Економски факултет- Штип

  • Креатор на темата AFI
  • Време на започнување
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Дали примаат студенти на смерот Банкарство, финансии и осигурување. Колку математика има на овој смер?Статистика има?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Еве сега јас се запишав на Економски факултет во Струмица, има некој да каже како е што е бил, да објасни некои работи, малку сум оддалечен од Економијата пошто не учев Економско во гимназија и сега мислам дека ке ми е малце потешко, ама чекам малце информации од вас.
Фала однапред.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Има ли некој информација за датумите за пријавување на испити за септемвриска сесија и за запишување на година?
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Има ли некој информација за датумите за пријавување на испити за септемвриска сесија и за запишување на година?
Од 25ти до 31ви Август за пријавување испити во Септемвриска е мислам , а запишување на година ваљда во септември...
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
Еве сега јас се запишав на Економски факултет во Струмица, има некој да каже како е што е бил, да објасни некои работи, малку сум оддалечен од Економијата пошто не учев Економско во гимназија и сега мислам дека ке ми е малце потешко, ама чекам малце информации од вас.
Фала однапред.
колеги ќе сме, потешко ке ти е бидејки имаш мали познавања од економијата но за 6 ке има :Д
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Има ли некој информација за датумите за пријавување на испити за септемвриска сесија и за запишување на година?
Пријавување испити од 25ти до 2ри, полагање од 3ти до 15ти.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
До Деканот а и сите останати:))
Услов за запишување на трета година?????
Мора ли да биде цела прва исчистена и пола од втора или доволно е да се има над 90 кредити???
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Денес одам да пријавувам испит господата решиле да си го спојат и Понеделник и да не работат :tapp:
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
До Деканот а и сите останати:))
Услов за запишување на трета година?????
Мора ли да биде цела прва исчистена и пола од втора или доволно е да се има над 90 кредити???
Мислам дека треба да се има само 90че за да се запише, а не се исклучува и можноста да ти е прва чиста, ако не е си ги плакаш кредитите.

Има ли некој сеа што ќе е трета година Финансиски да каже што изборен ќе бира и кои ќе се проф. и асс..
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сега ќе одам статистика на цел испит, прашањата ќе бидат на раскажување (како на завршниот) или како на колоквиум ? има некој инфо?

Дали од нашиот факултет има можност на пр да студираш еден семестар во друга држава ? :)
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Мислам дека треба да се има само 90че за да се запише, а не се исклучува и можноста да ти е прва чиста, ако не е си ги плакаш кредитите.

Има ли некој сеа што ќе е трета година Финансиски да каже што изборен ќе бира и кои ќе се проф. и асс..
Менаџмент на мали бизниси-Проф.Фотов

Не сум на финансиски ама кога прашував за мене ја добив и оваа информација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom