За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

Член од
23 август 2010
Мислења
38.455
Поени од реакции
109.398
Крејзи е потполно во право. Не знам зошто се генерализира кога се дава некое мислење. Пример еве и ја ко Крејзи (која што нејќе машки што се истакнуваат) не сакам девојки што се истакнуваат и што се центар пажња. Но тоа не ми дава право да кажам дека СИТЕ машки не сакаат девојки што се центар пажња.

Е сега, колку и да не сакам такви девојки факт е дека сум имал такви, а кој знае, можеби и уште некоја ќе имам... Чудно е понекогаш како работи што не ги сакаме и што можеби ни се одбивни може да ни станат привлечни. Не знам стварно како да го објаснам ова, али мислам дека ме разбирате.

Мене лично премногу ме нервираат тие “градските фаци“ и локалните фраери, кои @Muranyi многу добро ги опиша на крајот од неговиот пост. Не сфаќам која им е целта на нив, фраери ли се со тоа што ќе се испотепаат во дискотека, со тоа што ќе повраќаат после секое искачање, со тоа што возат јаки коли/мотори, со тоа што се менаџери во дискотека, со тоа што немаат грам респект према ништо во животот? А најжално е што повеќето, не СИТЕ, него повеќето девојки се дразнат на вакви момци. Такво време дојде, интернетот си го прави своето и затоа имаме ваква ситуација каква што имаме.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Типичен балкански бед бој ви е на пример српскиов рапер Џус - најчесто бед бој-от има скапа кола, за некого е “идол“ а за некого сељак и има многу хејтери али него ич к.. не му чуе за мислењето на другите :) има добар бизнис и заработува солидно, сака да се истакнува народски кажано.. не прати модни трендови туку сам си ствара и нормално многу женски околу него.

1.jpg
 
H

HoT IcE

Гостин
Bad boy е релативен поим, и секој различно го перцепцира.
Пример, за некои bad boy e Robert Downey Jr. или you name it. Јасно ви е.
За други, bad boy е примерот на wot за дечкото со априлија пред школо за време на 5ти час(wot прејак опис bro).
За трети некој како од филмот The Notebook, кој го немам гледано, ама имам претстава.

Заедничкото за овие е што се позери, и убаво ви објасни wot, типот што е уствари лош момак не се замара за внимание или девојка, за него постојат другари, пијанчење, тепање и пички за ебење. Не ве третираат како девојки, туку како предмет со кој ќе се задоволат, вие што се летите по него сте само entertainment. А тоа што ви се привлечни такви типови се должи на пубертетскиот карактер на 18-19 години, дури и доцни 20ти години, и чудната психа на женските за одредени работи.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Некои девојки едноставно сакаат да бидат доминирани, мене тоа не ми е сватливо, нити на повеќето тука, сум гледал како влечат за коса една таква скоро секој ден, и пак трчаше по дечкото и го молеше да се врати.

Пред да кажете зошто не сум помогнал, да викнам џандари или нешто сличнно, искрено сметам дека таквите не заслужуваат помош, најсериозно...

Проблемот е што она не е единствена, имам уште две вакви у населба кои скоро сите ги знаат. Сум зборел со нивни познанички за ова, и ми викаат дека наводно за нив, тоа биле вистински мажи, сакале кога им било наредувано, и биле држани под контрола, едната вика дека намерно правела проблеми во врската, за да имало повеќе адреналин, и напнантост, иначе досадно и било :facepalm:

Класични мазохистички профили...ако нема модро око, не е тоа тоа :icon_lol: :pos:

Го објаснуев моментов у све за љубав (ЉП) ама ај пак :D Знаеш ли зашо се дешава ова? Зашо овој ја тегне за коса и шамара а оваа уше го сака и срце дава за него? Затоа што е ѓубре у душа. Затоа што самата знае дека не е вредна ни за курот што и го дава. Не е едуцирана нити еманципирана, најбитно, не е од дома васпитана. Поише од статус на фејсбук и тест за бременост нема прочитано. Книга е нешто што било модерно у времето на нејзините. На 25 години незнае јајца да си спржи а за грав да не праиме муабет. Знае само да мења влошки, да лакира нокти и да праи бош муабети шо посекако некој ќе и ги слуша пошо сака да и го надене. И сеа пеер наравно дека она неможе да се презентира како таква, наравно дека ќе мора да глуми и да се фолира на дневна база, пошо сите ќе ја шутираат и ркаат у фаца. А неможе тоа така. Тоа е резервирано за оној што ќе ја пробие маската, шо ќе ја намириса дека е ѓубре и и покрај тоа шо она изгледа као Моника Белучи, он ја третира као црв. Пошо реално она е црв. И тоа неа ја топи, капираш? :) Типов директно у срце и продира :)
Вака од страна коа седиш и глеаш, си викаш - Сељачина бре, удира жена! А не ти текнуе да се запрашаш, со што си заслужила типката? Пошо заслужила брат, за да јаде шамари и за некој за коса да ја тегне, мора она да си заслужи, сеа дали ја и ти ќе го оправдуеме потегот на момакот е тотално ирелевантно, она што е релевантно, е дека она вака или онака си заслужила шљаки :D
Тоа моментот со наредување и контрола е присутно у 90% од женска популација, само е изразено на различни нивоа и у различни нијанси. У суштина, неа како и проаѓа циклусот, така се мења (имаш и графици за ова ако се позамараш). Не е фиксна, не е стабилна. Затоа си ти тука, треа у суштина ти да бидеш кормило, пошо она е кај дувне ветрот. И знае дека е таква, веруј ( ајде пички признајте :D) пошо денес се буди и сака да го преврти бирото пошо ја нервира цвеќето на маса пошо е жуто. Утре се буди и све и цвета, ауспух и мириса на тазе расцутени лалиња, снегот и е супер кул, пушти и џез/блуз и некој лабав муабет и ќе се подмочка. Неможе сама на себе да се потпре, затоа и треба некој што "не попушта". Пошо миљон пати до сеа донела погрешна одлука базирана на емоција шо и онака и е предетерминирана, и преку кур и е више од тоа и сеа и треа некој да и јаде гомна коа не е у право и да се држи до тоа :) Муабетот со адреналин и напнатост, тоа више го имаш у 100% од жениве. Неам поим зашо. Такви се едноставно, морало да се дешава нешто. А нас не боли кур. Реално, пуши ми го и не замарај се Сон критериумите кај маж. Она, она сака цело време да и биде интересно. А незнае сама да си напраи. И сеа треа ти кловн да изиграваш. И сеа пошо незнае и нема никаква иницијатива (а мисли дека има, и кој ќе ги слуша сеа -.-) за шо да се праи и кај да се иде, а одбива да прифати дека само треба да Каже и исполнето и е, она замара со некои женски тактики, па намерно креира расправии за да се дешава нешто, да ти ја тестира издржливоста, стабилноста, лојалноста. Да те провери до кај си со емоционалната стабилност и тако даље... Али тоа е :) Јебига. Немоеш од жена да бараш да биде маж :)
На темава глеам се запраиле муабет џомити они одлучуваат кој ќе им се свиѓа :) Значи, по стоти пут. Ало бре. Природата го решила тој проблем. Не бираш ти кој ќе ти се свиѓа. Предетерминирано ти е. И сеа каква е таа предетерминираност никој не се умара да открие, никој не го интересира кои се тие тригери на стварање привлечност. Муабетов со бед бој гуд бој е вржан со обзерверот. За 6ка, сум бедбој, и те како. За 10ка сум мрсул. Ако ги стаиш на скала на убавина од 1 до 10, каде што 1 е најгрдото суштество што си го видел а 10 најубавото, нивните критериуми варираат во огромни размери. Осмици, деветки, десетки, се палат на "бед бој" демек. Од проста причина што, стај се у нејзини патики. Цел живот, све и е на тацна. She gets away with shit a 6 could only dream of. Толеранцијата што мажот ја има за убава девојка десеткратно е поголема од толеранцијата кон грда девојка. И ова, признавам, е жално. Ама така е, и шо да ви правам сеа. Ако е пекол, колку и да е глупо тоа шо го збори, абе, ќе се насмееш, ќе подзамижиш, ќе се мразиш себе си затоа што си ѓубре примално, ама центарот на дисижн мејкинг-от ти е курот у моментот, не ти е хипоталамусот. Ако е габор, некад не чувствувам облигација ни на "Колку е саат?" да и одговорам. Онака пошто сум културен и васпитан, иначе, нека си праша друг или нека си купи саат! Мислам, посматрај коа си излезен шо се дешаа коа јака пичка ќе побара упаљач и коа некој габор ќе побара упаљач :)))) Смешно е. Мајмуни у џунгла имаат поише "обѕир". Значи, од призмата низ која 10ката гледа, на неа и треба некој со муда да и каже Не. Пошо реално, коа ќе ја видат, 99% од мажињата и се подмочкуваат и шо и да каже и враќаат со "Да.". Биди доволно мангуп да имаш став и да не ја ебеш ради лепота, да бидеш real и малце од неа да захтеваш продуховеност и мозок, suddenly you got her attention. Значи, пошо ме примрзе више у постов -.- сакам да кажам, тоа што пали за 5-6-7ци, не пали на 8ци-9ки-10ки, и обратно. Тоа што пали на фино, прибрано и воспитано девојче, не пали на џукела од ланец пуштена. За да ја освоиш, треба да ја пробиеш која е она од внатре. Како она Сама себе се доживува. А не како другите ја доживуваат. И да делуваш соодветно на тоа. Немоеш да шљакаш и тегнеш за коса еманципирана и воспитана девојка. Едноставно немоеш. Ама неможеш ни да мазиш и пазиш неписмена караконџула. Немоеш бе брат, не си real за неа. Глуп си. Она знае дека е ѓубре а ти ја третираш како злато. Што очекуваш за возврат? Да те сака? Мноу јасно дека нема да те сака, слеп си. Ќе и биде убаво и ќе се осеќа фино некое време, ќе осети почит и нежност и љубов и некои такви филмови, ама на долги стази, не е она тоа бе брат :) Ти и даваш право на глас а она незнае името да си го напише :) И сеа она е крива?

... иам уше али ме мрзи -.-
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Го објаснуев моментов у све за љубав (ЉП) ама ај пак :D Знаеш ли зашо се дешава ова? Зашо овој ја тегне за коса и шамара а оваа уше го сака и срце дава за него? Затоа што е ѓубре у душа. Затоа што самата знае дека не е вредна ни за курот што и го дава. Не е едуцирана нити еманципирана, најбитно, не е од дома васпитана. Поише од статус на фејсбук и тест за бременост нема прочитано. Книга е нешто што било модерно у времето на нејзините. На 25 години незнае јајца да си спржи а за грав да не праиме муабет. Знае само да мења влошки, да лакира нокти и да праи бош муабети шо посекако некој ќе и ги слуша пошо сака да и го надене. И сеа пеер наравно дека она неможе да се презентира како таква, наравно дека ќе мора да глуми и да се фолира на дневна база, пошо сите ќе ја шутираат и ркаат у фаца. А неможе тоа така. Тоа е резервирано за оној што ќе ја пробие маската, шо ќе ја намириса дека е ѓубре и и покрај тоа шо она изгледа као Моника Белучи, он ја третира као црв. Пошо реално она е црв. И тоа неа ја топи, капираш? :) Типов директно у срце и продира :)
То е то :D(y)
 
M

Muranyi

Гостин
Гад има пенетрирано директно во срцевината и суштината на женскиот карактер и психичка структура и најреално го објасни механизмот на женската егзистенција и понашање. И тоа на 20 години. Некој цел живот да ги проучува жените нема да го сфати ова. Брао, после постов затварајте тема, нема поента веќе.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
--- надополнето: 16 декември 2013 во 11:17 ---
Ти многу знаеш за говедата. Машала![/quote]
Кравата се ебе со говедо.... :D сега во помодерно време и говедо со говедо се буши.. но сепак е ова првово било од секогаш така и ќе остане.. што би рекол Шкорпионско If you know what I mean..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не мислев да навлегвам во полемики... глупа ми е темава.
Во кратки црти, бед бојз би биле оние фаци кои помогнати од одредени структури (па дури и државни) имаат власт (најчесто локална)... и се главатари во одреден круг на дивјаци.
Законот лагира кај нив, а кога е неизбежно.. стапот го јаде најглупиот дивјак од племето.
Така нешто...
И јас пред да ја прочитам темава мислев Љацон, Џачкана, Топалот, Џепарон, Мустракон, Велгошти мафија што стојат на врата у Кадмо се бед бој, али ете друга дефиниција измислиле во меѓувреме :)

Бед бој има само во Охрид остатоци, двајца у Велес, десет души во Кочани и во Скопје неколкумина со претставник Урко.
 
A

AnFem

Гостин
Гад има пенетрирано директно во срцевината и суштината на женскиот карактер и психичка структура и најреално го објасни механизмот на женската егзистенција и понашање. И тоа на 20 години. Некој цел живот да ги проучува жените нема да го сфати ова. Брао, после постов затварајте тема, нема поента веќе.
Гад беше до пола во право. Отековте со тоа алфа мажјаците!
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
И јас пред да ја прочитам темава мислев Љацон, Џачкана, Топалот, Џепарон, Мустракон, Велгошти мафија што стојат на врата у Кадмо се бед бој, али ете друга дефиниција измислиле во меѓувреме :)

Бед бој има само во Охрид остатоци, двајца у Велес, десет души во Кочани и во Скопје неколкумина со претставник Урко.
Така е директорке! ама то беа времиња... Сеа 90% од нив се полтички загарчиња... Кој лапна лапна, другите си останаа без шанкој ;)
Јас сепак мислам дека бедбојзите беа опшествена фракција што се роди и исчезна во транзицијава. Сеа друга е шемата :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Така е директорке! ама то беа времиња... Сеа 90% од нив се полтички загарчиња... Кој лапна лапна, а другите си останаа без шанкој ;)
Јас сепак мислам дека бедбојзите беа опшествена фракција што се роди и исчезна во транзицијава. Сеа друга е шемата :)
Да доловам со вистинит пример за џачкана. Иде у Колосеум пред некој си десетина година и една тешка бештија се клати на шанк и му вика. Ти од кај си? И он и вели од Охрид. Лее у Охрид една другарка ми раскажуваше имало некој џачка,џачка тепал жени. Џачкава мавање една тупаница типкава у несвест и застануе над глава и и вели: Јас сум Џачка.

Така да мислам дека таа категорија на бед бојс и те како е во изумирање. Сите се сега нечие обезбедување или по затвори.

И тврдам дека ги имаат физички најјаките жени земено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom