Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Еве имам заостанат од лански зимски семестар.
Прво го пишувам него (кај задолжителните) напред, потоа сите други...И позади пак си го пишувам него во семестарот од кој ми е заостанат. Така?
Во големиот лист на првата страна прво задолжителните што ги имаш, а на задната заостанатиот кој можеш и напред да го пишеш под задолжителните(тоа за листот)
Прво заостанатиот предмет од трета па после другите задолжителни(тоа во индекс)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па логично е и така, таков е листот. :)

Ај ако нешо за тоа ми мрчат утре, ќе им кажам убаво. : )
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Па логично е и така, таков е листот. :)

Ај ако нешо за тоа ми мрчат утре, ќе им кажам убаво. : )
Неможе да ти мрчат зашто јас имав така на листот заостанатиот го пишав одпозади и таа зема ми го шкртна и ми го допиша напред под задолжителните :smir:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги од 2 година ве молам за помошш!!
Си ја земав економијата од Таки Фити копирана ,и денес една другарка ми рече дека лани на испит имало прашања од типот "Каква боја е сликичката на стр.8,е сеа типкава од време на време знае да си умислува нешто што нема допирни точки со реалноста па ве молам да ми кажете дали ств имало вакво нешто на испитот економија лани???
 
M

Mario Gómez

Гостин
abe trgovsko pravo dovolno li ke bide od skripta da se ucit ili ke morat od knigata posho mi e maka da citam 450 strani... :D
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Колеги од 2 година ве молам за помошш!!
Си ја земав економијата од Таки Фити копирана ,и денес една другарка ми рече дека лани на испит имало прашања од типот "Каква боја е сликичката на стр.8,е сеа типкава од време на време знае да си умислува нешто што нема допирни точки со реалноста па ве молам да ми кажете дали ств имало вакво нешто на испитот економија лани???
Врска немааааааааааааааа таа со животот, јас бев и на колоквиуми и на сите можни сесии на испит не се паднало такво нешто 100%, само немој на консултации со копија иначе немаш проблем
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Боби[Мкд];3803667 напиша:
abe trgovsko pravo dovolno li ke bide od skripta da se ucit ili ke morat od knigata posho mi e maka da citam 450 strani... :D
И повеќе од доволно. Скрипта + презентации. Книгата ти е беспотребна.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Колеги од 2 година ве молам за помошш!!
Си ја земав економијата од Таки Фити копирана ,и денес една другарка ми рече дека лани на испит имало прашања од типот "Каква боја е сликичката на стр.8,е сеа типкава од време на време знае да си умислува нешто што нема допирни точки со реалноста па ве молам да ми кажете дали ств имало вакво нешто на испитот економија лани???

Имаше прашање од типот Кое зборче е на страна 156 ред 17 колона 2. И ај сеа?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Имаше прашање од типот Кое зборче е на страна 156 ред 17 колона 2. И ај сеа?!
И тоа се бараше третиот збор од позади :pos:

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3803702 напиша:
презентации, кај да ги најдам ... ? :)
Види регистрирај се на zephyr.ugent.be, веројатно ги имаш таму.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Боби[Мкд];3803702 напиша:
презентации, кај да ги најдам ... ? :)
на страната за zephyr.ugent.be треба да се регистрираш. И таму треба после да го избереш Трговско право.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom