Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.046
Поени од реакции
4.638
Дечки бе??? Ниеден ли нема на форумов што полагал МОИ сеа на испит???
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
nemoras da brzas sea da zemes mozes i posle ispit znaci nakaj 25>>>>>
Да, ама кој ќе се шета по 100 пати до Скопје и назад. Дај Боже утре да го најдам...

--- надополнето ---

Може ли некој што памети да сподели како е на испит математика, какви задачи најчесто паѓаат, множење на матрици може? Или само да ги учам методиве...? Обавезно ли во некоја група има извод/интеграл? Веројатност тешки паѓаат? :D Ако има некој при рака збирка нека ми каже на каков тип задачи од веројатност најмн да обрнам внимание :/ Влогови ренти, тешки а? :D
Очај, кој што знае нека сподели :smir::kesa::zlo:

И може во една група и извод и интеграл да се паднат?
Последното мислам не е можно :) А за друго не знам на испит ама знам последните теми обавезно од Финасиска математика, зашто најмалку две од таму ќе имаш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Може ли некој што памети да сподели како е на испит математика, какви задачи најчесто паѓаат, множење на матрици може? Или само да ги учам методиве...? Обавезно ли во некоја група има извод/интеграл? Веројатност тешки паѓаат? :D Ако има некој при рака збирка нека ми каже на каков тип задачи од веројатност најмн да обрнам внимание :/ Влогови ренти, тешки а? :D
Очај, кој што знае нека сподели :smir::kesa::zlo:

И може во една група и извод и интеграл да се паднат?
Ne uci integrali, uci nizi i redovi, matrici, verojatnost, permutacii, ekonomska matematika posebno renta, miza i amortizacija na krediti... p.s. gledaj sega da go mines posto sega e najlesen,,
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Може ли некој што памети да сподели како е на испит математика, какви задачи најчесто паѓаат, множење на матрици може? Или само да ги учам методиве...? Обавезно ли во некоја група има извод/интеграл? Веројатност тешки паѓаат? :D Ако има некој при рака збирка нека ми каже на каков тип задачи од веројатност најмн да обрнам внимание :/ Влогови ренти, тешки а? :D
Очај, кој што знае нека сподели :smir::kesa::zlo:

И може во една група и извод и интеграл да се паднат?
ти пишав приватна порака прочитај ја и одговори ми
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Дечки бе??? Ниеден ли нема на форумов што полагал МОИ сеа на испит???
Што те мачи? Ако е тоа што мислам, Габер и ако си на испит ти рачуна поените од присуство и презентација.

Мој колега го имаше поминато испитот со поените, ама не му ставаше 6ка зашто немаше доволно поени од нејзината одредена граница (а не одеше на предавања и немаше презентација).
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Интернет маркетинг и маркетинг комуникации тешко е?
И исто, кои се полесни предмети во летен семестар, дека некои се преместени... освен англиски 1?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.046
Поени од реакции
4.638
Што те мачи? Ако е тоа што мислам, Габер и ако си на испит ти рачуна поените од присуство и презентација.

Мој колега го имаше поминато испитот со поените, ама не му ставаше 6ка зашто немаше доволно поени од нејзината одредена граница (а не одеше на предавања и немаше презентација).
Е многу арно, и ја дознав такво нешто од колешка и сум вонреден студент. Каков ми е тој испит со поени од присуство и презентирање курци палци кога јас на факс неам праг пројдено??? За курево здравје ли сум вонреден??? Фала инаку за инфото, ако не друго ќе си напраиме муабет.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Е многу арно, и ја дознав такво нешто од колешка и сум вонреден студент. Каков ми е тој испит со поени од присуство и презентирање курци палци кога јас на факс неам праг пројдено??? За курево здравје ли сум вонреден??? Фала инаку за инфото, ако не друго ќе си напраиме муабет.
А пак ако ти кажам дека и во јуни исто рачунаше поените од присуство и проект :)

Најдобро е да отидеш кај неа, зашто по секоја логика за вонреден студент не би требало да важи тоа и мислам дека ако го имаш минимумот на поени ќе те пушти.
 
Член од
7 мај 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
dragi kolegi aj ve molam neka kaze nekoj sto se paga na ispit kaj dragiot janev? blagodaram
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom