Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
Slusam marketing, menadzment, nadvoresna trgovija i odnesuvanje na potrosuvaci...mi izgleda tezok semestarov :nesvest:
Задолжително присуство не ти бара никој, освен ако сакаш повисока оценка оди на менаџмент, надворешна трговија не дава поени од присуство ама многу добро предава и плус кажува прашања што се паѓаат на колоквиум, а маркетинг и однесување на потрошувачи земи си тема за повисока оценка зошто повеќе од 7 од колоквиуми не пишува. позз
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Ај ако може некој предлог за изборен предмет во зимски семестар за втора година, департман сметководство и ревизија...фала
ај колешке пишете кои ги имате па да помогнам мој смер :)))
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
У среда ли почнуваме ние од другите години, или од четврток почнуваме сите ?
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Aj ako ima nekoj koj zapisal denes semstar, neka pise sto treba na ostanatite 2 uplatnici da se uplati???
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Задолжително присуство не ти бара никој, освен ако сакаш повисока оценка оди на менаџмент, надворешна трговија не дава поени од присуство ама многу добро предава и плус кажува прашања што се паѓаат на колоквиум, а маркетинг и однесување на потрошувачи земи си тема за повисока оценка зошто повеќе од 7 од колоквиуми не пишува. позз

Fala mnogu :smir:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
ај некој од постарите колеги кои се на менаџмент нека кажат кој предмет е полесен: финансиски менаџмент или маркетинг?

--- надополнето ---

во четврток почнуваат предавањата
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
ај некој од постарите колеги кои се на менаџмент нека кажат кој предмет е полесен: финансиски менаџмент или маркетинг?

--- надополнето ---

во четврток почнуваат предавањата
Pa zavisi...mene marketing mi bese polesno...samo sto moras da ucis se na pamet i nabrojuvanki ima mnogu...kako i da e, ubavo e da si go fatis na kolokviumi da go polozis i plus od proekt i prezentacija ako imas ke si izvadis ubava ocena...a finansiski menadzment mora so razbiranje da go ucis i logicki da gi povrzuvas rabotite...obicno site go ostavaat za na ispit...polesno e...zosto ako go zimas preku kolokviumi za edna 6ka treba da ides i na site predavanja i da pravis proekt i domasni ... :S
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ај некој од постарите колеги кои се на менаџмент нека кажат кој предмет е полесен: финансиски менаџмент или маркетинг?

ФМ покрај теорија има и прилично доста пресметки.
Маркетинг мислам дека е доста полесно.Материјата лесно се сфаќа.
Како што кажаа погоре, ФМ дефинитивно најдобро е на испит.Само од него имам 6.Не знам каква филозофија има проф. но навистина му е за никаде.:jaj:
А и маркетинг не е тешко на испит.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
Молам некој нека каже искуство од следниве предмети: маркетинг менаџмент, промоција и управување со производ,дали даваат поени од присуство и сл.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Ke moze nekoj ako znae da mi kaze nesto poveke za predmetite metodi na prodazba i teorija na organizacija?
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
aj ako saka nekoj da mi kaze dali na finansiski menagment, marketing. menagment mora zadolzitelno da se ide na tie predmeti na predavanje i dali site knigi mora da gi kupam i imam 36 krediti mesto 35 dali ke mi dozvolat tolku da zapisam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom