Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Кој зеде скрипта петокот за основи на е-бизнис? Копира некој, или да се чекат до наредниот петок?
Kolega,koa sme kaj e-biznis,so e fintata so skriptata po e-biznis i neso posebno imaat kazano e-biznis na predavanjata,deka do sea nemam prisustvuvano na niedno???:):):):)))))))))
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Колеги ја да прашам. Прва година сум и за изборен избрав Деловна Етика. Што мислите за предметот, професорот и дали дали да го менам изборниот додека е време? А да, некој совет за математика? Се извадив од памет на првото предавање.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги ја да прашам. Прва година сум и за изборен избрав Деловна Етика. Што мислите за предметот, професорот и дали дали да го менам изборниот додека е време? А да, некој совет за математика? Се извадив од памет на првото предавање.
Ако можеш да учиш на памет набројувања не го менувај и ќе ти дојде како подготовка за економика во 2 семестар. Не е баш некој лесен предмет, ја би ти рекла да го смениш и да си земеш деловен јазик или трговско.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Колеги ја да прашам. Прва година сум и за изборен избрав Деловна Етика. Што мислите за предметот, професорот и дали дали да го менам изборниот додека е време? А да, некој совет за математика? Се извадив од памет на првото предавање.
Зашто се извади од памет?????
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Зашто се извади од памет?????
Па два фломастери испиша на табла човекот, алал да му е. Некој ми рекоа не оди на предавања, оди само на вежби, други викаат само пиши у тетратка. За кој како :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Па два фломастери испиша на табла човекот, алал да му е. Некој ми рекоа не оди на предавања, оди само на вежби, други викаат само пиши у тетратка. За кој како :)
Oд коа за Деловна етика има вежби?
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Математика лекот е во решавање..ама онака добро решавање на задачките од збирката...:nesvest:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Па два фломастери испиша на табла човекот, алал да му е. Некој ми рекоа не оди на предавања, оди само на вежби, други викаат само пиши у тетратка. За кој како :)
Немате корист од предавањата, само ќе препишувате ко луди од табла и пак ништо не се разбира во тетратка :) Убаво ти рекле, оди си на вежби, барем таму ќе научиш нешто.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај некој ако има прашања макроекономија ако може нека ги стави тука.и тие што се прва година што се запишувале во втор уписен рок нека пишат дали ги земале индексите а ако не кога ке ги земаат
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
Значи што испадна сега? Се плаќа ли по 300 денари ако презапишуваш предмет или не?

Некој што е по стара програма (значи би му дошло запишан на фах до 2007 мислам), слушнав дека за нас важеле кредитите наведени на веб-страната а не на факултет, точно ли е тоа?
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
Nekoj od kolegite sto idat kaj Suklev -Dali e nesto otfrleno od materijalot i do kade e stignat so predavanja ? ne sum od Sk i poradi gungulata so e vo amfiteatar nemam namera da prisustvuvam nekoe vreme :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Значи што испадна сега? Се плаќа ли по 300 денари ако презапишуваш предмет или не?

Некој што е по стара програма (значи би му дошло запишан на фах до 2007 мислам), слушнав дека за нас важеле кредитите наведени на веб-страната а не на факултет, точно ли е тоа?
300 za prezapisani se plakja , a inaku vazat samo kreditite istaknati na fax , za site studenti - ( sigurno )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom