Економски факултет (reloaded)

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.839
ima nekoj sto polagal MIS? da ne se sekava sto prasanja imase bilo sto? sto da se uci najvise? nekoj sovet mnogu tupadziski predmet . pozz
Ja go poloziv sea u Juni i go dade istiot test sto i u januar go dade inace se se uci z prasanja ima od nego on sto gi dava, samo ke gi podvleces u knigata ubavo i ke naucis
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Постари, помлади колеги помош :D Сакам да менувам смер и незнам што да изберам надворешна трговија,финансиски менаџмент или сметкоодство и ревизија и ако знае некој да ми ги каже разликите помеѓу овие смерови, благодарам :pipi::icon_mrgr:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
Ja go poloziv sea u Juni i go dade istiot test sto i u januar go dade inace se se uci z prasanja ima od nego on sto gi dava, samo ke gi podvleces u knigata ubavo i ke naucis
a se sekavas na nekoe prasanje???? jas ne sum bila voopsto na polaganje kaj nego!! aj ako ti tekne nesto sto ti se padnalo pisi ziti se!!!! mnogu ti fala
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ако може некој да каже што полагал испит основи на еконмија дали се паѓаат пршања од тие што се во либро и ако може да каже и некои други што се паѓаат почесто и дали има нешто скратено фала однапред
Се ќе си читаш, скратено ништо нема(освен некои 5-6 страни во цела книга што сега не ми текнуваат). Инаку да, се паднаа доста од тие прашањата во либро(на колоквиум, ама и на испит тие ги дава), и тоа потполно исто формулирани, или пак со сменети бројки. Убаво разгледај ги, пререши ги зашто мислам дека не беа сите точни и нормално читни од книгата.:)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Земав прашања од Либро по статистика. Се паѓа нешто од тие или слабо?
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Иам останат изборен предмет од зимски семестар. Знае ли некој дали морам сеа да го презаписам или можам само да го полагам во испитна сесија??
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Земав прашања од Либро по статистика. Се паѓа нешто од тие или слабо?
Не знам на испит дали се паднале во јуни, на прв колоквиум немаше многу, но на втор сигурно едно 12-3 прашања беа исти или слични. Така да, теоријата учи ја од тие прашања, оти и да не е исто формулирано прашањето, ќе ти текнат од таму одговорите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Иам останат изборен предмет од зимски семестар. Знае ли некој дали морам сеа да го презаписам или можам само да го полагам во испитна сесија??
Мораш да го презапишеш.
--- надополнето: Aug 21, 2011 7:28 PM ---
Постари, помлади колеги помош :D Сакам да менувам смер и незнам што да изберам надворешна трговија,финансиски менаџмент или сметкоодство и ревизија и ако знае некој да ми ги каже разликите помеѓу овие смерови, благодарам :pipi::icon_mrgr:
Читни некоја страна назад за секој смер има убаво објаснето.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Ако сменам смер , ми се менува ли партиципација на пример од државна во приватна квота ? :icon_mrgr:
 
Член од
18 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
2
Zdravo decki, sakam da se zapisam na e-biznis (2 godinsni studii). E sega me interesiraat 2 raboti
1. dali se plaka i 4ti semestar - semestar rezerviran za izrabotka na magisterskata.
2. kakva e taja potvrda za poznavanje na stranski jazik ? (dali mora da e nekoj officialen sertifikat)
thx
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Мораш да го презапишеш.
--- надополнето: Aug 21, 2011 7:28 PM ---

Читни некоја страна назад за секој смер има убаво објаснето.
Па читнав малку и видов дека на надворешна има повеќе предмети со отворени прашања дали е сигурно така ? и дали финансиски менаџ е доста тежок како што велат или кој си учи ... си учи? :icon_mrgr:
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Kolegi koj znae neshto poveke za predmetot osnovi na e-biznis da mi kaze bidejki sakam da go zemam kako izboren.Kakov e profesorot, dali se fakaat ubavi oceni, dali e teshko, dali e prakticno poveke ili teoretski , bilo kakva informacija. Blagodaram :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom