Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Ај ако може некој предлог за изборен предмет во зимски семестар за втора година, департман сметководство и ревизија...фала
Колешке и јас сум на овој смер и мислам дека не може да се запише изборен во зимски семестар бидејки само задолжителните ни се 32 кредити, а мах. се 35
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
misli li nekoj deka ke mi dozvolat da zapisam 36 kreditii

--- надополнето ---

i dali toa znaci deka mesto 100 evra ke treba da platam 120 evra
 
G

grande-juve

Гостин
Две прашања. Трета на квадрат сум (да не менуваа, ќе бев од оваа учебна година куб) и имам пет неположени предмета од трета. Прво, дали ќе треба да се запишувам во трета или четврта година, и второ, заостанативе предмети ми се и до летен и од зимски семестар, па ќе може ли сите од еднаш да се запишат во зимскиот семестар сега што иде или ќе треба во семестарот што сум ги слушал, фала.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Знае некој да ми каже како се множи тоа со кредитите, за да знам колку партипација да платам? Во државна квота сум:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Знае некој да ми каже како се множи тоа со кредитите, за да знам колку партипација да платам? Во државна квота сум:)
Бројот на кредити помножен со 3,3 - ја добиваш сумата во евра.Потоа множиш со соодветниот курс за да добиеш во денари.

aj ako saka nekoj da mi kaze dali na finansiski menagment, marketing. menagment mora zadolzitelno da se ide na tie predmeti na predavanje
Ако сакаш некој на испит да го полагаш не треба да одиш на предавањата за него.

Ако сакаш на колоквиуми, Менаџмент редовноста ќе ти донесе плус поени т.е. повисока оценка.За ФМ редовноста мислам дека не носи повисока оценка туку е потребна за 6 (за тие на колоквиум).
А маркетинг мислам дека ништо не служи.Освен тоа што проф. ќе те примети и само ако си доволно активна можеби ќе те ослободи од некој колоквиум.Така барем беше лани.Но сега е направено на 2 колоквиума...

Како и да е, секој проф. ќе каже на првото предавање дали редовноста нешто ќе ви служи или не.:salut:
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Колешке и јас сум на овој смер и мислам дека не може да се запише изборен во зимски семестар бидејки само задолжителните ни се 32 кредити, а мах. се 35
Колешке грешка си, имаме по 3 задолжителни во двата семестри, има распоред на предавања ставено на страната на огласната табла, па можеш да видиш
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
kolegi kolku najmalce krediti moze da ima eden predmet???
Па отвори на страната на фак. ти пишува таму секој предмет колку кредити носи , и тоа што го прашуваш ке видиш таму, со оглед на тоа кој смер си.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Аман бе луѓе, за предметот финансиски менаџмент добар збор немам прочитано досега...
ајде во тој случај некој накратко нека каже нешто за Сметководствено информациони системи, бидејќи во план ми беше на место на СИС да го презапишам Управувачко 1 (менаџмент го презапишувам на место на изборниот), а да ги земам по колоквиуми редовно Финансиски менаџмент и Корпоративно финансиско известување, но гледам скоро секој пушта лоши думи за ФМ.
некој накратко да каже нешто за СИС, би му бил благодарен.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
kolegi kolku najmalce krediti moze da ima eden predmet???
Jas od toa sto imam videno,najmalce 6,najmnogu 9:):):):)))))

--- надополнето ---

:kesa: ahahaa stvarno me nasmea... ni ja ne zabelezav deka taka sum napisala ama sto da pravam pusta navika bidejki pisuvam na latinica i „c“ ja koristam kako „ќ“... a inaku neeee ne placam za eden izboren da bese nesto drugo mozebi :pipi: :uvo:
Hehehe,i jas pisuvam na latinica,no mislam najdobra opcija e ќ-то,da go zamenis so kj,koga ke pisuvas na latinica,bidejki,ako ќ-то go pisuvas kako c na latinica,togas koe ke ti bide ч!?!?!?!?!Hahaha:):):):):):):)))))))))
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Jas od toa sto imam videno,najmalce 6,najmnogu 9:):):):)))))

--- надополнето ---


Hehehe,i jas pisuvam na latinica,no mislam najdobra opcija e ќ-то,da go zamenis so kj,koga ke pisuvas na latinica,bidejki,ako ќ-то go pisuvas kako c na latinica,togas koe ke ti bide ч!?!?!?!?!Hahaha:):):):):):):)))))))))
pa vaka: c ke mi bide ч, ќ и ц :toe: moze? :back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom