Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
ok,fala!btw ekonomija gleav deka za ekonomija se rasprasuvase,pa ako ti znaci neso eve da ti pomognam,pro. vlado kaza deka do 240 ke e kolokviumov ne do 260 :)

--- надополнето ---

помошшшш трговско право до каде треба да се учи??? и финансиско сметководство до која страна е дека на почеток професорот рече дека само првите две глави ке бидам,ама сега нешто зборат дека ке биде до 230?????????????? :nesvest:
za trg. pravo prvite 6 prezentacii :))
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Може ли некој од колегите кој иде на предавње НАДВОРЕШНА ТРГОВИЈА да ми каже до која страна е прв колоквиум..... И која лекција треба да се научи од втората тема :)
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Ме занима финансиски менаџмент по кој реден број полагаме? По тој истакнат на факултетот или по тој на списокот што тој го пушти да се запишеме?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Има списоци кој кога полага, мислам дека денес се поставени. Јас од 10:10, А4. :)

Инаку тоа за пермутациите е лесно, денеска асистентот Игор објаснуваше на вежби, боза е, тоа да се падне само на коњ сме, штета што нема. :)
Е и јас денес седнав и ги научив пермутациите :pipi: Лесни биле ама кој да ги види до сега. И може ќе ни ги даде Драге, ќе ни се смилува :pos2:
И јас полагам во 10:10, ама во А2 :)
Ај со среќа :helou:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Е и јас денес седнав и ги научив пермутациите :pipi: Лесни биле ама кој да ги види до сега. И може ќе ни ги даде Драге, ќе ни се смилува :pos2:
И јас полагам во 10:10, ама во А2 :)
Ај со среќа :helou:
Лани имаше и на испит и на првиот колоквиум пермутации...Може ќе имате и вие среќа. Кршете нозе кај Драге.

--- надополнето ---

помошшшш трговско право до каде треба да се учи??? и финансиско сметководство до која страна е дека на почеток професорот рече дека само првите две глави ке бидам,ама сега нешто зборат дека ке биде до 230?????????????? :nesvest:
Без гајле, финансиско сметководство останува до 180...демонстраторката кажа дека со 3 дена учење се вади добра оценка...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Може ли некој од колегите кој иде на предавње НАДВОРЕШНА ТРГОВИЈА да ми каже до која страна е прв колоквиум..... И која лекција треба да се научи од втората тема :)
До 210 страна отприлика (заклучно со субвенции), а од втора тема не треба ништо, само да се знае дефиниција што се услуги.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
леле па менаџмент нели и втора група од 10 и пол ќе имаше... :toe:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Е и јас денес седнав и ги научив пермутациите :pipi: Лесни биле ама кој да ги види до сега. И може ќе ни ги даде Драге, ќе ни се смилува :pos2:
И јас полагам во 10:10, ама во А2 :)
Ај со среќа :helou:
Погрешив, и јас полагам во А2, 10:10. Ќе се видиме таму. :)

До сега вежбав АП, ГП и ПК, добро оди.
Ќе се позамарам со веројатност деновиве, за матриците ако имам време. :)
Со среќа, и на тебе и на другите... :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Па има...Мислам дека од М почнува.
da, po azbuchen red se spisocite, vtorata grupa e od M i polaga od 10:15.... tukuuuu dali kje bide nekoj fin da mi kazhe sho ima otfrleno menadzment?! nekoj spomna deka neshto ne treba, ama mozhe i ja pobrkuvam raboti :) sepak fala odnapred
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
da, po azbuchen red se spisocite, vtorata grupa e od M i polaga od 10:15.... tukuuuu dali kje bide nekoj fin da mi kazhe sho ima otfrleno menadzment?! nekoj spomna deka neshto ne treba, ama mozhe i ja pobrkuvam raboti :) sepak fala odnapred
Сигурно е ова? Пошто јас се видов на список само дека сум во предавална 2 ама не видов во колку саат. А пошто сум на С значи сум од 10 и 15... Колку е точно ова?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
dobro be neli na stranata pisuva deka samo edna grupa e od 8 casot po menadzment...sto e sega ova...moze li nekoj so sigurnost da pojasni kako idat rabotite?
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
не видов дали има денеска истакнато нешто на факултет во врска со менаџмент кога се полага, зашто на тие списоци со сите кои полагаат не видов да пишува саат. нека ѕирне некој ако оди утре на факс.
а на страната, за другите премети ако има две групи нели обично го пишува и вториот термин, а на менаџмент има само еден :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom