Економски факултет (reloaded)

Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги сакам да сменам департман,а сеуште неам земено две оцени иако ми се положени на колоквиум, ќе ми прават проблем овие од студентски?

Епа сега вака да ве прашам (пошто ја појма си немам како одат тие работи :\) кога/колку и по кој принцип се избираат изборните предмети?
Се бира по еден во секој семестар, на принцип кај ќе поминеш најбезболно. Веројатно во некои од листовите што ќе ви ги даваат коа ќе заверувате прв семестар со големи букви ќе ви пишува да не надминете 35 кредити, но нас лани ни дозволија т.е. никој не примети. Мој совет трговско право, јазици...
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
колеги ве молам ако има некој прашања по меѓународни сметководствени стандарди и финансиско сметководство да ме известе :( однапред ви благодарам
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Се бира по еден во секој семестар, на принцип кај ќе поминеш најбезболно. Веројатно во некои од листовите што ќе ви ги даваат коа ќе заверувате прв семестар со големи букви ќе ви пишува да не надминете 35 кредити, но нас лани ни дозволија т.е. никој не примети. Мој совет трговско право, јазици...
По еден во семестар? Значи првиов семестар ќе имам само три предмети ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Да не е обратно? Пошто на страницата пишува дека во првиот се задолжителни 2, а во вториот 3 предмети :S
Колешке ние тука си веруваме едни на други, ајде сега ќе пројдам дека си нова ама да е последен пат. :P
Шала на страна, знам што пишува ама грешка е, така да првиот семестар имаш 4, а во вториот 3.
Поздрав, и уживајте малку, со тоа изборните, има уште време, после ќе ви досади брзо, така да искористете го преостанатиот дел од одморот максимално.;)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Не е точно. Ич не ја посетувај страната. Чат пат некогаш да видиш кога полагаш.
Колешке ние тука си веруваме едни на други, ајде сега ќе пројдам дека си нова ама да е последен пат. :P
Шала на страна, знам што пишува ама грешка е, така да првиот семестар имаш 4, а во вториот 3.
Поздрав, и уживајте малку, со тоа изборните, има уште време, после ќе ви досади брзо, така да искористете го преостанатиот дел од одморот максимално.;)
Аха епа ок, во тој случај се извинувам, не знаев дека страната не е веродостојна :D И ок еве ветувам дека ова ми е прв и последен пат да направам ваква елементарна грешка :P Ама пошто сум нова ми се простува xD Во секој случај, фала на информација :pipi:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
тетките од стидентски од 12 до 2 се така ?
така така .. :)
А изборен секогаш само 1 ли може да се зима? Може ли некогаш за да надокнадам кредити и 2 изборни да зеам ( се разбира ако не одам над 35 )
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Промена на департман може да се направи тогаш кога ќе се запишуваме или има некои работи што треба да се завршат некој ден порано?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
знае некој кога ќе има математика резултати ? или можда веќе има на факс....
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Еве сега јас се запишав на Економски факултет во Струмица, има некој да каже како е што е бил, да објасни некои работи, малку сум оддалечен од Економијата пошто не учев Економско во гимназија и сега мислам дека ке ми е малце потешко, ама чекам малце информации од вас.
Фала однапред.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Еве сега јас се запишав на Економски факултет во Струмица, има некој да каже како е што е бил, да објасни некои работи, малку сум оддалечен од Економијата пошто не учев Економско во гимназија и сега мислам дека ке ми е малце потешко, ама чекам малце информации од вас.
Фала однапред.
Оваа тема е за државниот економски во Скопје.На оваа може да прашаш за дисперзираните студии во Струмица.
Нема врска тоа што не си учел економско.Јас бев природно-математички смер, а тоа ми послужи за полесно да положам Математика и Статистика во прва година.А со економијата лесно ќе се снајдеш зашто најпрво основните работи се учат а потоа во зависност од смерот се конкретизира материјалот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги, кога ќе запишуваме 2ра година кои документи се потребни???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom