Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Не пушти список Шуклев.Дојде асистентот Столе објаснуваше за кејсот со Фишер.
пошто гледам дека слушаш менаџмент, да те прашам случајно да не знаеш сигурно до кога е пријавувањето на стручните трудови? и дали стварно мора да се напише дали сакаме да презентираме или не? фала :smir:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
prijavuvanjeto e do ponedelnik,treba da se pise koja tema ja sakame i on ke ni dade materijali,a dali sakame da prezentirame ili ne mora obavezno da se napise :vozbud:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Ми треба книгата Основи на менаџмент од Шуклев, 6то издание, може ли да ми кажете каде ја има и колку пари е? Или ако ја има некој од вас, дали може да ја ископирам, ми требаат првите 10 поглавја од книгата? :pipi:

--- надополнето ---

А, некаде тука имаше ставено линк до скрипта од книгата, дали се исти поглавјата како во книгата? 7 поглавја се во скриптата, дали материјалот е ист како што е во книгата или е (драстично) скратен/изменет?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
aj nekoj od postarite kolegi, a i od pomladite :) da kaze nesto za case-ovite..nekoj sto ima polagano kakvi prasanja..itn itn... fala :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
aj nekoj od postarite kolegi, a i od pomladite :) da kaze nesto za case-ovite..nekoj sto ima polagano kakvi prasanja..itn itn... fala :)
Ај некој од помладите колеги (на пример ти) нека прочепка наназад по страниците и ќе најде повеќе пати информации за кејсовите.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Ми треба книгата Основи на менаџмент од Шуклев, 6то издание, може ли да ми кажете каде ја има и колку пари е? Или ако ја има некој од вас, дали може да ја ископирам, ми требаат првите 10 поглавја од книгата? :pipi:

--- надополнето ---

А, некаде тука имаше ставено линк до скрипта од книгата, дали се исти поглавјата како во книгата? 7 поглавја се во скриптата, дали материјалот е ист како што е во книгата или е (драстично) скратен/изменет?
Тоа се набројанките и табелите..Не е драстично скратено, зависи за што ти треба. Ја има во книжара, 2000 е.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ja prv pat slusam za ova poso nemam ideno na agrana. Za sto se raboti? Mozeme da polagame i na 10ti????
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ja prv pat slusam za ova poso nemam ideno na agrana. Za sto se raboti? Mozeme da polagame i na 10ti????
Мислам да. На последниот час се потпишавме на список тие што сакаме на 10ти и професорот после предавањето рекол дека би можело да се стави колоквиумот на 10ти.
За тие кои не се на списокот на 6ти.

Има ли пракса Шуклев да повторува прашања од минатите сесии?
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Ние од трета година до кога треба да се сликаме, има ли нешто такво?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.143
Поени од реакции
861
Да, значи сите студенти треба да се сликаат, од сите четири години, без разлика редовни/вонредни.
За четврта година е петок и понеделник, што значи INVINCIBLE имаш уште неколку часа за да одиш да се сликаш пошто денес ти е последен ден :)
До 18h можеш да отидеш
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Ај што имам милион обврски у животов, ај што сум вонреден на факс , сега треба и да идам и да се сликамммм....Ништо , се гледа дека им требаат пари на Економски , некако не работат ефикасно и ефективно.....

А што се однесува до кејсовите од Шуки решението на сите кејсови е :
НЕКА ГИ ЗАТВОРАТ ФИРМИТЕ И МЕНАЏЕРИТЕ НА ТИЕ ФИРМИ НЕМА ГЛАВА ДА ГИ БОЛИ НИКАД ЗА НИШТО
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Има список у колку саат и кај се полага основи на менаџмент?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Макро денеска кажа дека прв колоквум ќе биде до 8 глава(без 8) и даде лист за Глава 8,тој ќе треба да му го вратиме после прв колоквиум.
А за глава 7 не ни даде лист, ама рече да сме му пишеле маил ќе ни го прател.:smir:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Има некој што знае од колку саат се терминитие за полагање на Математика и Менаџмент?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom