Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Интеграли можеби не, но изводи на секоја испитна се паѓаат.
Спремај:
Аритметичка/геометриска прогресија и потрошувачки кредити
матрични равенки
изводи
влогови
ренти
амортизација

со 3ипол накај 4 точни решени, положуваш.
Од колку?
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Првата група (индекси до 53 800) е од 9 - 10.

Инаку математика се положени 570.


дај може да ми каже некој кога се земмат оцени кај драге кој ден денес забораив да видам
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
Finansisko smetkovodstvo nema uvid napisano koga e ama na koleska i rece da ide posle sreda takada sreda pred kabinet na molenje i so sreka :)

--- надополнето ---

Колеги ПОМОШ!Нека сподели некој искуство како е математика на испит?Што обично се паѓа?...ми рекоа да не учам интеграли и изводи?
Daj neka ne te zezet mene lani vo januarska mi se padna i integral i izvod .Lani mene mi se padna permuatacija od tipot 546 od zborot "milion" (primer) , izvod , integral i 2 zadaci od ekonomska matematika i bese prilicno lesno poso ednata zadaca so kreditot ja imase vo zbirka samo malku izmeneta takada uzivaj i ke polozis ke vidis

--- надополнето ---

Kolegi nekoj sociologija dane vide dali ima rezultati ? ili aj ako odi na faks neka go slikne spisokot :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Finansisko smetkovodstvo nema uvid napisano koga e ama na koleska i rece da ide posle sreda takada sreda pred kabinet na molenje i so sreka :)

--- надополнето ---



Daj neka ne te zezet mene lani vo januarska mi se padna i integral i izvod .Lani mene mi se padna permuatacija od tipot 546 od zborot "milion" (primer) , izvod , integral i 2 zadaci od ekonomska matematika i bese prilicno lesno poso ednata zadaca so kreditot ja imase vo zbirka samo malku izmeneta takada uzivaj i ke polozis ke vidis

--- надополнето ---

Kolegi nekoj sociologija dane vide dali ima rezultati ? ili aj ako odi na faks neka go slikne spisokot :)
Социологија утре ќе има, денеска не можел професорот да ги сортира резултатите па утре ќе ги ставел...
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Знае ли некој дали има резултати по Сметководство на трошоци на факултетот? Ке им текне ли веке еднаш дека треба резултати да стават !
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Знае ли некој дали има резултати по Сметководство на трошоци на факултетот? Ке им текне ли веке еднаш дека треба резултати да стават !
немаше на факултет ништо ни на огласна ни пред кабинет на Марина сабајле во 10..
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Едно прашање од очај :D можно е да има грешка у тоа шифрарниците сакам да идам на увид утре по економија за едно прашање сум паднат...од тие со 28 за на поправен сум, па да прашам се дешава да има грешки?
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
На 14-ти од 9 па натка незнам од кој до кој индекс како идеа.
од 54201 нагоре се од 11 часот

од 00001 па до негде 538... се од 9 :)))))))

од 538... до 54201 се од 10

ама не сум сигурен за првата граница на индекси :s
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom