ЗЕМЈОТРЕС!

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Кој период? У наредните 4 милијарди години ќе ги има, како што и во претходните 4 и кусур ги имало.
?
Универзумот е создаден пред ~8000 години.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Вчера тој земјотрес бил со епицентар во Албанија, а со јачина од 5.2 степени според Рихтер. Среќа не го осетив, но пак ме натера ова известување и при најмало дрмање од камион да размислувам дали е земјотрес.

Иначе и утрово имало земјотрес со епицентар 110 километри јужно од Скопје на границата со Грција, а бил со јачина од 3.9 степени според Рихтер. Земјотресот бил почувствуван во Прилеп и Охрид.
Извор

Само да се надеваме дека Господ ќе не чува и дека нема да се повторат онакви силни земјотреси какви што имаше во септември или пак уште посилни.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Сеа здрма може беше 2 степена јак кучињава одма осеќаат а и комшииве исто хехе абе звуков јебе дрмањево мање више кој го осеќа ама ова звуков е гомнарски мора слушалки да се набават :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.662
Сеа здрма може беше 2 степена јак кучињава одма осеќаат а и комшииве исто хехе абе звуков јебе дрмањево мање више кој го осеќа ама ова звуков е гомнарски мора слушалки да се набават :D
upload_2017-4-9_21-33-42.png
 
A

aye

Гостин
Мал земјотрес нели беше најава за поголем? Или и земјава веќе не знае зашто се тресе. :)
И како ги осеќате воопшто па и звуци :confused:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Мал земјотрес нели беше најава за поголем? Или и земјава веќе не знае зашто се тресе. :)
И како ги осеќате воопшто па и звуци :confused:
хахаха болдот... ја никад немам осетено земјотрес се до лани.... и не би сакал да осетам пак - не еинтересно воопшто
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: aye
A

aye

Гостин
хахаха болдот... ја никад немам осетено земјотрес се до лани.... и не би сакал да осетам пак - не еинтересно воопшто
Исто и јас повеќето не ги осеќам со исклучок на тој од септември (ако не го осетив дефинитивно ќе се прашував дали нешто не е во ред со мене), ама не ми беше до толку страшен едино се губеше рамнотежа (ако некој во тој момент додека тресеше се движел знае на што мислам) . Ама звук да бучи не слушнав ни тогаш ни на тие неколку што ги имам во животот осетено.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Исто и јас повеќето не ги осеќам со исклучок на тој од септември (ако не го осетив дефинитивно ќе се прашував дали нешто не е во ред со мене), ама не ми беше до толку страшен едино се губеше рамнотежа (ако некој во тој момент додека тресеше се движел знае на што мислам) . Ама звук да бучи не слушнав ни тогаш ни на тие неколку што ги имам во животот осетено.
за рамнотежа незнам... ја бев точно пред фрижидер кога акна јакиот и кога го видов фрижидерот дека скока пред мене сватив што значи земјотрес...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom