Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
300 den se plaka koga ke prijavuvas ispit, ne sega. a kreditite gledaj gi na fakultet sto se istaknati. i jas sum po stara programa i zapisav semestar po tie krediti na fakultet.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Ме интересира дали за вонредни студенти при упис на семестар мора пак да се носи лекарско уверение или може и со старото уверение кое е предадено на студентски ?? Ако има некој што знае нека помогне ...
 
Член од
7 мај 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Здраво,некој ако сака да испадне фин и да каже одприлика што има на колоквиуми што како, прва година сум и каша попара се,
економија,математика :smir::toe:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Nekoj od kolegite sto idat kaj Suklev -Dali e nesto otfrleno od materijalot i do kade e stignat so predavanja ? ne sum od Sk i poradi gungulata so e vo amfiteatar nemam namera da prisustvuvam nekoe vreme :)
Стигнат е до 60стр отприлика. До сега нема ништо отфрлено. Колоквиумот ни е закажан за 1ви Ноември!
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Ako go padnes vtoriot kolokvium..Shuklev vika deka ke mora cel ispit da go polagas vo "januarska"
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
PRV KOLOKVIUM KE BIDE OD 1 do 8 GLAVA ( so se 8 -ma Glava )
na 01.11.2010
ова менаџмент? така кажал шуклев???? нема шанси... тоа е 280 стр, а цел материјал 450. мене ми кажаа дека е до 7ма глава, или 230 стр....
ај у пм веќе...
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
ова менаџмент? така кажал шуклев???? нема шанси... тоа е 280 стр, а цел материјал 450. мене ми кажаа дека е до 7ма глава, или 230 стр....
ај у пм веќе...
Е де, има време коа ќе ја добиеме точната информација, сигурно нема неделава да го научиш цел материјал :) Јас ко што го слушнав, на првото предавање он фино си кажа дека 250 страни ќе биде првиот колоквиум, тоа би било до 7ма глава, (со се 7ма :pos: ) и така ќе си учам. Како по обичај, пред да зеам да учам си ги бројам страниците :pos: и излегоа 215 цели, без кејсови... Па сеа ќе видиме :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На ова семестралниот лист, однапред ги пишувам предметите од овој семестар, а позади тој заостанатиот?

Зашто ми вртат муабети дека напред ПРВ треба тој заостанатиот, па дај кажете. :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
На ова семестралниот лист, однапред ги пишувам предметите од овој семестар, а позади тој заостанатиот?

Зашто ми вртат муабети дека напред ПРВ треба тој заостанатиот, па дај кажете. :)
Однапред од семестралниот лист ги пишуваш предметите шо ги упишуваш овој семестар, прво заостанатиот па потоа другите; а позади ги пишуваш заостанатите предмети од овој и од другите семестри :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Однапред од семестралниот лист ги пишуваш предметите шо ги упишуваш овој семестар, прво заостанатиот па потоа другите; а позади ги пишуваш заостанатите предмети од овој и од другите семестри :)
Еве имам заостанат од лански зимски семестар.
Прво го пишувам него (кај задолжителните) напред, потоа сите други...И позади пак си го пишувам него во семестарот од кој ми е заостанат. Така?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
Така :)
Така напраи другарка ми и не и‘ кажаа ништо, а имаше и многу што даваа испошкртани пријави и не ги враќаа назад. Ипак луѓе сме грешки праиме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom