Економски факултет (reloaded)

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги финанс.сметководство на вежбите што како беше и до кај сме ? На кој принцип ке е колоквиумот финансиски пазари?фала многу .
Јас бев на вежби во четврток(нели има во четврток и петок), и стигнавме до хартии од вредност, без тоа значи заклучно со сретства за солидарност нешто... А пазари колоквиумот прв бил со 12-13 точно неточно и 15тина со повеќекратен избор со еден или два точни одговори, а на вториот имало плус 3-4 отворени прашања...:)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Јас бев на вежби во четврток(нели има во четврток и петок), и стигнавме до хартии од вредност, без тоа значи заклучно со сретства за солидарност нешто... А пазари колоквиумот прв бил со 12-13 точно неточно и 15тина со повеќекратен избор со еден или два точни одговори, а на вториот имало плус 3-4 отворени прашања...:)
Фала многу , а пазари ме интересира ми рекоа дека прашањата немало да бидат едноставни туку ке има прашање како некој пример и ние да знаеме кои се факторите и се кое што е не разбрав многу :D
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Фала многу , а пазари ме интересира ми рекоа дека прашањата немало да бидат едноставни туку ке има прашање како некој пример и ние да знаеме кои се факторите и се кое што е не разбрав многу :D
И мене ми е тоа мн страв и се живо прашувам да ми даде довет како да го учам, сите викаат дека е мн лесно, а и професорот и студентите викаат прашањата нема да ги најдете во учебик... Стварно незнам, ама има предметов добра пролазност, ваљда ние не сме толку глупи да не го положиме... :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги има некој овде демографија, па да ми кажете до каде е стигнат проф. со предавања , кога ке се полага и сл.??
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Има ли некој кој го избрал Еколошки менаџмент? Сакам да прашам нешто.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Prva rabota drzi on dve grupi i ako ti dade od dole eliinatoren e , vtora rabota zadacite se krs :D nekoja verojatnost ke ti ufrli so ni on neznae da resi a posle i drugive zadaci se krs slozeni taka , se resava toj test ama treba da znaes matematika premnogu :)
mene dva pati mi gi dade odozdola, i da eliminatorni se testovite i pokraj toa sto znam dovolno matematika, barem doagam od matematicki smer, veruvaj deka jas poloziv preku kolokviumi, i na sekoj od tie dva kolokviumi imase po edna zeznata zadaca, za koja se bunev i ne mi gi prizna...
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
mene dva pati mi gi dade odozdola, i da eliminatorni se testovite i pokraj toa sto znam dovolno matematika, barem doagam od matematicki smer, veruvaj deka jas poloziv preku kolokviumi, i na sekoj od tie dva kolokviumi imase po edna zeznata zadaca, za koja se bunev i ne mi gi prizna...
Јас затоа одев кај Милан, и ми даде елиминаторни, јас не ни знаев дека мојата е елиминаторна, пошто мене ми беа мн лесни, пошто Милан ги дава истите со исти бројки, јас на вториот имав максимум поени, 10ка извадив преку колоквиуми... Значи ништо не е невозможно, ама треба ЗДРАВО да се вежба, и кај правилен човек бар тоа е мое мислење... Дадов 200 евра ама алал нека му е мука не видов со математика...:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.961
Разбрав денес дека ФПИ првиот колоквиум е заклучно со 8 тема и дека 7 тема не треба да се учи. Ај некој нека ми го потврди ова :D
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Какви се колоквиумите по Однесување на потрошувачите ако знае некој нека ми пише и до каде се стигнати со предавање? Фала однапред
--- надополнето: Oct 10, 2011 4:53 PM ---
Однесување на потрошувачите дали прв колоквиум лани се полагало со книга?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
mene dva pati mi gi dade odozdola, i da eliminatorni se testovite i pokraj toa sto znam dovolno matematika, barem doagam od matematicki smer, veruvaj deka jas poloziv preku kolokviumi, i na sekoj od tie dva kolokviumi imase po edna zeznata zadaca, za koja se bunev i ne mi gi prizna...
Epa takov e Drage realno na devojki ne im priznava bas mnogu, jas imav drugar so resavase gluposti tamu pa go pusti 6ka mu staj a drugagarka se utepa resavajki se i niso ne ja pustase...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi kaze nesto povekje za mikro,makro i politika na socijalen razvoj?kako se mine,kakvi se kolokviumite,dali ima prasanja,bilo sto sto ke mi bide od pomos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom