Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Абе колеги важни ли ни се за нешто редните броеви на списоците за полагање што се истакнати на факултетот ?

И знае некој дали има истакнато распореди за полагање веќе ?
нема уште истакнато кој во која просторија полага,вчера бев.а ова за броевиве не знам и стварно не ми е јасно зошто прават вакви списоци.
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kolegi, znae li nekoj do koja str. treba da se uci agrarna i dali moze da se dopiseme na spisokot za polaganje na 10ti namesto na 6ti?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Вонредно сум и се сликав денес.

--- надополнето ---



Знам дека беше пратам се, но незнам од ка никна идејата дека ќе има 5 што е пологично дека нели сега на два колоквиума го направија. :pipi: Иначе не се лути ти толку брзо :)

таман работа , не се лутам за такви работи :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
До која страна треба да се учи Сметк.на трошоци/Управувачко ?

И дали пишти Шуклев список денес?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
А на Драге да му текне да им каже да сменат на страната бидејќи таму уште пишува дека полагаме на први? И кога ќе дадат список кој кога полага? Немам збирка оригинал, треба да позајмувам од некој во другата група што ќе полага :toe:

--- надополнето ---



Позз :helou: :):):)

--- надополнето ---



Па од овие пермутации има задачи од типот: Ако ДРВО е почетна пермутација, која е 333? А јас појма немам како се решаваат овие. И ако може баш пермутација да ни погоди ............

--- надополнето ---



Абе не се наплаќа, ние ги прашавме тие што сликаа и ни рекоа дека веќе ни било платено.
Има списоци кој кога полага, мислам дека денес се поставени. Јас од 10:10, А4. :)

Инаку тоа за пермутациите е лесно, денеска асистентот Игор објаснуваше на вежби, боза е, тоа да се падне само на коњ сме, штета што нема. :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Има списоци кој кога полага, мислам дека денес се поставени. Јас од 10:10, А4. :)

Инаку тоа за пермутациите е лесно, денеска асистентот Игор објаснуваше на вежби, боза е, тоа да се падне само на коњ сме, штета што нема. :)
И лани викаа така па ја си се извлеков со пермутации од зборот СКОПЈЕ:smir: се‘ Драге што кажа дека нема да има, се‘ ни се падна :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
И лани викаа така па ја си се извлеков со пермутации од зборот СКОПЈЕ:smir: се‘ Драге што кажа дека нема да има, се‘ ни се падна :)
Па Драге мислам дека нема кажувано ништо за типовите на задачи, освен ако не сум бил на тоа предавање. :)

И дали ги прегледуваат збирките и таблиците? Ги купив на старо, па во таблицата има допишувано некои формули, да не ми прават нешто проблеми? :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Па Драге мислам дека нема кажувано ништо за типовите на задачи, освен ако не сум бил на тоа предавање. :)

И дали ги прегледуваат збирките и таблиците? Ги купив на старо, па во таблицата има допишувано некои формули, да не ми прават нешто проблеми? :)
Тие што се допишани, самиот ни кажа да ги допишеме (ако мислиш на оние со алфа, бета...)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
незнам дали сте виделе на страната на економски ама микро колоквиумот пишува дека е на 5ти ако некој знае дали ова е точно нека пише
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
До која страна треба да се учи Сметк.на трошоци/Управувачко ?

И дали пишти Шуклев список денес?
Не пушти список Шуклев.Дојде асистентот Столе објаснуваше за кејсот со Фишер.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Постојат ли прашања по Макро(освен тие што може да се паднат по 1-2 од листовите кои ги дава) и Микро?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Постојат ли прашања по Макро(освен тие што може да се паднат по 1-2 од листовите кои ги дава) и Микро?
за макро има некои прашања у либро.а за микро нема ништо и колоквиумот го ставила на 5ти:zid:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom