Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,jas kako sto gledam na stranata na ekonomski,makroekonomija e zakazan za 04.11.2010(cetvrtok),a vie vikate deka e zakazan na 2-ri:):):):))))))))
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Dobro so e rabotava sega? Trajko kaza deka ke bide na 2ri, a na stranava na fakultetot pisuva deka e na 4ti :O

--- надополнето ---

Kolegi,jas kako sto gledam na stranata na ekonomski,makroekonomija e zakazan za 04.11.2010(cetvrtok),a vie vikate deka e zakazan na 2-ri:):):):))))))))

I ja se zbuniv da ti kazam najiskreno. Trajko rece na 2-ri denes...

--- надополнето ---

Kolegi,jas kako sto gledam na stranata na ekonomski,makroekonomija e zakazan za 04.11.2010(cetvrtok),a vie vikate deka e zakazan na 2-ri:):):):))))))))

I ja se zbuniv da ti kazam najiskreno. Trajko rece na 2-ri denes...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
ВНИМАНИЕ

Има ли колеги што имаат презапишано математика, ова не е нормално менаџмент и математика во ист ден. Предлагам да се собереме сите што имаме презапишано да пробаме нешто да направиме затоа што очигледно главна поента им е што повеќе студенти да паднат
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kolega, kazale deka ovaa godina e mozno ne samo da polagame 2 predmeti vo ist den, tuku i vo ist termin , za da bideme primorani edniot da go ostavime na ispit!!!
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Kolegi ima li nekoj sto slusa odnesuvanje na potrosuvacite? Na stranata na ekonomski pisuva deka kolokviumot e na 4.11 a profesorkata rece deka ke bide nadvor od kolokviumska nedela t.e. na 16.11...
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Dobro so e rabotava sega? Trajko kaza deka ke bide na 2ri, a na stranava na fakultetot pisuva deka e na 4ti :O

--- надополнето ---

Kolegi,jas kako sto gledam na stranata na ekonomski,makroekonomija e zakazan za 04.11.2010(cetvrtok),a vie vikate deka e zakazan na 2-ri:):):):))))))))

I ja se zbuniv da ti kazam najiskreno. Trajko rece na 2-ri denes...

--- надополнето ---

Kolegi,jas kako sto gledam na stranata na ekonomski,makroekonomija e zakazan za 04.11.2010(cetvrtok),a vie vikate deka e zakazan na 2-ri:):):):))))))))

I ja se zbuniv da ti kazam najiskreno. Trajko rece na 2-ri denes...
Jas ne go slusnav Trajko nisto vo vrska so toa,no toj i onaka ne odreduva koga ke bidat kolokviumite,bar po moe mislenje,tuku odreduvaat tie sto gi pravat rasporedite,taka da,poise veruvam na rasporedov sto e na stranata,iako bi mi odgovaralo i na 2ri da bide kolokviumot,bidejki drugite 2 mi se na 8 i 10:):):):))))))))

--- надополнето ---

I uste edno prasanje,neli ekonomika na pretprijatie bese vo vtor semestar,a sea gledam deka go pisale vo ovaa kolokviumska nedela sto sledi Економика на претпријатие08.11.2010:toe:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Значи уникатен е математика, не го остава првиот ден од колокфиумска недела за жива глава. Бог да чува и да брани, па мора секогаш да ни отежнуваат, кај професорите (дел) се тешки па уште полагањата во ист ден.
Е за ова треба сега студентски да станат, ај баш да видиме колку се залагаат за студентите
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Значи уникатен е математика, не го остава првиот ден од колокфиумска недела за жива глава. Бог да чува и да брани, па мора секогаш да ни отежнуваат, кај професорите (дел) се тешки па уште полагањата во ист ден.
Е за ова треба сега студентски да станат, ај баш да видиме колку се залагаат за студентите
Се додека ние ќутиме и седиме со скрстени раце никогаш нема да се залагаат за нас! Како што функционира и се останато доколку не се превземат какви такви мерки...
 
V

Viktor g

Гостин
Kolega, kazale deka ovaa godina e mozno ne samo da polagame 2 predmeti vo ist den, tuku i vo ist termin , za da bideme primorani edniot da go ostavime na ispit!!!
така е на повеќето факултети со години со заостанати предмети и повторно презапишани арно ама што да правам ако задолжителниот и изборниот се поклопуваат а и двата ги слушам првпат
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Се додека ние ќутиме и седиме со скрстени раце никогаш нема да се залагаат за нас! Како што функционира и се останато доколку не се превземат какви такви мерки...
Низ цел свет имаат по два-три испити на ист ден, ама ај ние сме Македонија и мора да бидат во различен. :)
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kolega, ne mislev na zaostanatite predmeti, tuku naprotiv, bas kako sto kaza ti, deka moze da se poklopat zadolzitelen i izboren sto se slusaat po prvpat za da moras edniot da go ostavis na ispit...pa kako? Ne moze site da pominat predku kolokviumi, mora da se pomacime malku...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Бидејќи немам одено на предавање по трговско право, некни го сменив изборниот, ќе биде некој љубезен да ми каже до каде сме, што сме зеле, дали треба од учебник да се учи или од тие презентациите???? Што кажа професорот? Доколку некој од прва год знае, го молам нека ми одговори. :se_ molam Позз
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Бидејќи немам одено на предавање по трговско право, некни го сменив изборниот, ќе биде некој љубезен да ми каже до каде сме, што сме зеле, дали треба од учебник да се учи или од тие презентациите???? Што кажа професорот? Доколку некој од прва год знае, го молам нека ми одговори. :se_ molam Позз
Од учебник НИКАКО ! :) презентациите и скриптата се доволни ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom