Економски факултет (reloaded)

Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Некој случајно да не знае последен рок за поднесување на молба за промена на смер до кога е?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
Некој случајно да не знае последен рок за поднесување на молба за промена на смер до кога е?
Porano bese do pocetok na godina ama kolega eden smeni smer i posle dve nedeli od koa se pocna taka da nenznam sea kako e , ova bese pred 2 godini
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
ej do novite brucosi koga e upis na 1 godinaa i toa idneks i tie drugi raboti treba da cekame na internet da objavat od fakultett vreme i den ili ima ako znae nekoj neka kaze poz :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.772
Поени од реакции
1.529
Колеги, кога ќе запишуваме 2ра година кои документи се потребни???
Семестрални листови , уплатници за рата , за уким , книзен фонт и индекс. Патем некој да не знае како е предметов
Информациони технологии нека каже
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Семестрални листови , уплатници за рата , за уким , книзен фонт и индекс. Патем некој да не знае како е предметов
Информациони технологии нека каже
Интересен предмет, и според мене лесен.
Колоквиумот ти е 20 прашања со заокружување, и имаш 5 отворени прашања, книгата професорот ја стави на интернет оваа година.
Освен писмен дел, имаш и вежби, и после тоа вежбите се оценуваат, и заедно се составува оцена.
Ако одиш на вежби е мн лесно, решаваш некои економски проблеми во ексел.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ајде деновиве ќе ве оставам со фалбите дека сте примени на факултетов и ќе прогледувам низ прсти за честитките, а за некој ден ќе ги известам новите колеги и истовремено потсетам старите на правилникот за работа кој треба да се почитува во темава. :)

Мора да се вратам на стари патеки со строгоча, доста траеше летниот одмор :pos:
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги знае некој како оди тоа со презапишување на предмет? Ако на пр. треба да презапишам еден предмет сега овој семестар дали изборниот предмет ке мора да го отфрлам или може кој сакам??
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Колеги дали се точни информациите на страната на економски во врска со тоа дека на смерот фин менаџмент во зимски семестар за 4 година ќе има 2 задолжителни и 2 изборни предмети?
поздрав
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.984
Колеги знае некој како оди тоа со презапишување на предмет? Ако на пр. треба да презапишам еден предмет сега овој семестар дали изборниот предмет ке мора да го отфрлам или може кој сакам??
Прво се пишуваат они што ти останале , па задолжителните од годината што ја запишуваш па изборните. така да ако само еден презапишуваш ќе мораш изборниот да го исфрлиш ;)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
За упис на трет семестар т.с II година треба повторно да ги плаќаме оние трошоци за компјутери,за тетратки и сл.?слушнав некои информации дека од 12 почнува нз колку е точно ..и уште едно прашање како ќе оди плаќањето на партиципација мислам за државна 3,(нешто )евро *кредит од предмет или 100 евра како во прва..фала однапред
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
За упис на трет семестар т.с II година треба повторно да ги плаќаме оние трошоци за компјутери,за тетратки и сл.?слушнав некои информации дека од 12 почнува нз колку е точно ..и уште едно прашање како ќе оди плаќањето на партиципација мислам за државна 3,(нешто )евро *кредит од предмет или 100 евра како во прва..фала однапред
Секоја година се плаќа тоа кога се запишува зимски семестар.
Сајтот вели дека од 15ти почнуваме.
Околу 100 евра излегуваше и на тој начин. Мислам дека лани мене ми излезе дека треба да уплатам 99 евра.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Точно е тоа на сајтот дека 5тиот семестар на смер Е-Бизнис има 3 задолжителни? Претходно беа наведени само 2 во 5ти а во 6ти семестар 4, а сеа се 3 со 3 ...
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
327
Колеги знае ли некој да ми каже каков ке биде испитот во септември управување со системите? Ми кажаа дека во јуни бил оптички а златка рече дека само на колоквиуми ќе биде оптички а на испит на раскажување :(((
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
Ние од е-бизнис глеам имаме 4 задолжителни предмети во трет семстар што носат по 8 кредити значи јас кој било изборен да го изберам ке надина границата од 35 кредити и што би било ако ми останал некој предмет од 1 семстар морам ли и него да го презапишам или не морам
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ние од е-бизнис глеам имаме 4 задолжителни предмети во трет семстар што носат по 8 кредити значи јас кој било изборен да го изберам ке надина границата од 35 кредити и што би било ако ми останал некој предмет од 1 семстар морам ли и него да го презапишам или не морам
Ако имаш 4 задолжителни нема да земаш изборен предмет, а ако ти останал предмет ќе си го презапишеш тој, а еден од задолжителните ќе оставиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom