Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ima takvi prasanja ali ne po ekonomija.ima naprimer menadzment,ekoloski menadzment :D
За еколошки не ме занима, али по менаџмент може да се падне и извор на податоци :pos:
И да, фуснотите сите треба да се знаат
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Ne ti trebaat ni funsoti ni koe zborce bilo treto od pozadi... samo gluposti se toa od doticni kolegi... padnav na 2kolokvium... polagav i poloziv na ispit.

najcudno prasanje sto go vidov bese od izbor od 4 mozni odgovori imase 2 isti kaj edniot pred 'a' imase zapirka a vo drugiot daden odgovor nemase zapirka pred 'a'. pa ako gi znaes interpukciskite pravila ke znaes deka pred 'a' se pusuva zapirka... drugo cudno u smisol na fusnoti nemase
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Боби[Мкд];3803702 напиша:
презентации, кај да ги најдам ... ? :)
Имаш во копирниците во Мавровка, во Либро или Зоки има се што ти треба во врска со факултетот.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Еве имам заостанат од лански зимски семестар.
Прво го пишувам него (кај задолжителните) напред, потоа сите други...И позади пак си го пишувам него во семестарот од кој ми е заостанат. Така?
Nema veze,kako ke napises,taka,jas gi napisav prvo novite pa posle starite i ne me vratija:):):):)))))))
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
СИС предаваше нешто,исти се матријалите од лани(скрипти од либро) или не???И Корпоративно финансиско известување дали кажа од што ќе се учи...До кај стигнаа со предавањата:salut:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ne ti trebaat ni funsoti ni koe zborce bilo treto od pozadi... samo gluposti se toa od doticni kolegi... padnav na 2kolokvium... polagav i poloziv na ispit.

najcudno prasanje sto go vidov bese od izbor od 4 mozni odgovori imase 2 isti kaj edniot pred 'a' imase zapirka a vo drugiot daden odgovor nemase zapirka pred 'a'. pa ako gi znaes interpukciskite pravila ke znaes deka pred 'a' se pusuva zapirka... drugo cudno u smisol na fusnoti nemase

Секако дека не бев сериозна, читајте меѓу редови :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Колеги од 2 година ве молам за помошш!!
Си ја земав економијата од Таки Фити копирана ,и денес една другарка ми рече дека лани на испит имало прашања од типот "Каква боја е сликичката на стр.8,е сеа типкава од време на време знае да си умислува нешто што нема допирни точки со реалноста па ве молам да ми кажете дали ств имало вакво нешто на испитот економија лани???
Има такви прашања, остај овие што се прават на три-ипол, ја уште не можам да го положам зашто имам копирана постара верзија.
Секако дека не бев сериозна, читајте меѓу редови :)
А ние што не знаеме да читаме меѓу редови, како да те читаме? :toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako go padnes vtoriot kolokvium..Shuklev vika deka ke mora cel ispit da go polagas vo "januarska"
И што има толку чудно тука? Со исклучок на неколку професори, секаде ако паднеш еден колоквиум одиш на испит.
Колеги од 2 година ве молам за помошш!!
Си ја земав економијата од Таки Фити копирана ,и денес една другарка ми рече дека лани на испит имало прашања од типот "Каква боја е сликичката на стр.8,е сеа типкава од време на време знае да си умислува нешто што нема допирни точки со реалноста па ве молам да ми кажете дали ств имало вакво нешто на испитот економија лани???
Да и кажеш на другарка ти да оди да се провери на психијатар и внимателно со неа може да е опасна по околина :pos:
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
И што има толку чудно тука? Со исклучок на неколку професори, секаде ако паднеш еден колоквиум одиш на испит.

Да и кажеш на другарка ти да оди да се провери на психијатар и внимателно со неа може да е опасна по околина :pos:
razmislete malku logicki, drugarka i mozebi e vo pravo.profesorite mozat da postavat takvo prasanje bidejki studentite kupuvaat skripti koj se vo crno belo :D.quite simple
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ќе може ли некој што знае каков ќе биде концептот на колоквиумот менаџмент да каже ( колку прашања со заокружување, колку со точно неточно итн.. ) Фала МНОГУ :)
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Е де, има време коа ќе ја добиеме точната информација, сигурно нема неделава да го научиш цел материјал :) Јас ко што го слушнав, на првото предавање он фино си кажа дека 250 страни ќе биде првиот колоквиум, тоа би било до 7ма глава, (со се 7ма :pos: ) и така ќе си учам. Како по обичај, пред да зеам да учам си ги бројам страниците :pos: и излегоа 215 цели, без кејсови... Па сеа ќе видиме :)
ако е 250 супер, нема да мора да го почнам неделава
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako go padnes vtoriot kolokvium..Shuklev vika deka ke mora cel ispit da go polagas vo "januarska"
razmislete malku logicki, drugarka i mozebi e vo pravo.profesorite mozat da postavat takvo prasanje bidejki studentite kupuvaat skripti koj se vo crno belo :D.quite simple
Ако размислуваш логички на нашиов факултет не ти предвидувам светла иднина :)

За жал системот на правење прашања кај 90% од предметите е бубаторски, нема никаква логика.
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
Ако размислуваш логички на нашиов факултет не ти предвидувам светла иднина :)

За жал системот на правење прашања кај 90% од предметите е бубаторски, нема никаква логика.
po koja logika i jas se zapisav na fakultetov :D ili pa po koja sea da se otpisam?nema logika :D
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај некој ако има прашања макроекономија ако може нека ги стави тука.и тие што се прва година што се запишувале во втор уписен рок нека пишат дали ги земале индексите а ако не кога ке ги земаат
а знае ли некој какви се прашањата по макроекономија на колоквиум?дали со заокружување или со пишување и ако знае какви отприлика прашања дава нека пише,зошто ја у книгава не можам да се снајдам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom