Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
moze li nekoj da mi kaze so sigurnost utre od kolku casot mozam da idam na upisi...dali e od 12,koga otvaraat studentski ili....aj ve molam nekoj koj znae da pisi odma...fala odnapred:smir:
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
надворешна трговија на испит остај си го зошто лесен е на испит, ке си земис испитни комбинации од предходни години зошто истите прашања ги дават, позз
fala koleske... :smir:

sega imam uste eden problem...
Vo zimski semestar imam 4 zadolzitelni, a imam 1 izboren koj treba da go prezapisam isto taka za vo zimski semestar.. kolku sto razbrav zadolzitelni se prezapisuvaat so zadolzitelni, a izborni so izborni.. sega nz dali ova i za mene vazi..?????:toe: pomos ve molam..
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
deneska kje ima rezultati po predmetot osnovi na smetkovodstvo....za site zainteresirani ....pozzz
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj neka kaze nekoj za Drzavna regulacija kaj profesorot Slaveski, sakam da go izberam dali e neso tezok poso fino si pominav Makroekonomija kaj nego :)
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Znae li nekoj koga ke ima rezultati MIS???

--- надополнето ---



--- надополнето ---

moze li nekoj da mi kaze so sigurnost utre od kolku casot mozam da idam na upisi...dali e od 12,koga otvaraat studentski ili....aj ve molam nekoj koj znae da pisi odma...fala odnapred:smir:
Obicno otvaraat vo 10:30 koga ima upisi:toe:
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Колеги дали знае некој дали може да се земе Англиски 2 во зимски семсестар, па после Англиски 1 во летен семеста? Многу се дебили, обратно ги ставиле...
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
fala koleske... :smir:

sega imam uste eden problem...
Vo zimski semestar imam 4 zadolzitelni, a imam 1 izboren koj treba da go prezapisam isto taka za vo zimski semestar.. kolku sto razbrav zadolzitelni se prezapisuvaat so zadolzitelni, a izborni so izborni.. sega nz dali ova i za mene vazi..?????:toe: pomos ve molam..
Prvo se prezapisuvaat tie sto ti ostanale od minatata godina,pa posle zadolzitelnite od narednata godina,taka da moras da go prezapises izborniot i posle ostatokot od kreditite ke go iskoristis za zadolzitelnite sto ti sledat:):):):)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
На 15ти ке има предавања? нешто слушнав као од 16ти ке почнеме. Глупо прашање ама не ми се иде до Ск само да се прошетам.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
^ i second that, не за друго, од 8 до 10 имам менаџмент :toe:.

+ некој накратко ако може да каже збор два за предметите финансиски менаџмент и корпоративно финансиско известување, кои професори предаваат, како предаваат, нови книги или може фотокопии, тежина на предметот, списоци, колоквиуми/испит.. tnx
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ајде некој нека кажи поинтересни и полесни изборни предмети за втора година, освен англиски 1
Менаџмент на човечки ресурси ми го препорачаа, ама тој е во летен па незнам дали можам да го земам, ке ми се исполнат кредитите.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Ајде некој нека кажи поинтересни и полесни изборни предмети за втора година, освен англиски 1
Менаџмент на човечки ресурси ми го препорачаа, ама тој е во летен па незнам дали можам да го земам, ке ми се исполнат кредитите.
Najubavo da si pobaras bilo koj predmet od profesorot Dimitar Bojadzioski, epten e fin i lesni i normalni testovi dava. Inace ovaka drugi lesni predmeti Trgovsko pravo, Finansiski pazari i institucii, Makroekonomija, Ekoloski Menadzment, Teorija na odlucuvanje...zavisi koj smer si pa koi ti se ponudeni.

--- надополнето ---

^ i second that, не за друго, од 8 до 10 имам менаџмент :toe:.

+ некој накратко ако може да каже збор два за предметите финансиски менаџмент и корпоративно финансиско известување, кои професори предаваат, како предаваат, нови книги или може фотокопии, тежина на предметот, списоци, колоквиуми/испит.. tnx
Ako zboris za izborni predmeti nemoj za ziva glava da biras finansiski menadzment!!! A ako i onaka go imas, epa tezok e...
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Najubavo da si pobaras bilo koj predmet od profesorot Dimitar Bojadzioski, epten e fin i lesni i normalni testovi dava. Inace ovaka drugi lesni predmeti Trgovsko pravo, Finansiski pazari i institucii, Makroekonomija, Ekoloski Menadzment, Teorija na odlucuvanje...zavisi koj smer si pa koi ti se ponudeni.

--- надополнето ---



Ako zboris za izborni predmeti nemoj za ziva glava da biras finansiski menadzment!!! A ako i onaka go imas, epa tezok e...
Па го избрав трговско во прва. А за предмети од професорот Бојаџиски сите ми викаат дека се лесни. Ама како што видов од него и од асис. Љупчо Ефтимовски сите предмети им се учење напамет. А не би сакал да учам така, едвај се намачив со економика.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Ај ако може некој предлог за изборен предмет во зимски семестар за втора година, департман сметководство и ревизија...фала
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom