Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Како што ветив вчера бев кај Љубиша. Конечни резултати по финансиско сметководство со се оценки ке има ставено во понеделник, најкасно вторник, па според резултатите он ке решава кој може да земе семинарска. Значи, пред понеделник ништо работа. А оценките ваљда во февруари ке дава, не сум сигурна.

Оние што не виделе, има конкурс за демонстратори по статистика до петок.
Ти заврши работа денес тоа што требаше? :)
Чао, чао... Пријатно! :salut:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
kolegi na stranata od fakultetot pishuva deka osnovi na ekonomija polagame vo 10.30h , a na fax pisuvase deka site sto go padnale 2-riot kolokvium cel ispit ke polagaat vo 13.00h vo amf 1 i 4.Aj nekoj tocno ako znae koga polagame neka pishe.
I me interesira na prviot kolok. po MOI imav 19.5 poeni , a na vtoriot 17 mi fali samo 0.5 poen da polozam.Ima sansa da me pushti ?
.....
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ги имаш на веб сајтот на факултетот, во делот за студентски прашања.
Муми нема испити за спремање, па за да не му биде досадно изиграва Студентски прашања на форумов :pos:
Благодарност од името на сите :smir:
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Извините да ве прашам ако можи некој да ми одговори. Дали информации технологии во втор семестар вреди да се земи и дали е лесен, и ако има некој полесен предмет кажете. Благодарам
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Извините да ве прашам ако можи некој да ми одговори. Дали информации технологии во втор семестар вреди да се земи и дали е лесен, и ако има некој полесен предмет кажете. Благодарам
Лесен е, барем јас лесно поминав. Имаше некои прашања се вртеа и колку што се сеќавам многу се пагаа. 3 колоквиум се полагаше на компјутери задача у ексел, лесна беше, најинтересен дел ми беше тој.

А каков друг избор имаш?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Првата група (индекси до 53 800) е од 9 - 10.

Инаку математика се положени 570.
Фалаа, значи од 9 сум, инаку не се толку положени, на првиот се толку, ако погледнете поубаво ќе видите дека има прескокнувани броеви, а така се ставени со цел побрзо да се најдеш на список, т.е. си со истиот реден број како на првиот колоквиум, само ако си паднат твојот број го нема, инаку отприлика 300 се положени.
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Лесен е, барем јас лесно поминав. Имаше некои прашања се вртеа и колку што се сеќавам многу се пагаа. 3 колоквиум се полагаше на компјутери задача у ексел, лесна беше, најинтересен дел ми беше тој.

А каков друг избор имаш?

Ги има сите предмети од 1 до 4 година англиски јазик финансии сите и менаџмент применета економија монетарна така.......
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Интеграли можеби не, но изводи на секоја испитна се паѓаат.
Спремај:
Аритметичка/геометриска прогресија и потрошувачки кредити
матрични равенки
изводи
влогови
ренти
амортизација

со 3ипол накај 4 точни решени, положуваш.
а од веројатност можно ли е да нема задачи?
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Колеги дали на економски важи правилото дека мора да имаш положено најмалку 2 предмети од зимски семестар за да запишеш летен семестар или не важи?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги дали на економски важи правилото дека мора да имаш положено најмалку 2 предмети од зимски семестар за да запишеш летен семестар или не важи?
Не важи.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Математика оценки утре или во петок?
на 14 од 9h почнува па нагоре мислам беше некако од 9 до 10 од 50000 до 53800,па од 10h натака другите незнам точно ама во петок е и почнува од 9h:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
а од веројатност можно ли е да нема задачи?
Зависи као ќе му текне на Драге, иначе се диви на веројатност зашо докторат као демек му било. Јас коа полагав немаше, па можно е и сеа да нема... А ако има ќе биде убер тешко задачиште. Ипак ако се знаат другите теми може да се положи, не се дрхтајте толку ради веројатност..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom