Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона (1:3)

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    308
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
za toa kolku bese ubav mecot, imam prost odgovor. Natprevarot e ubav tolku kolku sto Barca, saka toa da bide. Barca rutinski si napravi presvrt, pa posle si igrase kur tasak, ne sakase ni 4 gol da dade. Seto toa ne izgledase ubavo, posto sakav poveke golovi, ama za niv toa bese dovolno. Ubav mec ke vidime, koga Real ke znae deka 1 gol protiv Barca vo prvata minuta vredi zlato, a zlatoto treba da se cuva
Ај не трескај зелени ни самиот незнаеш што си пишал во постот..

Честито до фановите на барса..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
1. Messi za Ronaldo e Messi.

2. Ronaldo protiv mali ekipi koga dava gol, makes such a big deal, sto te tera da pomislis kojznae sto napravil.

3. Glaven moment sto mu znacese poraz na Real e "shutot" na Ronaldo (ova vreme real vodese so 1-0), koga desno go imase sloboden Di MAria, onaka 1-on-1 ke bese Di MAria so Valdes, ama ne be, Ronaldo misli deka nikoj ne mu priznava koga ke asistira i treba da dade gol, isto taka koj film mu e sto ne go vadat koga naj neproduktiven igrac bese vecer + ne ostava sloboden nikoj da sutira.. ejj be Murinjo be pile, mu vadis oko na asistent a se plasis od Ronaldo.

4. Posledna sansa da se izvadi od poraz Real bese "obidot" na Ronaldo so glava da dade gol, pri situacija koja 99% od gledacite bi sutirale vo ramkite na golot, najskapiot fudbaler go promase toa kako retardirana licnost.

5. Kontrao, Kedira, Pepe, ne znam kako stignale da igraat za Real. Vrski sekade znaci ima. Dodaj na ova deka kontrao go kupija za nad 30 milijoni evra, pfffff....

6. So Kaka na mestoto na Ozil i Kalehon vo mestoto na Ronaldo, sosem drug natprevar ke gledavme.

Za Real bev, barem prvoto poluvreme, vtoro onaka samo gledav fudbal. Nikoj ne moze da go negira Mesi, kakvi maradoni kakvi inesta kakvi gluposti... Messi e ramo do ramo so Pele.

Barca bez Messi e isto kako i Real bez Messi. Jaka samo protiv poslabite ekipi.

Murinjo deka e tvrdoglav ke zagubi i 10 el klasika.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Насловната на Марка! :D


--- надополнето: Dec 11, 2011 12:30 AM ---
Жалосно е ваков голман да има ваков рекорд!!

With 49, Casillas is the goalkeeper who has conceded most goals in the history of the clasico, surpassing Ramallets (47)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Валдес можеше психички да го испојеба цел тим, но сепак по толкуте промашувања барса успеа да се врати.
Малце сум разочаран од играта на двата тима... очекував некои искри да има, тепачки, па и по некој црвен картон. :icon_lol:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Валдес можеше психички да го испојеба цел тим, но сепак по толкуте промашувања барса успеа да се врати.
Малце сум разочаран од играта на двата тима... очекував некои искри да има, тепачки, па и по некој црвен картон. :icon_lol:
Ги заборавил у соблекувалната :D
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
во право е човекот, да беше друг играч ќе добиеше жолт а во случај на меси втро жолт и автоматски црвен картон. ама тоа е меси е звезда, но јас сум за правилата за сите подеднакво да важат.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Како тоа мечов мегу Реал М. и Барселона го добива епитетот дерби, не знам ! Кога еден тим, нон стоп победува не можи да биди дерби. Не паметам, кога последен пат победил Реал М. онака убедливо и супериорно, како што тоа им го прави Барселона. Браво и честитки !
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Како тоа мечов мегу Реал М. и Барселона го добива епитетот дерби, не знам ! Кога еден тим, нон стоп победува не можи да биди дерби. Не паметам, кога последен пат победил Реал М. онака убедливо и супериорно, како што тоа им го прави Барселона. Браво и честитки !
Сигурно тоа се прашувале и кога Реал имал неколку успеси по ред...

Инаку, дека оваа утакмица беше слаба, беше. Преслаба. И на квалитет и на другите работи беше десет нивоа зад пролетните дуели.

И уште еднаш ќе пишам, читајте цели интервјуа, не постиратје глупи наслови...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Копилињата како Мурињо треба да бидат надвор од фудбалот!

Кој хипокрит и лицемер човече, еднаш во својата кариера да не признае дека поразот е негова вина како што го прави секој голем тренер.

Ми дава некои куртонски изјави после дебакл на класико дека Меси требал да добие црвен...а што ке беше и да добиел, да не ке му помогнеше тоа на Роналдо да ги погоди зицерите?

А од друга страна јас денеска видов минимум 3 црвени картони за Реал за 3 стартови со ѓон намерни, на Ласс, Рамос и Коентрао мислам дека беа.

Копиле препотентно!
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
ne tuku jas ne sum samzivnik koj fudbal gleda sam.Se znae kaj se gleda u kafic so drustvo da ima atmostvera ti sugurno dodeka bese na fb na drug link go sledese derbivo zatoa vaka si informiran bravo cestitki :D
Прво не сум фан на реал ни на барса , на друг линк или на друг steam ... дечко дај одје*би се гледа оти ел класико за тебе е нешто непознато :ROFLMAO:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Копилињата како Мурињо треба да бидат надвор од фудбалот!

Кој хипокрит и лицемер човече, еднаш во својата кариера да не признае дека поразот е негова вина како што го прави секој голем тренер.

Ми дава некои куртонски изјави после дебакл на класико дека Меси требал да добие црвен...а што ке беше и да добиел, да не ке му помогнеше тоа на Роналдо да ги погоди зицерите?

А од друга страна јас денеска видов минимум 3 црвени картони за Реал за 3 стартови со ѓон намерни, на Ласс, Рамос и Коентрао мислам дека беа.

Копиле препотентно!
Пепе имаше два остри намерни и сосема непотребни стартови. Мурињо полека но сигурно си го губи еланот, треба да се почека дали ќе успее докрај да се избори со Барса во спротивно мислам дека при евентуален неуспех на крај на сезона најпаметно би било да му врачат отказ и еден солиден ремонт на екипа... Поразот е негов тоа е факт и тој мора да преземе одговорност али чоекот е баеги искомплексиран ај па среќа денес не претера со изјавите и со сцените на терен. А Барса со децата што истрчаа на дуелот со Бате Борисов веќе си ја покажа својата иднина.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Сигурно тоа се прашувале и кога Реал имал неколку успеси по ред...

Инаку, дека оваа утакмица беше слаба, беше. Преслаба. И на квалитет и на другите работи беше десет нивоа зад пролетните дуели.

И уште еднаш ќе пишам, читајте цели интервјуа, не постиратје глупи наслови...
Не знам, брат ми, јас не живеам во минатото. Гледам и пишам она шо се деси сега, денес. А и ако сакаш да ѕирниме во блиската историја, пак така некако се бројките.

Едит: Да споделам една сторија со Вас тука. Лани, т.е април/мај периодот, кога Реал и Барса играа три меча едно по друго, ја имав таа можност да бидам во Шпанија, т.е во Барселона, или поточно Лорет Де Мар, Каталуња, во близина на Коста Брава. Се погодивме да бидиме таму, на 100 км до Местаља, каде се играше финалето од тој купот, како се вика, во Шпанија. Победи Реал. Али шо се случи после тоа ? Околу 23 00 или 00 00 го напуштивме хотелот за да одам во дискотека, и од мирно и тивко гратче, местенце (бидејки нормално не бевме во сезона) се претвори во хаос ! Еден куп коли, кога мислам еден куп подразбирам можеби илјадници коли, со знамињата развиорени низ Каталуња, со погрди натписи и имиња.

Аналогно на тоа, кога Барса неколку дена покасно го победи Реал,( во хмм шо беше, нема везе) се погодивме да бидиме во Мадрид и апсолутно ниту една кола, ниту една провокација, ниту збор кажан лош за противникот. Не верував, оти знаев дека Каталонците беа „лошите“ али испадна обратно. Ќе речите голем е Мадрид и ќе се сложам со Вас, но бевме 3 дена таму, и поминавме мнооооогу км, со автобус и пеш, и видов дека нигде не беше така.

И да, не мора да ви спомнувам дека бев на Барселона - Осасуна, кога Виља и Меси погодија за 2-0. И не мора да ви кажувам дека Шакира седеше едно 50 до 60 метра од мене, заедно со сите ВИП личности. Е и да, не мора да ви кажам и дека ги видовме како слегуваат од автобус и одат на тренинг, при затворањето на стадионот, дел, кој беше наменет за туристи. Ако ве интересира Пике, Валдес, Бускетс и и и кој беше бе... Хмм, кој ви е резерверн голман ? Е тој ! :))))))


Чисто да ми бидите љубоморни, не поќе ! :))))))))) Шала, поздрав.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
А да знаеш ?К*р ги боли сите ти кај си бил,и до кој си седел и кај си шетал.Така да ако пишуваш пиши нешто паметно не трескај глупости.Без навреда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom