Економски факултет (reloaded)

sonja.m

SoNy
Член од
26 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
дали утре имаме предавања политика на социјален развој од 8... ?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
дали утре имаме предавања политика на социјален развој од 8... ?
ќе има
--- надополнето: Oct 11, 2011 5:58 PM ---
moze nekoj da mi kaze nesto povekje za mikro,makro i politika na socijalen razvoj?kako se mine,kakvi se kolokviumite,dali ima prasanja,bilo sto sto ke mi bide od pomos
Макро си земаш прашањеата од либро и тие он што ги дели и си немаш гајле јас 8 извадив само со нив , Микро не е тешко ама асистентката е таква тешка за пуштање не попушта ни за 0,5 поени има и задачи и на расакжување и цртање графици здраво учење тука и ќе поминеш, Политика на социјален развој си земаш прашањата исти се тие на заокружување а на тие на пишување пишувај што било само највеќе што можеш
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
ќе има
--- надополнето: Oct 11, 2011 5:58 PM ---

Макро си земаш прашањеата од либро и тие он што ги дели и си немаш гајле јас 8 извадив само со нив , Микро не е тешко ама асистентката е таква тешка за пуштање не попушта ни за 0,5 поени има и задачи и на расакжување и цртање графици здраво учење тука и ќе поминеш, Политика на социјален развој си земаш прашањата исти се тие на заокружување а на тие на пишување пишувај што било само највеќе што можеш
Колега господ здравје и положени колоквиуми да ти даде, таман сакав да прашам за макро дали се положува со прашања и еднаш два пати да ја прочитам книгана одвратна, ти си одговорил... Само сакам и да те прашам, дали има и на прв отворени прашања макро...? Задача некоја да решиш сам без заокружуванки и тоа е за мене отворено... фала однапред
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Колега господ здравје и положени колоквиуми да ти даде, таман сакав да прашам за макро дали се положува со прашања и еднаш два пати да ја прочитам книгана одвратна, ти си одговорил... Само сакам и да те прашам, дали има и на прв отворени прашања макро...? Задача некоја да решиш сам без заокружуванки и тоа е за мене отворено... фала однапред
немаше имаше ама со понудени решенија па дури и да немаш решенија јас ја решавав според моја логика и добив 4 поени а задачата носеше 8 и кога кажа како се решава врска немаше со тоа што решавав јас
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Како е соодветниот превод на англиски за книжење фактура? Знае некој од вас?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Фактура ти е invoice... е сега за книжење фактура :D
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Државно сметководство,Меѓународно финансико известување,Банкарство до која страна е прв колоквиум и нешто прашањца да не има:)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Мислам Дека има... околу 300 до 500 или 600, Не сум сигурен така имам слушнато јас не купив :D
Колеги бруцош сум па не ми е јасно ова баш за Драги,сакате да кежете може да си купам 6 од него за во индекс,ова не е лошо Ч)
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
4
Има ли некој што ќе знае да ми каже до каде ни е за први колоквиум финансиски пазари...и финансиско сметководство???
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Да не знае некој каде е кабинетот на професорката Габер ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom