној раперот од Србија. Тој е ропак.
Лошите момци се културни, не тепаат жени, жените се тепаат за нив, значи не фигуративно, туку настварно, си кубат коси, се пцујат, се шамарат, додека тој е со третата.
На девојките им е доволно едно искуство со таков вид за три наредни реинкарнации.
Голема заблуда е дека треба да има парите. Не. Не. Со пари се купуваат цицки. Мадиња не.

Еве пример за еден бедбој. Ако не можете да го регистрирате и ако го мешате со гологлави булдози, тогаш зборуваме за различни работи.

 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Во мк реално да збориме нема бед бојс , има лигуши и сељаци .Ако за вас бед бојс е типот да ја земе колата од дома (за која дома се расправал со татко му ) , да се напие дур вози ,и да излага на фенси места и кога е пијан да сака да ги тепа сите тоа е лигуш ,а не бед бој.
Се удвара на секоја иако има девојка , девојката ја остава сама на сепаре и оди на лов тоа се вика сељак што незнае да цени и никогаш не слушнал за зборот морал и љубов .
Бед бој за мене е да дила на битпазар све што ќе му дојде при рака ,да се дружи со андерграунд мафија и никој да не го познава ,а не па да излага на некои фенси места .Тоа вие што ги набројувате не се бед бојс туку тешка сељачана , што се слика полугол на фб има 4500 френдови од кои 2000 му се девојки под 16 г со мал IQ и буфтаат лајкови и комент на све од него .Затоа е и до овде дојден животот на младите заради вашите "бед бојс".
 
H

HoT IcE

Гостин
Лошите момци се културни, не тепаат жени, жените се тепаат за нив.......
huehue, really?
Како што реков претходно, темава е калакурница и постои неразбирање затоа што секој различно го перцепцира поимов. Ама да се културни? Хуехуе.
То што опишуваш ти е мачо.
try harder
 

Kajgana Shop

На врв Bottom