Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Некој да споделит искуства со полагање есеј трговско право... 2 поена ми фалит за повисока оценка... Дали тоа значи есејот немора да ми биде нај нај? Тешки ли се темите, се бара ли многу?
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Не се залажувај дека не ги чита и да трескаш таму глупости зашто ги чита до последното зборче ако збориме за Пеце.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Боби[Мкд];4015465 напиша:
Некој да споделит искуства со полагање есеј трговско право... 2 поена ми фалит за повисока оценка... Дали тоа значи есејот немора да ми биде нај нај? Тешки ли се темите, се бара ли многу?
Темите ги има на зефир од минатите години, мислам дека исти ги дава. Само што треба да се спремаш на 70% од книгата, па види колку ти се исплати. Тачно дека не треба све да му напишеш, ама пак...
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Kolegi da ne znae nekoj dali i kolku pomagaat prashanjata sto gi ima vo Libro za menadzment-ispit ?
Многу. Јас на вториот колоквиум препознав над десет прашања, скрос исти со прашањата од Либро. И тоа истото прашање со исти понудени точни и неточни одговори. А и за првиот колоквиум мислам беше исто како што кажуваа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дали некој знајт нешо за семинарска по финансиско сметководство?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дали некој знајт нешо за семинарска по финансиско сметководство?
Една колешка спомна на почетокот на семестарот дека Љубиша давал да се прави семинарска за финасиско. Сега колку е точно незнам. Ако знае некој да каже дали важат и за тие што се на испит.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Дали некој знајт нешо за семинарска по финансиско сметководство?
Ја утре ке идам највероватно до Љубиша да го прашам за ова, па ке пишам што ке ми каже.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Дали ќе има задачи на испит на маркетинг??
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
А математика тој увидот некој да кажеше во колку часот е утре? :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Колеги , да прашам некој од прва година што полагаше втор колоквиум Основи на економија , какви одприлика прашања има и дали прашањата од либро вршат работа ?? дали се паѓаат.
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Колеги , да прашам некој од прва година што полагаше втор колоквиум Основи на економија , какви одприлика прашања има и дали прашањата од либро вршат работа ?? дали се паѓаат.
Земи си ги прашањата од либро или ако ги имаш разгледај ги, се паднаа околу 5-6 од нив ако не и повеќе.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Колеги ај некој ако може да ми помогне со задачиве по финансиски неможам никако да ги решам... на стр.279 задача 4 и 5...И ако некој знае како е на испит, да не имате некоја скрипта што би помогнала ...:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom